Weekend czerwcowy 2021. Rekordowe zainteresowanie!

Otwarcie obiektów noclegowych było iskierką, wzniecającą rekordowe zainteresowanie turystów wiosennymi wyjazdami. W tej chwili w topowych lokalizacjach coraz trudniej o wolne miejsce, a liczba wysyłanych zapytań wcale nie maleje! Ci, którzy zawczasu pomyśleli o długim weekendzie w czerwcu, mogą sobie gratulować zapobiegliwości.
Obecnie trwa prawdziwa gorączka rezerwacji noclegów na długi weekend czerwcowy. Zainteresowanie noclegami wzrastało już od końca kwietnia, gdy premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili harmonogram łagodzenia restrykcji. Turyści otrzymali sygnał, że mogą planować wyjazdy, co też chętnie czynią!

W maju w portalu Nocowanie.pl wysłano rekordową liczbę zapytań o noclegi na długi weekend czerwcowy oraz wakacje. Mamy dopiero połowę miesiąca, co może oznaczać, że apogeum jest dopiero przed nami.

W czerwcu Polacy spędzą czas na wypoczynku. W perspektywie mamy zarówno czerwcówkę, jak też wakacje. Turyści, którzy od dawna nie mieli okazji do dłuższych wyjazdów, o wiele chętniej planują urlopy. Widać to po rekordowej liczbie zapytań, jaką w bieżącym miesiącu wysyłają do obiektów noclegowych. Jest ona wyższa niż rok, a nawet dwa lata temu, gdy nie było jeszcze pandemii - mówi Kamila Miciuła, PR Manager portalu Nocowanie.pl.


Weekend czerwcowy 2021 - noclegów jest coraz mniej!


Jeżeli ktoś w tej chwili zdecydował się na spędzenie długiego weekendu czerwcowego poza domem, może mieć problem ze znalezieniem odpowiadającego mu noclegu. Zwłaszcza jeżeli myśli o południowych rejonach naszego kraju.

W tej chwili aż 20% wszystkich zapytań o noclegi trafia do obiektów noclegowych w miejscowościach, które znajdują się w województwie małopolskim. Szał jest również na Dolny Śląsk (16%), gdzie turyści wybierają Karpacz, Szklarską Porębę oraz Kudowę-Zdrój. W przypadku małopolskiego na topie jest Zakopane oraz Szczawnica. To właśnie w tych miejscowościach trzeba liczyć się z największymi tłumami.


Polacy wybierają noclegi nad Jeziorem Solińskim


Tegoroczną czerwcówkę Polacy spędzą także w Bieszczadach. Wysoko na liście zainteresowań znajdują się miejscowości zlokalizowane nad Jeziorem Solińskim - Polańczyk oraz Solina. Tam trafia gros rezerwacji oraz zapytań o noclegi.

W województwie podkarpackim popularne są również Wetlina oraz Cisna, a także Ustrzyki Górne. Są to miejscowości położone blisko wejść na szlaki turystyczne Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Mimo że są topowe w Bieszczadach, to na liście zainteresowań turystów wyprzedza je wiele innych lokalizacji. Można więc liczyć na większy spokój, którego oczekują osoby, planujące wypoczynek blisko bieszczadzkich połonin.

Weekend czerwcowy w Kazimierzu Dolnym


W TOP 10 aktualnych kierunków na weekend czerwcowy mamy także Kazimierz Dolny. Jest to typowo turystyczne miasteczko, gdzie Polacy chętnie spędzają długie weekendy i wakacje. Sezon turystyczny zaczyna się tu już w maju, choć przedłużenie zakazu wynajmowania noclegów opóźniło napływ gości.

Turyści, którzy przyjeżdżają do Kazimierza Dolnego, najchętniej rezerwują noclegi w kwaterach i pokojach gościnnych. Popularnością cieszą się też pensjonaty, lecz noclegi rozchodzą się jak świeże bułeczki również w obiektach noclegowych innych kategorii.


Wypoczynek nad morzem


Wśród lokalizacji, które są najchętniej wybierane na czerwcówkę, mamy również miejscowości położone na terenie województwa pomorskiego. Zainteresowaniem Polaków cieszy się Krynica Morska oraz Gdańsk - to jedyne lokalizacje w topowej dziesiątce, które znajdują się nad morzem.

Na ten kierunek przyjdzie czas latem. W tej chwili większość zapytań o wakacyjne noclegi wysyłana jest do obiektów, położonych nad Bałtykiem.

Zobacz: Byle do wakacji... Turyści ciągle rezerwują wczasy!

Ceny noclegów na weekend czerwcowy 2021


Cena noclegu na weekend czerwcowy zależy od kilku czynników. Wpływa na nią lokalizacja - turyści zapłacą więcej za apartament w centrum miasta niż za obiekt położony na peryferiach lub w miejscu, które wymusza korzystanie z samochodu. Poza tym liczy się standard czy takie udogodnienia, jak wyżywienie dostępne w obiekcie noclegowym.

Już teraz można zorientować się, ile wyniesie nocleg w topowych lokalizacjach. Średnia cena w Zakopanem to 58 zł od osoby, a w Szczawnicy 52 zł. W dolnośląskich kurortach – Karpaczu, Szklarskiej Porębie i Kudowie-Zdroju – trzeba zapłacić odpowiednio 57 zł, 59 zł oraz 54 zł. Koszt noclegu nad Jeziorem Solińskim wyniesie średnio 51 zł w Polańczyku oraz 53 zł w Solinie.

Ceny nad morzem są jeszcze bardziej zróżnicowane. W Gdańsku za nocleg dla jednej osoby turysta zapłaci średnio 55 zł, natomiast w Krynicy Morskiej będzie to 62 zł. Podobne średnie stawki są w Kazimierzu Dolnym.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę