Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Zwiedzisz Zdegustujesz Posmakujesz

Data: 29 września

Miejsce: Przewodnicy od pokoleń

Zamek, legendy i stary Kazimierz - wycieczka z przewodnikiem

Data: 30 września

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Zamek, legendy i stary Kazimierz - wycieczka z przewodnikiem

Data: 7 października

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Zamek, legendy i stary Kazimierz - wycieczka z przewodnikiem

Data: 7 października

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

Sylwester w Kazimierzu Dolnym to od lat wyjątkowe wydarzenie, które przyciąga mieszkańców miasta, województwa lubelskiego i turystów z różnych stron Polski. Większość polskich miast decyduje się na pewne ograniczenia wydatków i dlatego rezygnuje z organizacji miejskich sylwestrów. Czy podobna sytuacja będzie miała miejsce również w Kazimierzu Dolnym? Postanowiliśmy to sprawdzić!
Za oknami pełnia zimy. Większość z nas zastanawia się nad tym, co przyniosą nadchodzące dni i czy Boże Narodzenie w Kazimierzu Dolnym będzie białe. Postanowiliśmy to sprawdzić i przygotowaliśmy dwutygodniową prognozę pogody na nadchodzące dni. Czy zima pozostanie z nami na dłużej?
Pandemia koronawirusa sprawia, że Kazimierz nam dotychczas znany, jest niedostępny. Zamknięte są muzea, galerie, kawiarnie serwują kawę co najwyżej na wynos, podobnie działają restauracje. Co w takim razie robić w Kazimierzu? Zapraszamy, by spacerkiem poznawać Miasteczko i jego okolice. Pamiętajmy, że gdy los zamyka nam jedne drzwi, zwykle otwiera inne. Warto za nie zajrzeć.
Kazimierz dla wielu ma urok pięknej prowincji, którą omija wielka historia. Jednak to złudzenie, które rozwiewa się, im bardziej zagłębiamy się w przeszłość. Przykładem może być chociażby powstanie styczniowe, które wybuchło w 22 stycznia 1863r. Przejdźmy się spacerkiem po Kazimierzu śladami tamtych wydarzeń.
Góry od wieków fascynują człowieka. To miejsce, gdzie ziemia styka się z niebem. Stąd też nierzadko na ich szczytach wyobrażano sobie siedziby bogów. Na ich wierzchołkach składano im ofiary. Majestat góry sprawiał, że człowiek dostrzegał swoją małość wobec Absolutu, który na górze właśnie pochylał się nad ludzkimi problemami. Taką niemą prośbą o pomoc są stawiane na górach trzy krzyże – symbol cierpienia Chrystusa, z którym utożsamia się też cierpiący człowiek, a właściwie cała lokalna społeczność.
Zima to czas, gdy stworzenie dobrej, dającej komfort stylizacji jest sporym wyzwaniem. Nie zapominaj jednak, że poza bardzo ważną kurtką, równie istotną rolę w takich zestawach odgrywają spodnie. Jaki zatem model spodni wybrać, by mrozy nie były takie straszne? Materiał powstał przy współpracy reklamowej z e-horyzont.pl.
Uwielbiasz spacery i wybierasz się na krakowski Kazimierz? Jeśli chcesz korzystać z uroków jesiennych przechadzek po mieście, potrzebna Ci będzie kurtka pikowana damska, odpowiednie obuwie i dodatki galanteryjne, dzięki którym będziesz czuła się komfortowo bez względu na panującą aurę. Sprawdź, jakie okrycia wierzchnie, buty i akcesoria zapewnią Ci modny wygląd oraz wygodę o tej porze roku! Materiał powstał przy współpracy reklamowej z Wittchen.
W zdecydowanej większości przypadków, błędnie dobrane słowa kluczowe stanowią powód, dla którego Twoja reklama w wyszukiwarce Google nie cieszy się imponującą efektywnością. Mowa tu zarówno o pozycjonowaniu stron internetowych, jak i płatnych kampaniach Google Ads. To właśnie  frazy kluczowe stoją u podstaw sukcesu wielu mniejszych bądź większych przedsiębiorstw. Liderzy poszczególnych branż czerpią gigantyczne korzyści z dobrej widoczności w wyszukiwarce. Jeżeli chcesz dołączyć do tego grona i planujesz zacząć maksymalizować zyski, skorzystaj z tego tekstu. Doświadczeni specjaliści udzierają kluczowych porad w zakresie doboru najlepszych słów!
Biżuteria od zawsze towarzyszyła ludziom. Była wyrazem bogactwa, miała znaczenie symboliczne, a czasem opisywała osobę, która ją nosiła. Współcześnie znowu do łask wchodzi biżuteria modułowa; ozdoby złożone ze specjalnych charmsów połączonych w całość pozwalają na wyrażenie siebie i podkreślenie stylizacji. Swoją popularność zawdzięczają one dopasowaniu do praktycznie każdego stylu ubioru, niezależnie czy zależy nam na luźnym codziennym looku, czy może ekstrawaganckim lub biznesowym wyglądzie. Obecnie standardowe charmsy odchodzą w niepamięć, a ich miejsce zastępuje włoski typ biżuterii – którego zawieszki to małe płaskie bloczki (najczęściej złote lub srebrne) zawierające awangardowy grawerunek. Bransoletka z nich stworzona posłużyć może jako swoista wizytówka tego, kto ją nosi.
Do mieszkańców województwa lubelskiego trafi ponad 260 mln zł tylko w ramach realizacji programu “Czyste Powietrze”. A to przecież nie jedyne źródło, z którego można uzyskać dofinansowanie na zakup pompy ciepła do starego budynku. Poznaj alternatywy i sprawdź, dlaczego montaż pompy w Twoim domu ma sens? Artykuł powstał, dzięki współpracy reklamowej z nachlodno.pl.
Odwieczny dylemat: „Być, czy mieć?” można dziś sparafrazować do: „Kupować, czy podróżować?”. Idealnym rozwiązaniem będzie połączenie obu czynności, czyli… kupowanie biletów lotniczych, oczywiście w okazyjnych cenach. Materiał powstał przy współpracy reklamowej z esky.pl.
W najbliższą niedzielę, 2 października, o godzinie 16:00 odbędzie się ostatni z trzech recitali fortepianowych w ramach Festiwalu „Ballady i Romanse w Kazimierzu Dolnym”.
Fundacja Spichlerz Kultury wraz z partnerami zaprasza od 6 do 11 września 2022 na dziesiątą jubileuszową edycję  Pardes Festival – Spotkań z Kulturą Żydowską.
W najbliższą niedzielę, 24 lipca, o godzinie 16:00 odbędzie się drugi z trzech recitali fortepianowych w ramach Festiwalu „Ballady i Romanse w Kazimierzu Dolnym”. Na scenie Sali Koncertowej Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym wystąpią światowej klasy pianiści, uczestnicy i laureaci Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie. W programie znajdują się utwory muzyki romantycznej, a muzyka przeplatać się będzie z recytacją fragmentów „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza w wykonaniu wybitnych polskich aktorów.

W najbliższą niedzielę, 5 czerwca, o godzinie 16:00 odbędzie się pierwszy z trzech recitali fortepianowych w ramach Festiwalu „Ballady i Romanse w Kazimierzu Dolnym”. Na scenie Sali Koncertowej Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym wystąpią światowej klasy pianiści, uczestnicy i laureaci Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie. W programie znajdują się utwory muzyki romantycznej, a muzyka przeplatać się będzie z recytacją fragmentów „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza w wykonaniu wybitnych polskich aktorów.

Nigdy nie brałem od nikogo żadnych zleceń. To ograniczające. Zawsze sam wybierałem temat tego, co będę malował. Bo trzeba robić swoje, to jest podstawa. Musisz być w 100 procentach pewien, że to co robisz, podoba się Tobie. – Papierosowy dym wypuszczany przez „Diabła” Wojczakowskiego rozszedł się po izbie. Malarz z Kazimierza był w swoim żywiole – wolny jak ptak.
Ból pleców, który odczuwany jest pod łopatkami, jest zwykle objawem chorób kręgosłupa lub postępujących wad postawy. Jeśli jednak promieniuje do klatki piersiowej, może świadczyć o poważnych chorobach, więc warto skonsultować się ze specjalistą i ustalić dokładną przyczynę. Materiał powstał przy współpracy reklamowej z  sandoz.pl.
Podróżowanie może być pouczającym i otwierającym oczy doświadczeniem dla dzieci w każdym wieku. Może być również przytłaczającą propozycją - nieprzewidywalne harmonogramy, długie listy pakowania i znudzone dzieci, to tylko kilka z wyzwań, które możesz napotkać po drodze. Pomożemy Ci sprawić, by podróżowanie z dziećmi było łatwiejsze. Artykuł powstał, dzięki współpracy reklamowej z ogloszenia24m.pl.
Prawidłowe nawodnienie organizmu jest niezwykle ważne podczas aktywności fizycznej. Systematyczne przyjmowanie odpowiedniej ilości wody, to nie tylko kwestia dobrego samopoczucia oraz kondycji podczas marszu, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Plecaki z bukłakiem znacząco ułatwiają pokonywanie trasy przy jednoczesnym nawodnieniu. Systemy hydracyjne zapewniają stały i szybki dostęp do zapasu wody. Artykuł powstał, dzięki współpracy reklamowej z addnature.pl.
Jesteście gotowi na mnóstwo intensywnych doznań? Festiwal Kazimiernikejszyn już startuje! Będą mega koncerty, ogrom zabawy i tylko pozytywna energia! Kazimierz Dolny zaleje niesamowita, bezspinkowa atmosfera, której próżno szukać na innych imprezach. Łapcie szczegóły!
Pokaż stopkę