Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Patriotyczne śpiewanie

Data: 15 listopada

Miejsce: Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki ul. Lubelska 12

Wernisaż wystawy plenerowej

Data: 15 listopada

Miejsce: Willa Agnieszka ul. Krakowska 41 A

Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

Tematem tegorocznej, dziewiętnastej już edycji Przeglądu Teatrzyków Szkolnych, organizowanego co roku przez Bibliotekę Miejską w Kazimierzu Dolnym, jest literatura polska okresu II wojny światowej.

Podczas ostatniego posiedzenia Komisji Budżetu, Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego, Gospodarki Nieruchomościami debatowano nad wysokością opłaty targowej w Kazimierzu Dolnym. Czy planowany jest wzrost opłat?

Trwa jesienna edycja Festiwalu Restaurant Week. Tym razem jej hasło przewodnie to „Kochaj jedzenie!”. Nasi czytelnicy kochają jedzenie i chętnie dzielą się swoimi sposobami na niemarnowanie żywności. Jak to zrobić?

Jeśli planujesz weekendowy wypoczynek w Kazimierzu, koniecznie sprawdź, co będzie się działo w naszym mieście!

Tylko do końca października można zgłaszać kandydatów na członków Rady Seniorów, która powstaje w Kazimierzu Dolnym.

W Galerii Grabskich trwa wystawa Ireny Duszackiej „Wyczucie piękna”. To jedyne w swoim rodzaju połączenie malarstwa na jedwabiu z haftem.

Arkady kazimierskiego SARPu zdobią trzy głowy polskich władców. W czasach, w których przyszło im żyć, wszyscy oni przyczynili się do podniesienia rangi Polski na arenie wewnętrznej i europejskiej. Za ich panowania rozwijał się także Kazimierz – miasteczko nad Wisłą.

Knedle dyniowe ze śliwką w Botanice? A może karp w sosie żurawinowym smażony w migdałach w Bajglu? Trwa jesienna edycja Festiwalu Restaurant Week. Zapraszamy do udziału w konkursie!

Najbardziej rozpoznawalnym dzielnicowym puławskiej policji został policjant z Kazimierza!

Szykuje się kolejny słoneczny weekend, warto więc wykorzystać sprzyjającą aurę, by przyjechać do Kazimierza. Z naszego nowego zestawienia dowiecie się, co w tym czasie będzie się działo w naszym mieście.

Nigdy w tym miejscu nie odbył się oficjalny koncert, będzie więc to sytuacja bez precedensu. Pokaz multimedialny prezentowany na koronach drzew to dodatkowa atrakcja tego wieczoru. Dla wszystkich herbata!

Portrety znanych i nieznanych mieszkańców oraz bywalców Kazimierza Dolnego i Mięćmierza, obrazy, projekty obiektów mieszkalnych a także wiele różnych przedmiotów, będących teraz jedynie pamiątką po nieżyjącym już artyście Rudolfie Buchaliku przyozdobiły wnętrze Galerii Klimaty...

Pełne oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych nie zostały jeszcze podane. Głosy są nadal liczone. Wiemy już jednak jaką władzę wybrali mieszkańcy gminy Kazimierz Dolny...

Ruszył nabór projektów do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Masz pomysł jak wykorzystać środki finansowe w kwocie 40 tys. zł? Zgłoś swój projekt!

Dziś, 13 października 2019 roku idziemy do urn by oddać swój głos w wyborach parlamentarnych. To właśnie my zdecydujemy o tym kto zasiądzie w poselskich i senatorskich ławach.

Spór o mur

Trwa remont Domu Kuncewiczów oddziału Muzeum Nadwiślańskiego. Miłośnicy tego miejsca muszą się przygotować na naprawdę duże zmiany. I nie tylko na takie, na które wszyscy czekają. Do pięknie odnowionego domu i ogrodu pójdziemy inną drogą. Dlaczego? Furtka do Kuncewiczówki została zamurowana!

Wspólny uścisk dłoni byłych i obecnych burmistrzów Kazimierza Dolnego i Staufen jest symbolem partnerstwa dwóch bliźniaczych miast, które w tym roku świętują srebrny jubileusz współpracy.

Ruszyły rezerwacje na jesienną edycję ogólnopolskiego festiwalu najlepszych restauracji Restaurant Week (16-31 października). Odbędzie się ona w rekordowych 15 regionach (ponad 40 miast, w tym Kazimierz Dolny) pod hasłem "#KochajJedzenie". Kochaj, a więc nie marnuj.

Nadchodzący weekend ma przypomnieć nam czym jest złota polska jesień – a przecież najpiękniej wygląda ona właśnie w Kazimierzu Dolnym! Zachęcamy do odwiedzenia naszego miasta, w którym nie sposób się nudzić.

W najbliższą sobotę w Galerii Klimaty w Męćmierzu odbędzie się pośmiertny wernisaż twórczości Rudolfa Buchalika. Wtedy też na ręce rodziny zmarłego artysty przekazany zostanie akt nadania tytułu „Zasłużony Dla Gminy Kazimierz Dolny”.

Pokaż stopkę