Pokazy lotnicze w Polsce. Gdzie warto się wybrać?

Sezon letni obfituje w wiele niezwykłych wydarzeń, z którymi mamy do czynienia w różnych częściach naszego kraju. Zazwyczaj są to koncerty, czy wydarzenia sportowe. Niezwykłym zainteresowaniem w ostatnich latach, co warto podkreślić, cieszą się również pokazy lotnicze. Czy wiesz, że z tymi największymi imprezami będziemy mieć do czynienia jeszcze w drugiej połowie sierpnia?

Wystarczy się zatrzymać i spojrzeć w niebo, by dostrzec na nim prawdziwe “skarby”, jeśli chodzi o samoloty. W przypadku pokazów lotniczych, możemy mówić o pełnej różnorodności maszyn - nad naszymi głowami przelatują samoloty myśliwskie, zabytkowe, czy popularne w Polsce - Iskry i Orliki


Na pokazach lotniczych można spotkać zarówno miłośników militariów i lotnictwa, jak też osoby, które przychodzą tu z czystej ciekawości. I dlatego też tego typu wydarzenia przyciągają rodziny z dziećmi, czy grupy znajomych. Obserwowanie tego typu pokazów lotniczych gwarantuje mile spędzony czas. Warto podkreślić, że nie tylko samoloty występują tu w roli głównej. Podczas pikniku, który będziemy mogli zobaczyć w ostatni weekend sierpnia w Radomiu, będzie można również zaobserwować desant skoczków, wystawę sprzętu wojskowego, czy występy grup rekonstrukcyjnych i muzycznych.


Gdzie w tym roku będziemy mogli podziwiać pokazy lotnicze?


Każdy, kto chciałby wybrać się na tego typu wydarzenie, ma kilka opcji do wyboru. Pierwsza okazja już za kilka dni w Trójmieście, następna w ostatni weekend sierpnia w Radomiu, a i we wrześniu warto zajrzeć do Kazimierza Dolnego na Lubelszczyźnie, w którym po dwuletniej przerwie powróci popularne wydarzenie “Skrzydła nad Kazimierzem”


W tym miejscu warto również wspomnieć o dużym zainteresowaniu, związanym z tego typu wydarzeniami. Przed rokiem nie mogliśmy pozwolić sobie na podziwianie podniebnych akrobacji, w związku z pandemią koronawirusa. Obecne regulacje i rozporządzenia pozwalają na organizację tego typu imprez, dlatego też warto zaplanować swój czas tak, by być tu obecnym. Warto zaopatrzyć się w lornetki, okulary przeciwsłoneczne i stopery do uszu, gdyż odgłos przelatującego samolotu to w wielu przypadkach potężny huk. Gdzie warto się wybrać na pokazy lotnicze?

 

 

fot. GrzegorzNawrockiGrafik / pixabay.com, CC0


  • Lotos Gdynia Aerobaltic 2021 w Gdyni


Rozpoczynamy od wydarzenia, które odbędzie się już za kilka dni (21-22 sierpnia 2021). Lotos Gdynia Aerobaltic uznawane jest za największe pokazy lotnicze w Polsce. Wydarzenie to odbędzie się na Lotnisku Kosakowo. To prawdziwa gratka dla miłośników lotnictwa - w programie przewidziano 20 godzin pokazów na niebie. O emocje zadba wyjątkowo silna reprezentacja Sił Powietrznych wielu krajów Europy i świata, rekordowa liczba samolotów odrzutowych, grupy akrobacyjne, najlepsi piloci. Do tego wszystkiego moc atrakcji również na ziemi. Specjalnie przygotowane strefy dla pasjonatów lotnictwa, rodzin - w tym także dedykowana strefa zabawy dla najmłodszych z animatorami: Aerolandia wraz Akademią Młodego Pilota.


Na niebie będzie można zobaczyć legendarnych Red Arrows, widowiskowego Rafale Solo Display i głośnego Solo Türka. Powrócą też polskie Biało-Czerwone Iskry. Emocje gwarantowane! 


Wydarzenie odbędzie się w sobotę i niedzielę w godzinach 10.00-18.00. Obowiązują bilety wstępu (bilet normalny - 50 zł, ulgowy - 40 zł, dzieci do lat 3 i osoby niepełnosprawne wchodzą za darmo, parking - 15 zł).Apartamenty Dobry Adres

Apartamenty Dobry Adres

Gdynia, ul. Antoniego Abrahama

Apartamenty Gdynia 9.6
Dwupoziomowy apartament

Dwupoziomowy apartament

Gdynia, ul. Wojewody Wachowiaka

Kwatery i pokoje Gdynia 9.9
Willa Maraja

Willa Maraja

Gdynia, ul. Fryderyka Chopina

Wille Gdynia 9.9
Już dziś zarezerwuj swój nocleg w Gdyni


  • Lotniczy piknik wojskowy w Radomiu


Jeśli mało Ci wrażeń, związanych z podziwianiem niezwykłych samolotów na niebie, to nie musisz długo czekać na kolejną okazję. Tydzień po wydarzeniu w Trójmieście, odbędzie się kolejna popularna impreza. Tym razem należy wybrać się na Mazowsze, do Radomia, w którym to w dniach 28-29 sierpnia 2021 odbędzie się lotniczy piknik wojskowy w Radomiu.

 

 

fot. tommyolsson / pixabay.com, CC0


To nie będzie taka impreza, do jakiej publiczność przyzwyczaiła się w ostatnich latach. Tegoroczne wydarzenie będzie miało nieco inny charakter niż popularne Air Show, ale również tu emocji nie powinno zabraknąć. 


Nad radomskim niebem zobaczymy m.in. Iskry, Orliki, F-16 czy Bryza. Oprócz akrobacji zaplanowano m.in desant skoczków. Warto zaznaczyć, że samoloty nie będą startować z tutejszego lotniska. Zespoły akrobacyjne przylecą z Dęblina i Piastowa, a po pokazie wrócą do baz.


W programie przewidziane są również pokazy sprzętu wojskowego, występ grup rekonstrukcyjnych i muzycznych, jak również przejażdżka autokarem po nowym pasie startowym radomskiego lotniska. Będzie możliwość zaszczepienia się i oddania krwi.


Na piknik najlepiej dojechać autobusem nr 5, 14, 17, 21. Dla zmotoryzowanych niezwykle ważne jest to, że ulica Lubelska, prowadząca do bramy lotniska wojskowego, jest w przebudowie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.


Oto najlepsze oferty noclegów w Radomiu


  • “Skrzydła nad Kazimierzem” w Kazimierzu Dolnym


Ostatnie wydarzenie, związane z pokazami lotniczymi, odbędzie się niedługo po pikniku w Radomiu. Po dwuletniej przerwie, do Kazimierza Dolnego nad Wisłą powróci popularne wydarzenie, jakim jest “Skrzydła nad Kazimierzem”.

 

 

fot. Cyberchild / pixabay.com, CC0


To wyjątkowa promocja polskiego lotnictwa. Impreza jednak przeniesie się z Rynku Głównego nad Wisłę. Przez weekend w dniach 11 – 12 września odbywać się będą pokazy lotnicze, festiwal piosenki lotniczej, kiermasz i wiele innych wydarzeń związanych z lotnictwem.


Będzie to blok przedsięwzięć pokazujących Lotniczą Akademię Wojskową, Ogólnokształcące Liceum Lotnicze i 4. Skrzydło Lotnictwa Szkolnego, czyli wszystkie te jednostki, które zajmują się szkoleniem naszych pilotów. Wstęp na wydarzenie - wolny!Willa Ima

Willa Ima

Kazimierz Dolny, ul. Czerniawy

Kwatery i pokoje Kazimierz Dolny 9.7
Pokoje gościnne

Pokoje gościnne

Kazimierz Dolny, ul. Nadwiślańska

Kwatery i pokoje Kazimierz Dolny 9.7
Wybierz dla siebie najlepszy nocleg w Kazimierzu Dolnym


Warto zaplanować swój czas tak, by móc podziwiać niezwykłe podniebne akrobacje w różnych częściach Polski. Emocji na pewno nie zabraknie.SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę