Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Zwiedzisz Zdegustujesz Posmakujesz

Data: 22 września

Miejsce: Przewodnicy od pokoleń

Zamek, legendy i stary Kazimierz - wycieczka z przewodnikiem

Data: 23 września

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Zamek, legendy i stary Kazimierz - wycieczka z przewodnikiem

Data: 23 września

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Zwiedzisz Zdegustujesz Posmakujesz

Data: 23 września

Miejsce: Przewodnicy od pokoleń

Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

Pierwsze chłodniejsze dni sprawiają, że zaczynamy zastanawiać się nad wymianą opon na zimowe. Choć wymiana opon nie jest w Polsce obowiązkowa, warto ją przeprowadzić, między innymi ze względów bezpieczeństwa. Nie czekaj z tą czynnością na ostatnią chwilę, ponieważ może Cię spotkać niemiła niespodzianka. Dowiedz się na co zwrócić uwagę podczas wymiany opon i kiedy jest odpowiedni czas na zmianę ogumienia w samochodzie. Artykuł powstał, dzięki współpracy reklamowej z Ceneo.pl.
Sezon wiosenno-letni niejako prowokuje nas do zorganizowania wypoczynku w najbliższej okolicy. Jedni ruszają nad jeziora, inni odwiedzają klimatyczne miejscowości z zabytkami, a kolejna grupa turystów zamierza odpocząć na łonie przyrody. W przypadku propozycji jednodniowej wycieczki na Lubelszczyźnie, którą mamy przyjemność przedstawić, z powodzeniem można połączyć wszystkie trzy.
Sezon letni obfituje w wiele niezwykłych wydarzeń, z którymi mamy do czynienia w różnych częściach naszego kraju. Zazwyczaj są to koncerty, czy wydarzenia sportowe. Niezwykłym zainteresowaniem w ostatnich latach, co warto podkreślić, cieszą się również pokazy lotnicze. Czy wiesz, że z tymi największymi imprezami będziemy mieć do czynienia jeszcze w drugiej połowie sierpnia?

Powstały w różnych epokach, są lepiej lub gorzej zachowane, ale łączy je jedno – nadal poruszają wyobraźnię zwiedzających je turystów. Specjalnie dla was wybraliśmy kilkanaście ciekawych polskich zamków, które warto jest poznać.

Kazimierz Dolny jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na Lubelszczyźnie. Turyści z różnych stron Polski lubią przyjeżdżać tu na weekend lub na dłużej. Za swego rodzaju symbol tej miejscowości należy uznać koguta, wypiekanego w tutejszej piekarni. I to właśnie z nim związana jest nowa atrakcja, z której od kilku dni mogą korzystać turyści. Co to takiego?
Tegoroczne wakacje upłynęły pod znakiem Polskiego Bonu Turystycznego. Beneficjenci masowo aktywowali swoje świadczenia, a noclegi, za które można było płacić pieniędzmi z bonu, rozchodziły się jak świeże bułeczki. Potwierdzają to zarówno oficjalne statystyki, jak i sami kwaterodawcy.
Kiedy trafi się okazja na wyrwanie się rutynie, każdy powinien wykorzystać to wypadem za miasto. Możliwości jest wiele, ale warto rozważyć przede wszystkim krótki wyjazd do miejscowości górskich. Artykuł powstał, dzięki współpracy reklamowej z karkonoski.com.
Planując zakup działki lub mieszkania warto zapoznać się najpierw z księgą wieczystą. To podstawowy dokument, zawierający wszelkie istotne informacje na temat nieruchomości. Księgi wieczyste są jawne, łatwo więc można uzyskać do nich dostęp. Trzeba tylko znać numer księgi wieczystej. Jak go ustalić? Artykuł powstał, dzięki współpracy reklamowej z ksiegi-wieczyste.org.
Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki zaprasza na 14. edycję Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego. To wyjątkowa okazja, by poczuć magię nadchodzących świąt.
Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi to prawdziwe święto kina, podczas którego do Kazimierza Dolnego zjeżdżają nie tylko miłośnicy filmu, ale także znakomici twórcy. Kto w tym roku pojawi się w nadwiślańskim miasteczku? Lista jest długa!
Wycieczki jednodniowe z każdym rokiem stają się coraz popularniejsze i częściej wpisują się w element weekendowych wyjazdów. W ten sposób jesteśmy w stanie zobaczyć miejsca wyjątkowe i to dosłownie w przeciągu kilku godzin. Przed nami kolejny region. Tym razem zabieramy Was w podróż po Lubelszczyźnie.
Otwarcie obiektów noclegowych było iskierką, wzniecającą rekordowe zainteresowanie turystów wiosennymi wyjazdami. W tej chwili w topowych lokalizacjach coraz trudniej o wolne miejsce, a liczba wysyłanych zapytań wcale nie maleje! Ci, którzy zawczasu pomyśleli o długim weekendzie w czerwcu, mogą sobie gratulować zapobiegliwości.
Już od 15 maja 2021 (sobota) przestaje obowiązywać nakaz zasłaniania nosa i ust na świeżym powietrzu. Tego dnia zaczną też funkcjonować ogródki przy restauracjach i innych lokalach gastronomicznych. Co jeszcze się zmieni?

Kazimierskie wąwozy – jedna z niewątpliwych atrakcji regionu jest zagrożona. Jak je chronić?
Nie milkną protesty w sprawie planów organizacji cmentarza na terenie tzw. Łąki Kapistów. Do mieszkańców ulicy Dąbowe Góry dołączyli teraz właściciele tych działek, którzy nie godzą się na takie zagospodarowanie ich własności. Sprawę oprotestowało też Towarzystwo Opieki nad Zabytkami.
Majówka nie rozpocznie w tym roku sezonu w Kazimierzu.

Prawdopodobnie już jutro (28 kwietnia) dowiemy się co czeka nas w najbliższych tygodniach. Z nieoficjalnych informacji wynika, że rząd planuje luzowanie obostrzeń już po majówce. Jak będzie wyglądał harmonogram znoszenia restrykcji?  „Wiele usług zostanie przywróconych” - zapowiada minister zdrowia.

Policja poszukuje 50 – letniego mieszkańca Kazimierza Dolnego Krzysztofa Siedleckiego. Do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną.
Chociaż w głosowaniu na tegoroczny Budżet Obywatelski projekt ten przepadł, jego pomysłodawcy nie składają broni. Organizują zbiórkę społeczną, by go zrealizować. Warto bowiem walczyć o piękno kazimierskich wąwozów.
Do nietypowej interwencji doszło na terenie Kazimierza w miniony weekend. Kierowca nie otrzymał jednak mandatu. Dlaczego?
Pokaż stopkę