Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Wycieczka z przewodnikiem i humorem

Data: 21 czerwca

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Wycieczka z przewodnikiem i humorem

Data: 22 czerwca

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Zwiedzisz Zdegustujesz Posmakujesz

Data: 22 czerwca

Miejsce: Przewodnicy od pokoleń

Wycieczka z przewodnikiem i humorem

Data: 23 czerwca - 26 czerwca

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

W najbliższą niedzielę, 5 czerwca, o godzinie 16:00 odbędzie się pierwszy z trzech recitali fortepianowych w ramach Festiwalu „Ballady i Romanse w Kazimierzu Dolnym”. Na scenie Sali Koncertowej Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym wystąpią światowej klasy pianiści, uczestnicy i laureaci Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie. W programie znajdują się utwory muzyki romantycznej, a muzyka przeplatać się będzie z recytacją fragmentów „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza w wykonaniu wybitnych polskich aktorów.

Nigdy nie brałem od nikogo żadnych zleceń. To ograniczające. Zawsze sam wybierałem temat tego, co będę malował. Bo trzeba robić swoje, to jest podstawa. Musisz być w 100 procentach pewien, że to co robisz, podoba się Tobie. – Papierosowy dym wypuszczany przez „Diabła” Wojczakowskiego rozszedł się po izbie. Malarz z Kazimierza był w swoim żywiole – wolny jak ptak.
Ból pleców, który odczuwany jest pod łopatkami, jest zwykle objawem chorób kręgosłupa lub postępujących wad postawy. Jeśli jednak promieniuje do klatki piersiowej, może świadczyć o poważnych chorobach, więc warto skonsultować się ze specjalistą i ustalić dokładną przyczynę. Materiał powstał przy współpracy reklamowej z  sandoz.pl.
Podróżowanie może być pouczającym i otwierającym oczy doświadczeniem dla dzieci w każdym wieku. Może być również przytłaczającą propozycją - nieprzewidywalne harmonogramy, długie listy pakowania i znudzone dzieci, to tylko kilka z wyzwań, które możesz napotkać po drodze. Pomożemy Ci sprawić, by podróżowanie z dziećmi było łatwiejsze. Artykuł powstał, dzięki współpracy reklamowej z ogloszenia24m.pl.
Prawidłowe nawodnienie organizmu jest niezwykle ważne podczas aktywności fizycznej. Systematyczne przyjmowanie odpowiedniej ilości wody, to nie tylko kwestia dobrego samopoczucia oraz kondycji podczas marszu, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Plecaki z bukłakiem znacząco ułatwiają pokonywanie trasy przy jednoczesnym nawodnieniu. Systemy hydracyjne zapewniają stały i szybki dostęp do zapasu wody. Artykuł powstał, dzięki współpracy reklamowej z addnature.pl.
Jesteście gotowi na mnóstwo intensywnych doznań? Festiwal Kazimiernikejszyn już startuje! Będą mega koncerty, ogrom zabawy i tylko pozytywna energia! Kazimierz Dolny zaleje niesamowita, bezspinkowa atmosfera, której próżno szukać na innych imprezach. Łapcie szczegóły!
Pierwsze chłodniejsze dni sprawiają, że zaczynamy zastanawiać się nad wymianą opon na zimowe. Choć wymiana opon nie jest w Polsce obowiązkowa, warto ją przeprowadzić, między innymi ze względów bezpieczeństwa. Nie czekaj z tą czynnością na ostatnią chwilę, ponieważ może Cię spotkać niemiła niespodzianka. Dowiedz się na co zwrócić uwagę podczas wymiany opon i kiedy jest odpowiedni czas na zmianę ogumienia w samochodzie. Artykuł powstał, dzięki współpracy reklamowej z Ceneo.pl.
Sezon wiosenno-letni niejako prowokuje nas do zorganizowania wypoczynku w najbliższej okolicy. Jedni ruszają nad jeziora, inni odwiedzają klimatyczne miejscowości z zabytkami, a kolejna grupa turystów zamierza odpocząć na łonie przyrody. W przypadku propozycji jednodniowej wycieczki na Lubelszczyźnie, którą mamy przyjemność przedstawić, z powodzeniem można połączyć wszystkie trzy.
Sezon letni obfituje w wiele niezwykłych wydarzeń, z którymi mamy do czynienia w różnych częściach naszego kraju. Zazwyczaj są to koncerty, czy wydarzenia sportowe. Niezwykłym zainteresowaniem w ostatnich latach, co warto podkreślić, cieszą się również pokazy lotnicze. Czy wiesz, że z tymi największymi imprezami będziemy mieć do czynienia jeszcze w drugiej połowie sierpnia?

Powstały w różnych epokach, są lepiej lub gorzej zachowane, ale łączy je jedno – nadal poruszają wyobraźnię zwiedzających je turystów. Specjalnie dla was wybraliśmy kilkanaście ciekawych polskich zamków, które warto jest poznać.

Kazimierz Dolny jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na Lubelszczyźnie. Turyści z różnych stron Polski lubią przyjeżdżać tu na weekend lub na dłużej. Za swego rodzaju symbol tej miejscowości należy uznać koguta, wypiekanego w tutejszej piekarni. I to właśnie z nim związana jest nowa atrakcja, z której od kilku dni mogą korzystać turyści. Co to takiego?
Tegoroczne wakacje upłynęły pod znakiem Polskiego Bonu Turystycznego. Beneficjenci masowo aktywowali swoje świadczenia, a noclegi, za które można było płacić pieniędzmi z bonu, rozchodziły się jak świeże bułeczki. Potwierdzają to zarówno oficjalne statystyki, jak i sami kwaterodawcy.
Kiedy trafi się okazja na wyrwanie się rutynie, każdy powinien wykorzystać to wypadem za miasto. Możliwości jest wiele, ale warto rozważyć przede wszystkim krótki wyjazd do miejscowości górskich. Artykuł powstał, dzięki współpracy reklamowej z karkonoski.com.
Planując zakup działki lub mieszkania warto zapoznać się najpierw z księgą wieczystą. To podstawowy dokument, zawierający wszelkie istotne informacje na temat nieruchomości. Księgi wieczyste są jawne, łatwo więc można uzyskać do nich dostęp. Trzeba tylko znać numer księgi wieczystej. Jak go ustalić? Artykuł powstał, dzięki współpracy reklamowej z ksiegi-wieczyste.org.
Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki zaprasza na 14. edycję Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego. To wyjątkowa okazja, by poczuć magię nadchodzących świąt.
Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi to prawdziwe święto kina, podczas którego do Kazimierza Dolnego zjeżdżają nie tylko miłośnicy filmu, ale także znakomici twórcy. Kto w tym roku pojawi się w nadwiślańskim miasteczku? Lista jest długa!
Wycieczki jednodniowe z każdym rokiem stają się coraz popularniejsze i częściej wpisują się w element weekendowych wyjazdów. W ten sposób jesteśmy w stanie zobaczyć miejsca wyjątkowe i to dosłownie w przeciągu kilku godzin. Przed nami kolejny region. Tym razem zabieramy Was w podróż po Lubelszczyźnie.
Otwarcie obiektów noclegowych było iskierką, wzniecającą rekordowe zainteresowanie turystów wiosennymi wyjazdami. W tej chwili w topowych lokalizacjach coraz trudniej o wolne miejsce, a liczba wysyłanych zapytań wcale nie maleje! Ci, którzy zawczasu pomyśleli o długim weekendzie w czerwcu, mogą sobie gratulować zapobiegliwości.
Już od 15 maja 2021 (sobota) przestaje obowiązywać nakaz zasłaniania nosa i ust na świeżym powietrzu. Tego dnia zaczną też funkcjonować ogródki przy restauracjach i innych lokalach gastronomicznych. Co jeszcze się zmieni?

Kazimierskie wąwozy – jedna z niewątpliwych atrakcji regionu jest zagrożona. Jak je chronić?
Pokaż stopkę