Na Dwa Brzegi do Kazimierza! Jakie gwiazdy pojawią się w miasteczku?

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi to prawdziwe święto kina, podczas którego do Kazimierza Dolnego zjeżdżają nie tylko miłośnicy filmu, ale także znakomici twórcy. Kto w tym roku pojawi się w nadwiślańskim miasteczku? Lista jest długa!
Już w najbliższą sobotę, 31 lipca rozpocznie się 15. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. I potrwa on do 8 sierpnia. Co w programie? Znajduje się w nim m.in. 19 pokazów premierowych, których miłośnicy kina nie mogą przegapić! O czym jeszcze warto wiedzieć? Przede wszystkim o tym, że bohaterką tegorocznego cyklu „I Bóg stworzył aktora” będzie Agata Kulesza.

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Zarys programu


Tegoroczny program filmowy podzielony jest na trzy sekcje. Kino Lubelskie – tradycyjnie przy ul. Nadwiślańskiej 9, gdzie znajduje się także całe miasteczko festiwalowe, to miejsce w którym będzie można zobaczyć najważniejsze punkty programu: premiery oraz pokazy konkursowe w ramach Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych 2021.

To właśnie w Kinie Lubelskim codziennie od godzin porannych do późnego wieczora widzowie będą mogli oglądać zróżnicowane produkcje, m.in. "Boże Ciało", "Minari", "Zabij to i wyjedź z tego miasta", "Jeźdźcy sprawiedliwości", "Firestartr" czy "Człowiek, który sprzedał swoją skórę".

Na Zamku pojawi się Kino Perła. Tu odbywać się będą plenerowe wieczorne seanse. Co w programie? Ważne filmy z ostatnich miesięcy, m.in. "Każdy ma swoje lato", "kRaj" czy "Sound of Metal".

Festiwal Dwa Brzegi nierozłącznie związany jest z konkursem filmów krótkometrażowych. Będzie to w sumie ponad 20 produkcji z całego świata, które powalczą o cenne nagrody. Podobnie jak w poprzednich edycjach odbędzie się też plebiscyt publiczności, w którym wezmą udział filmy pełnometrażowe wyprodukowane w 2020 i 2021 roku.


Fot. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2019

Gość specjalny: Agata Kulesza


Aktorską gwiazdą tegorocznej edycji „I Bóg stworzył aktorkę” będzie Agata Kulesza. Przypomniane zostaną jej kreacje, m.in. w „Róży”, „Idzie” i „Śniegu już nigdy nie będzie”. Warto tu dodać, że aktorka jest trzykrotną laureatką Orła.

Mamy nadzieję, że Agata Kulesza będzie naszym gościem przez kilka dni. Przygotowujemy jej retrospektywę filmową i chcemy zorganizować lekcję kina z jej udziałem - mówiła w jednym z wywiadów Grażyna Torbicka.


Spotkania z twórcami na Dwóch Brzegach


Cafe Bursztynowa to kolejne ważne miejsce na mapie miasteczka festiwalowego. Otóż to właśnie tam codziennie będzie można liczyć na ciekawe spotkania i dyskusje. To tu odbywać się będą rozmowy o produkcjach pokazywanych w konkursie, panele dyskusyjne oraz spotkania z gwiazdami festiwalu. Komu będziemy mogli zadać pytanie w tym roku? Wśród zaproszonych gości jest m.in. Agata Kulesza, Aleksandra Popławska, Robert Więckiewicz, Joanna Kulig czy Mariusz Wilczyński.


Fot. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2019

Dwa Brzegi to festiwal nie tylko kina, ale też szeroko pojętej sztuki!


W różnych lokalizacjach Kazimierza, m.in. w Muzeum Nadwiślańskim, Bibliotece Publicznej czy na dziedzińcu Zamku, organizowane będą ciekawe wystawy. W planach są także koncerty, warsztaty czy spacery. Można więc śmiało rzec: będzie się działo! Przyjeżdżajcie!

Szczegółowy program 15. edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi dostępny jest na stronie internetowej festiwalu. Znajdziemy tam również informacje o cenach biletów i możliwościach ich zakupu.

Źródło: dwabrzegi.pl

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę