Na Dwa Brzegi do Kazimierza! Jakie gwiazdy pojawią się w miasteczku?

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi to prawdziwe święto kina, podczas którego do Kazimierza Dolnego zjeżdżają nie tylko miłośnicy filmu, ale także znakomici twórcy. Kto w tym roku pojawi się w nadwiślańskim miasteczku? Lista jest długa!
Już w najbliższą sobotę, 31 lipca rozpocznie się 15. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. I potrwa on do 8 sierpnia. Co w programie? Znajduje się w nim m.in. 19 pokazów premierowych, których miłośnicy kina nie mogą przegapić! O czym jeszcze warto wiedzieć? Przede wszystkim o tym, że bohaterką tegorocznego cyklu „I Bóg stworzył aktora” będzie Agata Kulesza.

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Zarys programu


Tegoroczny program filmowy podzielony jest na trzy sekcje. Kino Lubelskie – tradycyjnie przy ul. Nadwiślańskiej 9, gdzie znajduje się także całe miasteczko festiwalowe, to miejsce w którym będzie można zobaczyć najważniejsze punkty programu: premiery oraz pokazy konkursowe w ramach Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych 2021.

To właśnie w Kinie Lubelskim codziennie od godzin porannych do późnego wieczora widzowie będą mogli oglądać zróżnicowane produkcje, m.in. "Boże Ciało", "Minari", "Zabij to i wyjedź z tego miasta", "Jeźdźcy sprawiedliwości", "Firestartr" czy "Człowiek, który sprzedał swoją skórę".

Na Zamku pojawi się Kino Perła. Tu odbywać się będą plenerowe wieczorne seanse. Co w programie? Ważne filmy z ostatnich miesięcy, m.in. "Każdy ma swoje lato", "kRaj" czy "Sound of Metal".

Festiwal Dwa Brzegi nierozłącznie związany jest z konkursem filmów krótkometrażowych. Będzie to w sumie ponad 20 produkcji z całego świata, które powalczą o cenne nagrody. Podobnie jak w poprzednich edycjach odbędzie się też plebiscyt publiczności, w którym wezmą udział filmy pełnometrażowe wyprodukowane w 2020 i 2021 roku.


Fot. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2019

Gość specjalny: Agata Kulesza


Aktorską gwiazdą tegorocznej edycji „I Bóg stworzył aktorkę” będzie Agata Kulesza. Przypomniane zostaną jej kreacje, m.in. w „Róży”, „Idzie” i „Śniegu już nigdy nie będzie”. Warto tu dodać, że aktorka jest trzykrotną laureatką Orła.

Mamy nadzieję, że Agata Kulesza będzie naszym gościem przez kilka dni. Przygotowujemy jej retrospektywę filmową i chcemy zorganizować lekcję kina z jej udziałem - mówiła w jednym z wywiadów Grażyna Torbicka.


Spotkania z twórcami na Dwóch Brzegach


Cafe Bursztynowa to kolejne ważne miejsce na mapie miasteczka festiwalowego. Otóż to właśnie tam codziennie będzie można liczyć na ciekawe spotkania i dyskusje. To tu odbywać się będą rozmowy o produkcjach pokazywanych w konkursie, panele dyskusyjne oraz spotkania z gwiazdami festiwalu. Komu będziemy mogli zadać pytanie w tym roku? Wśród zaproszonych gości jest m.in. Agata Kulesza, Aleksandra Popławska, Robert Więckiewicz, Joanna Kulig czy Mariusz Wilczyński.


Fot. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2019

Dwa Brzegi to festiwal nie tylko kina, ale też szeroko pojętej sztuki!


W różnych lokalizacjach Kazimierza, m.in. w Muzeum Nadwiślańskim, Bibliotece Publicznej czy na dziedzińcu Zamku, organizowane będą ciekawe wystawy. W planach są także koncerty, warsztaty czy spacery. Można więc śmiało rzec: będzie się działo! Przyjeżdżajcie!

Szczegółowy program 15. edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi dostępny jest na stronie internetowej festiwalu. Znajdziemy tam również informacje o cenach biletów i możliwościach ich zakupu.

Źródło: dwabrzegi.pl

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę