Aktualności dla "remonty dróg"

Od wielu lat i mieszkańcy, i turyści upominają się o remont ul. Górnej Puławskiej. W jakim jest ona stanie, wie każdy, kto przechodził tędy z parkingów na rynek. Remont zaplanowano na rok przyszły. Są na to pieniądze.
Od dziś na Zbędowice dojedziemy tylko przez Las Stocki. Główny dojazd Matysowym Dołem jest w remoncie.
Już niedługo po Górach pojedziemy nową drogą. Gmina właśnie podpisała umowę z wykonawcą.
Dobra wiadomość na koniec roku. Podpisana została umowa na przebudowę drogi do Zbędowic. Przewidziany termin zakończenia inwestycji to 30 września 2021 r. a jej wartość to 3.907.513,32 zł.

Czy mieszkańcy Zbędowic doczekają się w końcu normalnej drogi dojazdowej do swojej miejscowości? - pytaliśmy w jednym z kwietniowych artykułów. Wygląda na to, że tak. Wniosek na przebudowę drogi gminnej Parchatka – Zbędowice, złożony w ramach rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych znalazł się na liście zadań przeznaczonych do dofinansowania.

Tydzień wcześniej niż planowano  - w najbliższy piątek 23 sierpnia – odbędzie się sierpniowa sesja Rady Miejskiej w Kazimierzu. Stąd też środowe posiedzenie wspólne trzech komisji: budżetu, edukacji i zdrowia. Nad czym debatowali kazimierscy radni?

O ile w miasteczku wyremontowano sporo zabytkowych budynków, o tyle drogi pozostawiają wiele do życzenia tym bardziej, że część z nich podlega pod powiat. Są plany, by to zmienić.

W końcu do Mięćmierza mieszkańców i gości doprowadzi droga z prawdziwego zdarzenia. Decyzje już zapadły. Wkrótce zostanie podpisane porozumienie powiatu z gminą Kazimierz Dolny.

Trwa remont ulicy Nadwiślańskiej od Wisły do samego rynku. Planowany termin zakończenia robót 12 listopada.

Asfalt na Słonecznej

Dobiegają końca prace na ulicy Słonecznej. W końcu na wykonaną rok temu podbudowę położony został asfalt.

Historia budowy drogi do Mięćmierza przypomina już chyba epopeję. Dawna wioska rybacka ma szosę aż do centrum przy samej studni, i to powiatową, ale cywilizacja zatrzymała się tu na poziomie lat pięćdziesiątych – bo droga owszem szeroka, ale o utwardzenie trylinką, kostką czy asfaltem od lat doprosić się nie można. W tamtym roku sytuacja drgnęła i w listopadzie zrobiono podbudowę pod pierwszy odcinek drogi. Do Mięćmierza wciąż jeszcze daleko…

Ulica Szkolna. Pięknie tu, ale problemów nie brak. I to na dodatek ciągle tych samych od lat. 

W poniedziałek zostanie podpisana umowa z firmą, która jeszcze w tym roku rozpocznie budowę długo oczekiwanej drogi do Mięćmierza. Nareszcie!

Kazimierscy radni spotkali się na wspólnym posiedzeniu połączonych komisji Rady Miejskiej, by zaopiniować projekty uchwał przewidzianych w porządku obrad najbliższej sesji Rady oraz omówić sprawy bieżące.

W co inwestuje gmina?

Do końca roku pozostało już nieco ponad trzy miesiące. Jednak prace budowlane i remontowe w gminie Kazimierz trwają i są planowane. W co inwestuje gmina? Jakie są najbliższe plany? O tym  poniżej.

Temat drogi łączącej Zbędowice z Parchatką co jakiś jest podnoszony zarówno przez mieszkańców, jak i władze gminy Kazimierz. Teraz pojawia się realna szansa na realizację tej inwestycji. Pierwsze działania zostały podjęte.

Miasto przymierza się do remontu drogi z Kazimierza w kierunku Jeziorszczyzny. Przygotowano już stosowną dokumentację projektową, a na ostatniej sesji radni przegłosowali przekazanie środków na ten cel.

Pojedziemy po równym

Każdy, kto jechał do Kazimierza od strony Bochotnicy, wie, jak wygląda wjazd do Miasteczka. Łaty ciągnące się od granicy miasta do zakrętu zapewniają dodatkowe atrakcje. Szczególnie w nocy, bo nie ma tu oświetlenia ulicznego. Wkrótce to się zmieni. I to jeszcze przed sezonem.

Zaparkujemy wygodniej

Przy wjeździe do Kazimierza powstaną nowoczesne parkingi. Obecnie miasto ogłosiło przetarg na projektowanie tego miejsca.

Ruszają remonty dróg

Od najbliższego poniedziałku 14 kwietnia ruszają roboty na drogach powiatowych nr 2529L i 2528L w miejscowościach Kazimierz Dolny, Cholewianka i Dąbrówka.

Pokaż stopkę