Umowa na przebudowę drogi do Zbędowic została podpisana

Dobra wiadomość na koniec roku. Podpisana została umowa na przebudowę drogi do Zbędowic. Przewidziany termin zakończenia inwestycji to 30 września 2021 r. a jej wartość to 3.907.513,32 zł.
O tej inwestycji mówiło się od lat. Od dawna też trwają przygotowania do jej realizacji. Teraz została podpisana umowa z wykonawcą. Będzie nowa droga do Zbędowic. Wraz z podpisaniem umowy plac budowy został przekazany wykonawcy. Inwestycja będzie realizowana przez Konsorcjum firm w składzie: PBI Infrastruktura S.A – Lider; PBI WMB Sp. z o.o. – Partner.
W ramach podpisanej umowy wykonane zostaną roboty przygotowawcze, w tym m.in. wycinka drzew i krzewów, zabezpieczenie sieci wodociągowej, przebudowa i zabezpieczenie sieci gazowej, elektrycznej i telekomunikacyjnej, roboty ziemne, odbudowa jezdni o nawierzchni bitumicznej, ustawienie krawężników, budowa lub przebudowa chodników w obrębie skrzyżowania z drogą wojewódzką, odbudowa lub przebudowa systemu odwodnienia, budowa lub przebudowa kanalizacji deszczowej, budowa lub przebudowa zjazdów indywidualnych i dojść oraz roboty wykończeniowe, w tym m.in. oznakowanie poziome i pionowe, umocnienie skarp i rowów.
Jak informują urzędnicy, przewidziany termin zakończenia inwestycji to 30 września 2021 r. a jej wartość to 3.907.513,32 zł. W tym, na poziomie 60% kosztów kwalifikowanych, budowa drogi zostanie dofinansowana ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

Źródło informacji: Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym

Skomentuj


Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę