Dla dwudziestu wyborców nie warto?

Skomentuj (21)

Ulica Szkolna. Pięknie tu, ale problemów nie brak. I to na dodatek ciągle tych samych od lat. 

Ulica Szkolna. Jedna z najbardziej urokliwych, najbardziej kazimierskich uliczek. Grodarz porośnięty starymi iwami, polna droga, drewniane wille i murowane domy pamiętające co najmniej początek ubiegłego wieku. Tu czas się jeśli się nie zatrzymał, to płynie zdecydowanie wolniej. To dobre dla turystów spragnionych odskoczni od codzienności, ale nie dla mieszkających tu kazimierzaków, którzy nie chcą żyć w skansenie i pytają: Kiedy będziemy mogli przejść ulicą po deszczu nieubłoceni po kostki? Kiedy Grodarz przestanie wylewać po deszczu na ulicę? Kiedy znikną z nawierzchni coraz liczniejsze dziury? Kiedy przestaną tędy jeździć mimo zakazu ciężkie samochody, w tym ogromne śmieciarki ledwo mieszczące się w uliczce?

- Nikt nie chce tu ani asfaltu, ani kostki – zapewnia Ewa Wolna, radna, mieszkanka Szkolnej. – Należy tylko umocnić brzeg Grodarza, tak jak zrobiono to na końcu Szkolnej, bo ulica rozjeżdża się na boki i jej poziom znacznie się obniżył, przez co rzeczka po ulewach płynie nie tylko swoim korytem, ale i ulicą. Nawierzchnię natomiast należy porządnie – a nie doraźnie w miejscach dziur – umocnić i wyżwirować.

Mieszkańcy widzą potrzebę nie tylko regulacji brzegu Grodarza, ale także wód spływających z Gór.

- Żeby problem rozwiązać, wystarczy zrobić w dwóch miejscach, tam, gdzie są cieki wodne, odprowadzenie wody z Gór – mówi Ewa Wolna. – Przy hotelu na końcu Szkolnej jest takie odprowadzenie zrobione i spełnia swoją rolę.

Mieszkańcom marzy się też wprowadzenie tutaj – w części drogi szutrowej – ruchu jednokierunkowego. Szkolna dwukierunkowa mogłaby być do końca trylinki, gdzie jest już znacznie szerzej.
A tymczasem w budżecie na ten rok na remont Szkolnej zabezpieczono jedynie 220 tys. zł. Ma to wystarczyć na remont ulicy tylko do końca wspomnianej trylinki. Docelowo będzie tu ciąg pieszo – jezdny bez chodnika.

 - Wymieniona zostanie nawierzchnia – mówi burmistrz Andrzej Pisula. – Nowa nawierzchnia będzie z kostki brukowej np. typu holland, która niweluje hałas ruchu kołowego, ponieważ nie posiada fazowanych wykończeń. Na tym odcinku wymieniona zostanie również główna sieć wodociągowa.

A co dalej? Dalej przecież też pękają stare rury pod naciskiem wzmożonego ruchu aut po drodze szutrowej. Dalej też mieszkańcy czekają na remont i nie przekonują ich tłumaczenia, że Szkolna nie spełnia parametrów drogi gminnej, więc trzeba tu stworzyć drogę wewnętrzną, a na to przecież potrzeba czasu. Oczekiwanie na remont Szkolnej to nie jest pomysł z tego roku. Sprawy tej ulicy od kilkudziesięciu lat są odsuwane na dalszy plan, bo najpierw było oczekiwanie na wykonanie tu oświetlenia, potem oczekiwanie na zakończenie budowy szkoły i nie warto było inwestować w remont nawierzchni. Co więc dalej?

- Dalej będziemy realizować zaplanowany harmonogram działań związany z tą ulicą, co nie znaczy, że o niej zapomnimy. To ważna trasa spacerowa zarówno dla mieszkańców, jak i turystów i ja będę o tym zawsze pamiętał, ale nie zrealizujemy tego w tym roku. Dalsza cześć zostaje odłożona na kolejną kadencję Rady Miejskiej.

Szkolna to uliczka, gdzie mieszka w sumie niewielu stałych mieszkańców, wielu przyjeżdża tylko na weekendy, wiele tu też pensjonatów.

- Może właśnie dlatego wszyscy decydenci lekceważą problemy mieszkańców Szkolnej, bo mieszka tu niewielu wyborców? Jak obliczyłam, to jest niewiele ponad dwadzieścia głosów – mówi Ewa Wolna. – Może dlatego władze się z nami nie liczą?

Skomentuj


Dodane komentarze (11)

 • Zasmucony
  Myślę że pierwszą rzeczą jaką zrobi Pan Wicik to będzie pomnik Smoleński. I tak będzie robił jak mu PIS zagra. Nie zagłosuję na niego i wiele osób . Może gdy był by nie uwikłany w tą partie to tak.
  • Refleksyjnie
   No cóż Misiewiczów nie trzeba siać, sami wschodzą!
 • ps.
  Tylko dodam ze tytuł jest błędem. Szkolna chodzi setki osób także z Dolów i Kwaskówki plus turyści.

  Co do pana Wicika to polecam rozmowę na jakikolwiek temat dluźszą. Posłuchajcie. Ręce opadają jaki poziom. Dziwie sie ze PIS nie stawia na Dzikonia Kozlowskiego czy np. Pana Nadolskiego tylko na kogoś tak miałkiego.
 • zagadka
  A jakie wykształcenie ma ów Wicik? Jakieś doświadczenie administracji?
 • Wyborca
  Kasiu to że jest młody o niczym nie świadczy co takiego zrobił dla miasta i gminy w ostatnich latach ile razy był na sesjach i coś wniósł od siebie jakiś projekt ustawy rady jeżeli tak działa w PiS to mógł coś robić włącznie z gruntem sobie pod nogami a nic nie zrobił tylko teraz sobie przypomniał że rok wyborczy to dawaj na całego robić spotkanie w SARP-ie ale jednym mydleniem oczu nic nie zwojuje gdzie był do tej pory oj szuka naiwniakow żeby na niego głosowali bo wiadomo duża kasa przez cztery lata drogą nie chodzi tylko żeby nie skończył jak Pan Artur z Puław czego mu nie życzę nie chodzi o to za co podpadl Artur ale za karierę co to nie on a pokazał drugie oblicze
  • Jan_niezbedny
   A czym zasłynął Andrzej Pisula, co takiego zrobił jakie projekty jakie ustawy przygotowal... Zanim ludzie wybrali go na burmistrza?
 • Z rynku
  Ludzie kochani Wicik to na burmistrza będzie startował bo jest w PiS i tego władze na górze wymagają a do zarządzania to on się nadaje jak i ten co jest teraz jeżeli się mylę i jak wygra i dużo zrobi dla miasta i gminy podkreślam gminy to osobiście jemu pogratuluje myśli że jak szpanuje i lize d[...] Szulowskiemu Sadurskiej i zapewne nie długo prezesowi wraz z kotem to dużo tu zdziałać może a może tyle że narobi sobie wstydu obciachu i wrogów bo nic nie zdziala przekonacie się a w szczególności jego wyborcy co będą czyli ul Małachowskiego obym się mylił.Takze do wyborów i do dzieła Panie Wicik
  • Kasia
   Oczywiście że wystartuje, jest młody wykształcony ludzie na takich głosują. A do tego dobrze się prezentuje kobiety będą wzdychać do plakatów i ulotek
  • www
   szczególnie do ulotek
 • przedsiębiorczy
  Zrucić przyczepę grysu, i taczką niech wożą i równają dołki, przecież mają biznes na szkolnej, można zrobić zrzutę i w ramach słynnych czynów społecznych zbudować piękną drogę, a nie czekać na burmistrza. Do roboty
  • www
   Kazdy gospodarz dba o swoje podwórko a na tym podwórku gospodarzem jest burmistrz i to jego obowiązek , a przedsiebiorczy musisz mieszkac przy pieknej ulicy ale to do czasu bo era mercedesa juz się skończyła i dzisiaj robi się tak żeby za chwilę poprawiać.
 • brutus
  W tym roku wybory zobaczymy,a radni na spacer wczesną wiosno tylko w gumiakach .
 • Kazimierzak
  Za poprzedniego burmistrza były pieniądze na przeprowadzenie remontu ul. Szkolnej, ale wspaniała Pani radna, oddała pieniądze na wybudowanie drogi do Pożoga. Proponuję o zgłoszenie się do radnych z Wilkowa to może uwzględnią prośbę Pani radnej i przeznaczą pieniądze na wybudowanie ul Szkolnej. Pozdrawiam
  • Rycho
   Pożóg - Gmina Końskowola, Wilków - Gmina Szczekarków, Powiat Opolski
   O co chodzi ??
 • Magister inżynier z długoletnim staże...
  Proszę o merytoryczne wypowiedzi, bo wtedy dyskusja nabiera sensu.
 • Tytus
  Wicik będzie miał dużo pracy w następnej kadencji, żeby to wszystko naprawić.
  • lka
   Dokładnie. Młody. Mądry. Ubrany. Pod krawatem. Zna się na Facebooku i dokładnych pomiarach. Cóż więcej potrzeba. Rękę poda w oczy zajrzy. Wystarczy jak na potrzeby Kazimierza. I ma jeszcze jeden niepowtarzalny atut tu się nawet urodził mimo młodego wieku i tu kiedyś mieszkał, pewnie i po Szkolnej chodził z jakimiś pomiarami. Może drogę pomierzy gratis. O kolejna korzyść
  • normalność
   Razem z tatą będzie naprawiał :) Bo każda gmina swego misiewicza musi mieć...
  • Doly
   Ma aspiracje. Żalosne. W sumie to co za różnicą kto będzie burmistrzem. Ktoś kasę wziąść musi. Skoro ludzie mają tak małe oczekiwania to nawet i PZPR wystawi byle kogo. I zaglosuja jak partia wskaże. Oby Kazimierzacy nie stali sie jak ruscy bezwolni i obojetni i ulegli partii.
 • inżynier
  Może gruzu niech pan burmistrz przywiezie. Wielu już uraczył tym dobrodziejstwem.
  • ???
   Dokładnie tak, np. droga dojazdowa do Męćmierza to jakis koszmar i to za b.duże pieniądze , wiadomo czy prace na odcinku do krzyza są juz ukończone i pieniądze wyrzucone w błoto? Same Trudne Sprawy w Kazimierzu . Ja mam czyste sumienie bo nie głosowałem na tego pana i teraz też nie zagłosuję .

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę