Będzie remont drogi z Kazimierza do Kolonii Rzeczyca?

Skomentuj (18)

Miasto przymierza się do remontu drogi z Kazimierza w kierunku Jeziorszczyzny. Przygotowano już stosowną dokumentację projektową, a na ostatniej sesji radni przegłosowali przekazanie środków na ten cel.

Remont dróg biegnących z Kazimierza przez Cholewiankę, Jeziorszczyznę i Kolonię Rzeczyca jest konieczny. Kto tamtędy jeździ, ten wie, jak one wyglądają: liczne ubytki w jezdni stwarzają realne niebezpieczeństwo dla użytkowników tych dróg. Dlatego też miasto stara się pozyskanie dodatkowych funduszy na ten cel.

W ramach remontu planowane jest położenie nowej nawierzchni na dotychczasowej szerokości drogi i utwardzonych jednometrowych poboczy po lewej i prawej stronie na całej jej długości.

Drogi zaplanowane do remontu to drogi powiatowe, więc za pośrednictwem Powiatu Puławskiego złożony będzie wniosek do władz wojewódzkich o dofinansowanie. Remont będzie finansowany w systemie: 50 % środków wojewódzkich, 25 % powiatowych i 25 % gminnych, dlatego też to Rada Miejska stanęła przed decyzją, czy wyasygnować z gminnej kasy stosowne środki, czy też nie. A kwota to niemała. Przy szacowanym koszcie całej inwestycji 3 900 000zł gmina musi wyłożyć 975 tysięcy zł, ale ma szansę, by pozyskać na ten cel 75 % środków zewnętrznych. Oczywiście remont będzie prowadził Zarząd Dróg Powiatowych w Puławach, ale drogi biegną przecież przez teren gminy.

- Uważam i zawsze będę to powtarzał, że ciężar finansowania dróg powinien należeć do właściciela drogi – mówił Adam Gębal na wspólnym posiedzeniu Komisji Rady Miejskiej. – Rozumiem, dlaczego my musimy ten projekt złożyć, natomiast pytanie jest takie: czy możliwy jest niższy udział gminy w realizacji tej inwestycji niż ten, który jest założony?

Jak powiedział burmistrz, 25 % wkład własny gminy w realizację tej inwestycji jest optymalny.

- Mniejszy wkład jest wprawdzie możliwy, ale wtedy punktacja wniosku jest o wiele niższa – powiedział burmistrz. – Każdy punkt procentowy więcej po naszej stronie jest lepiej postrzegany przez Urząd Wojewódzki.

Rada Miejska poparła przeznaczenie środków na remont.
Wniosek o dofinansowanie zostanie złożony do połowy września. Jeżeli uda się uzyskać pieniądze, projekt będzie realizowany w następnym roku.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (13)

 • Piotrek
  Ale czy na pewno będzie chodnik ? Ma ktoś na ten temat jakieś informacje ?
 • Janek Pachnucy
  Czy ktoś może wie czy chodnik będą robić?
  • STACHO
   Chodnik tylko do cmentarza zołnierzy radzieckich będzie-(
 • kacper
  co jest nie widze by na rzeczycy kolonii mieli robic droge,,cwaniaki z cholewainki se załatwili a Rzeczyca gdzie i kiedy..!!!!!!!!!!!
  • STACHO
   Cwaniaki z Cholewianki wystarali sie o remont drogi nie tak jak Ci w Rzeczycy-)
 • Janusz Dziwiszek
  Kiedy się to może rozpocząć?
 • Michał
  A droga z Kolonii Rzeczyca przez Rzeczycę do Witoszyna i dalej do szosy lubelskiej, tj. Celejów? Kiedy?
 • Robert
  Witam wszystkich ta droga, a zwłaszcza poboczne w tym miejscu jest niezbędne. Wielokrotnie widziałam całe wycieczki które przedzierały się na Cmentarz Czerwonoarmistów jakby nie było jest to atrakcja dla turystów.
 • Edek
  W środku miasta ul. Krzywe Koło ciężko przejść i przejechać,czy radni i burmistrz tego nie widzą ?
 • Kaz
  A czy było coś na ostatniej sesji odnośnie dyskutowanego tu konkursu na rzecznika? Kiedy rozstrzygnięcie?
 • pijany znad Grodarza
  Ulica Plebanka.
  Wybralem się rowerem od Słonecznej w dół. Istny horror.
 • turysta
  zjmijcie się lepiej ulicą do Korzeniowego Wąwozu masakra meleksy bryczki duży ruch aut a spory odcinek nie ma chodnika droga w opłakanym stanie
 • Orędownik Drogi do M
  Droga do Mięćmierza/Męćmierza !!!!!!!!!
  Matko Jedyna! Tym się jeździć nie da a konie z bryczkami pogarszają wciąż stan drogi.
  Nie mówię już o chodzeniu tą drogą po deszczach.
  • pijany znad Grodarza
   nie chodzić.
  • ech..
   O si tacuisses, philosophum mansisses!
 • Lech
  25% plus dokumentacja techiczna po naszej stronie a to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mimo wszystko, mam nadzieję ze wniosek przejdzie.
  • kleks
   Na pewno na taka kwote? Bardzo duza. Spojrz ze rzad na calej infrastrukturze scisna srodki a w przyszlym roku juz mowia o kolejnych cieciach. Cieszyc sie jedynie trzeba ze sa starania.
 • A...a
  Niech Puławską górną wreszcie poprawią. Wstyd przed całym światem jakie tam wertepy albo Nadwiślańska.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę