Będzie remont drogi z Kazimierza do Kolonii Rzeczyca?

Skomentuj (18)

Miasto przymierza się do remontu drogi z Kazimierza w kierunku Jeziorszczyzny. Przygotowano już stosowną dokumentację projektową, a na ostatniej sesji radni przegłosowali przekazanie środków na ten cel.

Remont dróg biegnących z Kazimierza przez Cholewiankę, Jeziorszczyznę i Kolonię Rzeczyca jest konieczny. Kto tamtędy jeździ, ten wie, jak one wyglądają: liczne ubytki w jezdni stwarzają realne niebezpieczeństwo dla użytkowników tych dróg. Dlatego też miasto stara się pozyskanie dodatkowych funduszy na ten cel.

W ramach remontu planowane jest położenie nowej nawierzchni na dotychczasowej szerokości drogi i utwardzonych jednometrowych poboczy po lewej i prawej stronie na całej jej długości.

Drogi zaplanowane do remontu to drogi powiatowe, więc za pośrednictwem Powiatu Puławskiego złożony będzie wniosek do władz wojewódzkich o dofinansowanie. Remont będzie finansowany w systemie: 50 % środków wojewódzkich, 25 % powiatowych i 25 % gminnych, dlatego też to Rada Miejska stanęła przed decyzją, czy wyasygnować z gminnej kasy stosowne środki, czy też nie. A kwota to niemała. Przy szacowanym koszcie całej inwestycji 3 900 000zł gmina musi wyłożyć 975 tysięcy zł, ale ma szansę, by pozyskać na ten cel 75 % środków zewnętrznych. Oczywiście remont będzie prowadził Zarząd Dróg Powiatowych w Puławach, ale drogi biegną przecież przez teren gminy.

- Uważam i zawsze będę to powtarzał, że ciężar finansowania dróg powinien należeć do właściciela drogi – mówił Adam Gębal na wspólnym posiedzeniu Komisji Rady Miejskiej. – Rozumiem, dlaczego my musimy ten projekt złożyć, natomiast pytanie jest takie: czy możliwy jest niższy udział gminy w realizacji tej inwestycji niż ten, który jest założony?

Jak powiedział burmistrz, 25 % wkład własny gminy w realizację tej inwestycji jest optymalny.

- Mniejszy wkład jest wprawdzie możliwy, ale wtedy punktacja wniosku jest o wiele niższa – powiedział burmistrz. – Każdy punkt procentowy więcej po naszej stronie jest lepiej postrzegany przez Urząd Wojewódzki.

Rada Miejska poparła przeznaczenie środków na remont.
Wniosek o dofinansowanie zostanie złożony do połowy września. Jeżeli uda się uzyskać pieniądze, projekt będzie realizowany w następnym roku.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (13)

 • Piotrek
  Ale czy na pewno będzie chodnik ? Ma ktoś na ten temat jakieś informacje ?
 • Janek Pachnucy
  Czy ktoś może wie czy chodnik będą robić?
  • STACHO
   Chodnik tylko do cmentarza zołnierzy radzieckich będzie-(
 • kacper
  co jest nie widze by na rzeczycy kolonii mieli robic droge,,cwaniaki z cholewainki se załatwili a Rzeczyca gdzie i kiedy..!!!!!!!!!!!
  • STACHO
   Cwaniaki z Cholewianki wystarali sie o remont drogi nie tak jak Ci w Rzeczycy-)
 • Janusz Dziwiszek
  Kiedy się to może rozpocząć?
 • Michał
  A droga z Kolonii Rzeczyca przez Rzeczycę do Witoszyna i dalej do szosy lubelskiej, tj. Celejów? Kiedy?
 • Robert
  Witam wszystkich ta droga, a zwłaszcza poboczne w tym miejscu jest niezbędne. Wielokrotnie widziałam całe wycieczki które przedzierały się na Cmentarz Czerwonoarmistów jakby nie było jest to atrakcja dla turystów.
 • Edek
  W środku miasta ul. Krzywe Koło ciężko przejść i przejechać,czy radni i burmistrz tego nie widzą ?
 • Kaz
  A czy było coś na ostatniej sesji odnośnie dyskutowanego tu konkursu na rzecznika? Kiedy rozstrzygnięcie?
 • pijany znad Grodarza
  Ulica Plebanka.
  Wybralem się rowerem od Słonecznej w dół. Istny horror.
 • turysta
  zjmijcie się lepiej ulicą do Korzeniowego Wąwozu masakra meleksy bryczki duży ruch aut a spory odcinek nie ma chodnika droga w opłakanym stanie
 • Orędownik Drogi do M
  Droga do Mięćmierza/Męćmierza !!!!!!!!!
  Matko Jedyna! Tym się jeździć nie da a konie z bryczkami pogarszają wciąż stan drogi.
  Nie mówię już o chodzeniu tą drogą po deszczach.
  • pijany znad Grodarza
   nie chodzić.
  • ech..
   O si tacuisses, philosophum mansisses!
 • Lech
  25% plus dokumentacja techiczna po naszej stronie a to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mimo wszystko, mam nadzieję ze wniosek przejdzie.
  • kleks
   Na pewno na taka kwote? Bardzo duza. Spojrz ze rzad na calej infrastrukturze scisna srodki a w przyszlym roku juz mowia o kolejnych cieciach. Cieszyc sie jedynie trzeba ze sa starania.
 • A...a
  Niech Puławską górną wreszcie poprawią. Wstyd przed całym światem jakie tam wertepy albo Nadwiślańska.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę