Trwa remont Nadwiślańskiej

Skomentuj (24)

Trwa remont ulicy Nadwiślańskiej od Wisły do samego rynku. Planowany termin zakończenia robót 12 listopada.

Kocie łby z ulicy Nadwiślańskiej powoli odchodzą w przeszłość. Zmienia je szara kostka granitowa 14 x 14 cm. Odnawiane są też chodniki z kostki cementowej – na jej miejsce kładzione są płyty granitowe płomieniowane, także w kolorze szarym. Od jezdni oddzielają je kamienne krawężniki.

Przy okazji zmiany nawierzchni prowadzone są też prace przygotowujące do zmiany w tym rejonie w przyszłości oświetlenia ulicznego.

- Prowadzone są prace przygotowawcze, które umożliwią wykonanie oświetlenia w przyszłym roku bez ingerencji w nawierzchnię chodników i jezdni – mówi Artur Pomianowski zastępca burmistrza Kazimierza Dolnego. – Prace prowadzone są w porozumieniu z PGE, które kładzie swoją linię kablową, bo docelowo PGE likwiduje napowietrzą linię zasilającą w Kazimierzu.

Lifting przejdą też schody prowadzące nad Wisłę - będą oczyszczone, z jednej strony pojawi się też stalowa poręcz.

Pierwszy etap budowy dobiega końca. Pierwotnie miał zakończyć się 9 września, ale wjazd do ulicy Bulwar zostanie zamknięty prawdopodobnie w ten czwartek 20 września. Prace przeniosą się w rejon pomiędzy ul. Bulwar i Sadową. Zgodnie z planem ten odcinek ma być zrealizowany do końca września.

 

Prace na odcinku: ul Sadowa - ul. Tyszkiewicza planowane są w terminie 1 – 21 października. Dojazd do posesji odbywać się będzie ulicą Sadową od strony stacji paliw.

 

Ostatnia część ulicy Nadwiślańskiej –  od ul. Tyszkiewicza do rynku – będzie remontowana od 22 października do 12 listopada.

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (24)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2019. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Długi Weekend majowy 2019 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę