Trwa remont Nadwiślańskiej

Skomentuj (24)

Trwa remont ulicy Nadwiślańskiej od Wisły do samego rynku. Planowany termin zakończenia robót 12 listopada.

Kocie łby z ulicy Nadwiślańskiej powoli odchodzą w przeszłość. Zmienia je szara kostka granitowa 14 x 14 cm. Odnawiane są też chodniki z kostki cementowej – na jej miejsce kładzione są płyty granitowe płomieniowane, także w kolorze szarym. Od jezdni oddzielają je kamienne krawężniki.

Przy okazji zmiany nawierzchni prowadzone są też prace przygotowujące do zmiany w tym rejonie w przyszłości oświetlenia ulicznego.

- Prowadzone są prace przygotowawcze, które umożliwią wykonanie oświetlenia w przyszłym roku bez ingerencji w nawierzchnię chodników i jezdni – mówi Artur Pomianowski zastępca burmistrza Kazimierza Dolnego. – Prace prowadzone są w porozumieniu z PGE, które kładzie swoją linię kablową, bo docelowo PGE likwiduje napowietrzą linię zasilającą w Kazimierzu.

Lifting przejdą też schody prowadzące nad Wisłę - będą oczyszczone, z jednej strony pojawi się też stalowa poręcz.

Pierwszy etap budowy dobiega końca. Pierwotnie miał zakończyć się 9 września, ale wjazd do ulicy Bulwar zostanie zamknięty prawdopodobnie w ten czwartek 20 września. Prace przeniosą się w rejon pomiędzy ul. Bulwar i Sadową. Zgodnie z planem ten odcinek ma być zrealizowany do końca września.

 

Prace na odcinku: ul Sadowa - ul. Tyszkiewicza planowane są w terminie 1 – 21 października. Dojazd do posesji odbywać się będzie ulicą Sadową od strony stacji paliw.

 

Ostatnia część ulicy Nadwiślańskiej –  od ul. Tyszkiewicza do rynku – będzie remontowana od 22 października do 12 listopada.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (15)

 • Zdzisław były mieszkaniec..
  Szkoda, że stary Kazik nie doczekał się pięknej granitowej kostki na ulice Nadwiślańską. Kto znów wpadł na poroniony pomysł płytek chodnikowych bo chyba nie konserwator zabytków. A ty były jesteś chyba bardziej zakompleksiony niz mieszkańcy. Ostatecznie to Ich miasto i mają prawo wymagac od Burmistrza solidnej pracy.
 • były mieszkaniec
  Czytając wasze zjadliwe komentarze współczuje każdemu burmistrzowi, ze musi użerać sie z takimi obywatelami, którzy kochaj uprawiać krytykanctwo. Prawie każdy MUNDRY jak Macków kot, sadzi się i puszy a nic konstruktywnego nie napisze. Jesteście zakompleksieni Kazimierzacy czy tez woda sodowa wam uderza do głów? Dobrze, że zwiałem z waszego grajdołka przed laty.
 • aaaaaaaaaaaa
  To jakiś żart. trzech chłopaków remontuje ulice 100 metrową za 300 tys zł? mają do dyspozycji jeden ciągnik? K.... mamy 21 wiek, firmy budowlane zabijają sie o takie zlecenia i są firmy które są w stanie taką robotę wykonać w 5 dni.
  Co to jest żeby chodnik przy sadowej zdejmować jeden miesiąc??? Starożytny Egipt???
  Ja rozumiem, że firma może składa się z szefa, jednego na etacie pracownika i reszta na godziny. ale do cholery nie można było wziac normalną firmę z Polski co wykona to migiem???
 • bleee
  4 lata olewania a teraz podlizywanie się wszystkim. obrzydliwość!!!
 • Kuba
  Przed następnymi wyborami do zrobienia czeka pilnie: Sadowa, Puławska, Szkolna.....
  • Wójt
   5 lat musicie zaczekać 😎
 • Tito
  Burmistrzu odejdź w spokoju i daj ludziom żyć. Co takiego tak naprawdę Ty jako Ty wykreowaleś zbudowaleś czy osiagnąłeś? Po prostu wielkie g...
 • ekonomista
  Droga ta kampania obecnego włodarza :)
  • Bank
   6 mln kredytu w roku wyborczym. Po prostu masakra
 • somsiad
  Ale sie wstrzelił! Akurat do 2 tury chce dociągnąć. Żeby tylko doszedł :) :)
 • Wkurzony
  Przez 4 lata nic się nie dało a teraz bierze ponad 2 miliony pożyczki. Miesiąc przed wyborami to ja się pytam na co??? i sztukuje te chodniki!!
  Najpierw trzeba posprzątać te co już są a nie chwastami zarastają!!
  • zgadza się
   Przez całą kadencję był taki pewny siebie i arogancji, że Dunię przebijał o głowę. Teraz taki milutki się zrobił. Czy naprawdę myśli, że ludzie durni i szybko zapominają?
 • kazimierzak
  Burmistrz się pogrąża z tą Włodkową to mu zaszkodzi w
  nadchodzących wyborach czego on tego nie rozumie!
 • Aśka
  Proszę rozważyć czy pod samą szkoła warto pozwolić na ten bajzel. Co innego te schowane na terenie zawodówki, ale dalej po chodniku przejść się nie da. Jak wspomniana pani paru złotych nie weźmie to miasto przeżyje.
 • żywiec
  i nic się nie zmieni bo póki Pisula to i Włodki..
 • kazimierzanka
  Dlaczego nie napisano,że Nadwiślańska kosztuje dużo więcej niż miasto wyceniło roboty na podstawie kosztorysów i to o 500 tyś?
  • Harry
   dlatego,ze ktos na tym zarabia(tak trudno sie domyslec??)......pisula to raczej nie(za duze ryzyko)...a tak nawiasem,to burmistrz ma na serio konkretne zarobki--jak na takie zamieszkanie!!--nic tylko byc burmistrzem!!
 • Regina
  Ładne płyty. Handlarze smalcem, watą, i wszelkiej maści innym tałatajstwem szybko je zasyfią. Czy przy okazji remontu ktoś w ogóle pomyślał by przegonić stąd tą gangrenę?
  • Trufl
   Dokładnie. To zgroza co oni robią. Rozczeniowe towarzystwo. Tylko Pani Włodkowa zaciera ręce zbierając te opłaty.
  • obserwatorka
   Ta "gangrena" zostawia tam- za to ,że tam jest codziennie nimale pieniądze, a skoro tam przyjezdza to znaczy że jednak turyści korzystają z tych stoisk, a takie sa w każdej miejscowości turystycznej
  • Regina
   Bo takie są w każdej miejscowości turystyczne, to znaczy że koniecznie i w Kazimierzu muszą być? I to akurat na głównym dojściu do Wisły? Wszystko, nawet najgorsze badziewie ma być w Kazimierzu bo w innych miejscowościach jest? Współczuję braku choćby poczucia estetyki obserwatorko.
  • obserwatorka
   ...ja natomiast wspóczuje braku choćby szacunku do ludzi, nazywając ich "gangrena" p. Regino. Więc o estetyce nie dyskutujmy
  • Regina
   Gangrena jako całokształt tego zjawiska, nie pojedynczy/indywidualni ludzie.
 • nadziwić się nie mogę 😮
  Czy podane terminy rozpoczęcia i zakończenia prac to rok bieżący? 🤔

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę