Przez las też asfaltem

Skomentuj (38)

W końcu do Mięćmierza mieszkańców i gości doprowadzi droga z prawdziwego zdarzenia. Decyzje już zapadły. Wkrótce zostanie podpisane porozumienie powiatu z gminą Kazimierz Dolny.

Maleńka miejscowość za Kazimierzem. Malownicza i znana. Mięćmierz. Wkrótce będzie można tam dojechać nową drogą, która nie będzie – jak dotychczas – kończyć się gdzieś w lesie, ale doprowadzi do samej wsi.
- Cieszę się, że tak szybko – 4 miesiące po wyborach – udało nam się znaleźć w budżecie gminy Kazimierz Dolny i starostwa powiatowego w Puławach pieniądze na realizację tej drogi, która jest drogą priorytetową, która skończy męczarnie nie tylko mieszkańców Miećmierza, Okala, ale przede wszystkim turystów, którzy bardzo często podróżują tamtym odcinkiem. Bardzo o nią zabiegaliśmy – mówił na marcowej sesji Rady Miejskiej w Kazimierzu, podczas której zatwierdzano uchwałę o pomocy na ten cel powiatowi puławskiemu, radny Rady Powiatu Mariusz Wicik, który zabiegał o tę inwestycję w powiecie. – Mam nadzieję, że to początek naszej współpracy. Myślę, że kolejne drogi to już tylko kwestia czasu.
Gmina na dokończenie budowy drogi prowadzącej do Mięćmierza wygospodarowała z budżetu 150 tys. zł. Drugie tyle wyłożył na ten cel powiat.
- W chwili obecnej sytuacja wygląda tak, że mamy już projekt porozumienia powiatu z gminą, są zawansowane prace przy kosztorysie inwestorskim, który jest niezbędny również do ogłoszenia przetargu – mówi Maciej Żurawiecki zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Puławach. – Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych 2 – 3 tygodni uda nam się ogłosić przetarg i przystąpić do realizacji.
Prace na ostatnim już – leśnym – odcinku drogi do Męćmierza polegać będą na budowie nowej drogi od podstaw.
- To nie jest przebudowa drogi, a budowa, która będzie polegała na wykonaniu podbudowy – – mówi Maciej Żurawiecki – czyli ten żużel – który ja nawoziłem jeszcze w latach 80. z FSC, żeby tamtędy w ogóle można było przejechać – będzie wybrany, a w jego miejsce będą kładzione odpowiednie warstwy odsączające z kamienia, kruszywa, na końcu położona zostanie nawierzchnia bitumiczna, asfaltowa.
Tegoroczna inwestycja w tym miejscu to zakończenie prac przy drodze do Mięćmierza, które rozpoczęły się dwa lata temu na odcinku ulicy Słonecznej. Wykonano wtedy około 600 m nowej drogi asfaltowej, która zastąpiła pełną wybojów i błota drogę szutrową. Teraz czas na ostatni 470 metrowy odcinek leśny.
Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to nowa droga będzie gotowa do końca III kwartału, czyli jesienią będzie można odwiedzić Mięćmierz bez przeszkód.

Skomentuj


Dodane komentarze (38)

 • Zdzisław Król
  Wsłuchując się właściwie wczytując w posty cieszy mnie rozsadek ludzi którym na sercu leży Mięćmierz czy Okale. Nie wiem komu ale na pewno nie prawdziwemu turyście zależy na asfalcie do Mięcmierza, bo dróżki do tej uroczej wioski są przepiękne, czy wzdłuż Wisły czy przez las miejski czy też od Okala turysta ma do przemieszczania dwie nogi lub rower, a te srodki transportu nie wymagają asfaltu. Pozdrawiam
 • Karol
  Wreszcie trochę cywilizacji. W ubiegłym roku chciałem rodzinie pokazać ten uroczy skansen , więc ryzyko jazdy było duże. Na pewno terenowe auta i quady nie miały z tym problemów.
 • odludek
  I bardzo dobrze to teraz czytać... a zagryźcie się Janusze i Pomianowskie jak wam tak Andrzej nie pasował!
 • Obserwator
  Szaleją ludzie Pomianowskiego suchej nitki nie zostawiają na Kowalskim. Pamiętajcie to wraca. Trzeba samemu mieć czyste sumienie a wasze zachowanie świto Pomianowskiego takowego nie macie. Czekamy na sprawiedliwość prędzej czy później się doczekamy.
  • Obserwator dwa
   co racja to racja, kosy i widły znakiem przyszłych czasów. Poprowadzi nas Janusz, król brukselskich salonów .
 • wścibski
  Oglądaliście film Awans? Asfalt już był Mięćmierzu .Tylko zwinęli'
 • Janusz Kowalski
  He,He .Sztabowcy lokalnej sitwy w akcji... Mordy moje kochane. I jak was nie kochać.
  • Karol P.
   Caly Janusz jak zwykle prowokuje i jątrzy. Niech sie zajmie pilnowaniem swojego ogródka a nie wcibianiem nosa w naszą okolicę.
 • pijany znad Grodarza
  Taki mi się marzy, by ktoś z Mięćmierza, pod swoim nazwiskiem napisał, co myśli o niechybnie wzmożonym ruchu w Mięćmierzu?. Czy znajdzie się odważny ?. Wątpię.
  • Członek A.A
   Wytrzeźwiej. To iż ostatni dzwonek
  • pijany znad Grodarza
   Miałem rację IŻ / haha/ nikt się nie odważy. Należy wiedzieć, że " asfalt" zobowiazuje. Przejedzcie Mięćmierz, a UWIDZICIE, że nijak on nie pasuje do " asfaltu". Nawet " Awans", jak słusznie zauwazyl @ wścibski temu nie podołał.

   @ Członek A.A. Jeżeli już, to będę uczestnikiem, a nie " członkiem" Czuwaj.
  • pijany znad Grodarza
   I jeszcze jedno.
   Aktywnych Mięćmierzan " zabito" paszkwilami, malkontenctwem. Mięćmierz " umiera", a zamieszkala w nim " elita pasożytow", jak to pasożyci - ŻyJĘ SOBĄ.
  • baart
   nikt nie napisze
  • 15 lat w AA
   @ członek A.A Tyś chłopcze ŻADEN AA Dlaczego?
   - przy określeniu skrótowym Anonimowych Alkoholików (AA) nie występuje KROPKA > napisałeś A.A
   - Napisałeś "wytrzeźwiej". Nie ma czegoś takiego w AA. To może być prośba np. żony, szefa albo nakaz sądowy
   - @ Pijany poprawnie zwrócił Ci uwagę, nie ma tam "członków" > to nie jest partia
 • JK nasz kandydat
  Kto za Januszem w Brukseli, który z dala od naszego miasta będzie bronił interesu narodowego. Kto za soltyską i Krzysiem , ramie w ramię z Januszem w Brukseli niech wpisze w komentarzu :” Janusz do Brukseli”
  • Jan
   popieram Janusz do Brukseli
 • M.KASZ.
  Ludzie co robicie, jaki asfalt,ta wioska to skarb,do którego turyści dojdą,dojadą na rowerach ,zjedzą sojowe pierogi,zobaczą z góry najpiękniejsze widoki jakie widziałem.Czy później przyjdzie pora na asfalt w korzennym ,świetne kółko rynek,korzenny,Góry,rynek bez wysiadania z meleksów.
  • Turysci ważni ale nie .....
   Też jestem za, tylko z małym szczegółem! Urząd powinien odkupić od ludzi tam mieszkających ziemię i domy i dobiero zafundowac turystom powrót do przeszłości. A turysta faktycznie sobie poradzi , przecież swoje obowiazki ktorym musi sprostać zostawil w swojej cywilizacji . A tu nikt nie goni to i spacerkiem ,rowerkiem ,na rolkach taki turysta moze się slamarczyć.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2020. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2020! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę