Aktualności dla "remonty dróg"

Są środki na remont zrujnowanej drogi w Czerniawach. Projekt przebudowy drogi powiatowej nr 2528L Kazimierz Dolny – Dobre – Wilków w miejscowościach: Kazimierz Dolny, Cholewianka, Dąbrówka znalazł się na czwartym miejscu „Ostatecznej listy rankingowej wniosków o dotacje w 2014 r. w ramach "Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój".

Ulica Krakowska już po remoncie. Przejeżdża auto. Kierowca nie spieszy się zbytnio, a ja i tak stoję w obłoczku kurzu. - Proszę pani – słyszę zza płotu – to jeszcze nic! Co tu się dzieje w weekendy, gdy natężenie ruchu większe! Całe tumany walą mi na ogród!

Dojazd do Kazimierza od poniedziałku 22 lipca jest utrudniony. Rozpoczął się remont przepustu mostowego w Bochotnicy. Zobacz objazd aby nie stać na światłach!

My jesteśmy nie tylko niezadowoleni. My jesteśmy i zmęczeni, i sfrustrowani. I wściekli – mówią mieszkańcy ulicy Krakowskiej, na której od półtora roku prowadzone są prace remontowe.

 

Na kartach kalendarza maj. Wiosna w pełni. Wydawać by się mogło, że po zimie nie został nawet ślad, gdyby nie jeden szczegół – zniszczone drogi. Jak dojechać i poruszać się po Kazimierzu Dolnym, by wyjechać stąd sprawnym samochodem?

Mieszkańcy Mięćmierza nie poddają się i wciąż walczą o drogę dojazdową do swojej miejscowości. W ostatnim czasie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli wszyscy zainteresowani. I w końcu udało się podjąć pierwsze decyzje…

Jak wygląda droga dojazdowa do Mięćmierza wie każdy, kto choć raz zdecydował się na wyprawę do tej malowniczej, malutkiej miejscowości. I choć niedawno pojawiła się szansa na remont nawierzchni, teraz znów wydaje się ona oddalać. Mieszkańcy Mięćmierza nie zamierzają jednak czekać z założonymi rękami.

Długi weekend majowy przed nami! Wszystkich tych, którzy wybierają się na majówkę do Kazimierza pragniemy poinformować o utrudnieniach, jakie napotkać można na drogach wiodących do nadwiślańskiego Miasteczka. Informacje poniżej.

Na remont ulicy Krakowskiej mieszkańcy Kazimierza Dolnego czekają od lat. Latem zastawiona jest ona samochodami, aż ciężko przejechać. Gdy spadnie potężny deszcz, bywa zalewana. Nadszedł czas na przebudowę!

Tu się kończy świat

- My z zazdrością patrzymy na inwestycje w Kazimierzu. Mamy wrażenie, ze w tej gminie Okale – Mięćmierz z ich problemami po prostu nie istnieją – żalą się mieszkańcy Mięćmierza – małej pięknie położonej miejscowości nad Wisłą, znanej zapewne wszystkim miłośnikom spacerów.

Dobiegają końca prace drogowe w Parchatce. Nie oznacza to jednak, że do Kazimierza od strony Puław dotrzemy szybciej.

Korków nie unikniemy

Bochotnica jest w tym sezonie centrum robót drogowych w gminie Kazimierz Dolny. Trwa tu budowa ronda, od strony Puław – budowa mostu na rzece Bystrej, a od strony Lublina kładziona będzie wkrótce nowa nawierzchnia i również budowany nowy most. Co to oznacza dla użytkowników dróg?

Do Kazimierza Dolnego można dojechać kilkoma drogami. Jedną z nich jest trasa nr 830 z Lublina przez Nałęczów, która w drugiej połowie bieżącego roku będzie remontowana. Co to oznacza dla kierowców?

Pokaż stopkę