Czas na drogi i chodniki

O ile w miasteczku wyremontowano sporo zabytkowych budynków, o tyle drogi pozostawiają wiele do życzenia tym bardziej, że część z nich podlega pod powiat. Są plany, by to zmienić.

Władze miasta podjęły rozmowy z Powiatowym Zarządem Dróg w sprawie remontu dróg powiatowych na terenie gminy Kazimierz. To przymiarka do wspólnego pozyskania środków z programów rządowych, które finansują inwestycje drogowe w systemie 50% na 25% i 25 %, co oznacza, że połowę kosztów pokrywałoby państwo, a pozostałą połowę wspólnie gmina i powiat.

Pod uwagę brane są drogi: 2547L (Helenówka – Rzeczyca Kolonia), 2546L (Doły) oraz 2529L (Jeziorszczyzna – do granicy z Uściążem).

W Helenówce władze samorządowe planują dokończenie przebudowy drogi do granic gminy, na Jeziorszczyźnie – blisko półkilometrowy odcinek do Uściąża, na Dołach – remont nawierzchni na odcinku 400 m, projekt jest już gotowy.

- W trakcie rozmów podniosłem również temat wyremontowania odcinka Wylągi – Skowieszynek. Tłumaczyłem, że część drogi znajdująca się w wąwozie jest w kiepskim stanie – mówi burmistrz Kazimierza Artur Pomianowski.

Inwestycje te miałyby być zrealizowane wspólnie z powiatem puławskim w ciągu najbliższych 4 lat.

W planach jest także remont ulic Witkiewicza i Tyszkiewicza, których nawierzchnia pozostawia wiele do życzenia. Ta droga również jest zarządzana przez powiat. W tym roku opracowana będzie dokumentacja techniczna jej przebudowy na około dwukilometrowym odcinku od spichlerza Pod Żurawiem do zakrętu przy kamienicy Celejowskiej.

A co z chodnikiem na Dąbrówce?

-To zadanie znajduje się w budżecie gminy, jesteśmy gotowi wesprzeć powiat w realizacji tego zadania – mówi burmistrz. – Czekamy na informacje od starostwa w sprawie gotowości współpracy przy tej inwestycji. Liczę, że starostwo wygeneruje oszczędności i zapewni środki na ten cel w tym roku i nie będziemy musieli czekać do następnego budżetu.

W planach jest chodnik od Dąbrówki do Cholewianki, a w następnym etapie do Czerniaw, tak by można było bezpiecznie przejść pieszo do samego Kazimierza.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę