Czas na drogi i chodniki

O ile w miasteczku wyremontowano sporo zabytkowych budynków, o tyle drogi pozostawiają wiele do życzenia tym bardziej, że część z nich podlega pod powiat. Są plany, by to zmienić.

Władze miasta podjęły rozmowy z Powiatowym Zarządem Dróg w sprawie remontu dróg powiatowych na terenie gminy Kazimierz. To przymiarka do wspólnego pozyskania środków z programów rządowych, które finansują inwestycje drogowe w systemie 50% na 25% i 25 %, co oznacza, że połowę kosztów pokrywałoby państwo, a pozostałą połowę wspólnie gmina i powiat.

Pod uwagę brane są drogi: 2547L (Helenówka – Rzeczyca Kolonia), 2546L (Doły) oraz 2529L (Jeziorszczyzna – do granicy z Uściążem).

W Helenówce władze samorządowe planują dokończenie przebudowy drogi do granic gminy, na Jeziorszczyźnie – blisko półkilometrowy odcinek do Uściąża, na Dołach – remont nawierzchni na odcinku 400 m, projekt jest już gotowy.

- W trakcie rozmów podniosłem również temat wyremontowania odcinka Wylągi – Skowieszynek. Tłumaczyłem, że część drogi znajdująca się w wąwozie jest w kiepskim stanie – mówi burmistrz Kazimierza Artur Pomianowski.

Inwestycje te miałyby być zrealizowane wspólnie z powiatem puławskim w ciągu najbliższych 4 lat.

W planach jest także remont ulic Witkiewicza i Tyszkiewicza, których nawierzchnia pozostawia wiele do życzenia. Ta droga również jest zarządzana przez powiat. W tym roku opracowana będzie dokumentacja techniczna jej przebudowy na około dwukilometrowym odcinku od spichlerza Pod Żurawiem do zakrętu przy kamienicy Celejowskiej.

A co z chodnikiem na Dąbrówce?

-To zadanie znajduje się w budżecie gminy, jesteśmy gotowi wesprzeć powiat w realizacji tego zadania – mówi burmistrz. – Czekamy na informacje od starostwa w sprawie gotowości współpracy przy tej inwestycji. Liczę, że starostwo wygeneruje oszczędności i zapewni środki na ten cel w tym roku i nie będziemy musieli czekać do następnego budżetu.

W planach jest chodnik od Dąbrówki do Cholewianki, a w następnym etapie do Czerniaw, tak by można było bezpiecznie przejść pieszo do samego Kazimierza.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę