Jest dofinansowanie dla Zbędowic!

Czy mieszkańcy Zbędowic doczekają się w końcu normalnej drogi dojazdowej do swojej miejscowości? - pytaliśmy w jednym z kwietniowych artykułów. Wygląda na to, że tak. Wniosek na przebudowę drogi gminnej Parchatka – Zbędowice, złożony w ramach rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych znalazł się na liście zadań przeznaczonych do dofinansowania.

Zdarta nawierzchnia, głębokie dziury w asfalcie tam, gdzie się jeszcze ostał, woda sącząca się rok cały środkiem, osuwiska – tak wygląda droga, która prowadzi do wsi Zbędowice nad Parchatką. Ten stan wkrótce się zmieni.

- Nasz wniosek na przebudowę drogi gminnej Parchatka – Zbędowice, złożony w ramach rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych, został pozytywnie oceniony i zweryfikowany przez Wydział Infrastruktury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego i znalazł się na liście zadań przeznaczonych do dofinansowania – poinformował w czwartek 23 sierpnia na Facebooku burmistrz Kazimierza Artur Pomianowski. –  Teraz czekamy tylko na akceptację Pana Premiera i kwota ponad 2,2 mln zł zasili nasze środki przeznaczone na budowę drogi Parchatka – Zbędowice. Innej szansy na pozyskanie tak dużych pieniędzy na ten cel raczej nie było.

To kolejna droga w gminie Kazimierz Dolny, która ma szansę na poprawę, ale na pewno nie ostatnia.

- W tej kadencji naszym wspólnym celem jest poprawienie infrastruktury drogowej w Kazimierzu i w innych miejscowościach – deklaruje burmistrz na Facebooku.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę