Nową drogą do Zbędowic?

Skomentuj (14)

Temat drogi łączącej Zbędowice z Parchatką co jakiś jest podnoszony zarówno przez mieszkańców, jak i władze gminy Kazimierz. Teraz pojawia się realna szansa na realizację tej inwestycji. Pierwsze działania zostały podjęte.

Mieszkańcy Zbędowic od lat zwracają uwagę władzom gminy na fatalny stan drogi wiodącej z Parchatki, właśnie do Zbędowic. Włodarze Kazimierza na prośby te nie pozostają głusi, jednak mimo podjętych prób działania i stworzonego projektu, nowej drogi ciągle nie ma. Jak się okazuje, trzeba zacząć wszystko od początku. Dlaczego?

Otóż projekt drogi łączącej Zbędowice z Parchatką, który był wykonany kilka lat temu, jest niemożliwy do wykorzystania, choćby z tego względu, że posługując się nim, gmina nie może uzyskać pozwolenia na budowę.

- Przy pierwotnym projekcie musieliśmy mieć umowy użyczenia w 100% ze wszystkich działek – mówi burmistrz Kazimierza Dolnego, Andrzej Pisula. – Dopiero po ich podpisaniu mogliśmy zadanie realizować. I to był problem, bo z częścią osób nie udało się skontaktować, były też przypadki nieuregulowanych spraw własności.
Dlatego też trzeba przygotować nowy projekt. Czym będzie się on różnił od poprzedniego?

- Jest potrzeba wykonania projektu z tzw. specustawy, która pozwala na podział działek od osób prywatnych, które wchodzą w zakres budowy drogi – mówi burmistrz Andrzej Pisula. – Jeżeli to wykonamy, tzn. podzielimy te działki, będziemy mogli je wycenić i kupić od właścicieli. Oczywiście tam, gdzie będzie taka możliwość. W przypadku nieuregulowanych spraw własności gmina nie musi szukać spadkobierców. Dzięki temu będziemy mogli działać szybciej, uzyskamy pozwolenie na budowę i w końcu zrealizujemy inwestycję .

Temat drogi do Zbędowic poruszany był już na posiedzeniu komisji. Postępowanie zostało już rozpoczęte a niebawem nastąpi podpisanie umowy z projektantem.

Skomentuj


Dodane komentarze (11)

 • Zdzisław król Lewków.
  Czy nie taniej będzie zmienić znak ograniczający szybkość do 10 km/h. Oszczędności całego życia nie będą się rozsypywać, a kasy zostanie na rozrywkę. Pozdrawiam i miłej zabawy.
 • Nowy
  Kupiliśmy autko którym bylo 2 razy sprawdzane zawieszenie i było wszystko ok . a skończyło sie wszystko wymiana przedniego zawieszenia .
  • Bolek
   Nie kupuj złomu !
 • Skoczek narciarski z okolic
  Sprzedam Opla Corse, stan dobry minus, zawieszenie gwint z allegro, rozsypało się na tych dołach
 • Gąsiorex
  Niech robią szybko, bo Audi szkoda
 • Kundzio
  Lepiej niech będzie taka droga jak jest, mniej wariatów szaleje
 • Zbulwersowany😨
  Pan😂Burmistrz😂
  Obiecuję i obiecywał ludziom gruszki na wierzbie😊 Kto wogole wybrał go burmistrzem, na szczęście nie jestem już mieszkańcem gminy i wiele spraw mnie nie dotyczy. Posiedzi jeszcze na urzędzie zbierze kasę i już pewnie go nie wybiorą....niech zacznie się zastanawiać nad tym co będzie robił z żoną po skończonej kadencji i jak spojrzy ludziom w oczy.😯
  • o.Wergiliusz
   "Co będzie robił z żoną" ? A co się z babą robi dzisiaj.? Bociany są na sezon a +500 całym rokiem
 • bach
  Niech zona zniesie kurz to i beda pieniadze na droge... od i co
 • Kazimierzak
  A gruzem nie można wysypać?
 • King
  Burmistrzu do szkoły! Robiąc specustawą się nie kupuje. Co za laik!
 • jaś
  po co robić drogę jest taka naturalna ,szkoła też nie potrzebna, zamek i baszta po co szalet miejski be korzeniowy nie , asfalt na Górach także nieee ,PYTAM COO a wodotrysk przy farze koniecznie
 • gazela
  No i wszystko jasne. Jak zwykle pan burmistrz mówi jak to chce ale jest problem. Ze wszystkim ma problem. Na początku też miał problem bo nic nie było konsultowane z mieszkańcami a teraz co Korzeniowy chce wybrukować i konsultacje robił? Burmistrz Problem Pisula
  • Leonek
   Zupełnie nie rozumiem, o co Ci Kobieto chodzi, jakieś frustracje przez Ciebie przemawiają... Idź na spacer, zjedz coś słodkiego, uśmiechnij się, zaraz będzie lepiej☺

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę