Aktualności dla "Rada Miejska w Kazimierzu"

Rada Miejska na wrześniowym posiedzeniu uchwaliła przyznanie tytułu Zasłużony dla Gminy Kazimierz Dolny pośmiertnie dla architekta Rudolfa Buchalika.

Radni podjęli uchwałę w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać projekt budżetu obywatelskiego na rok 2020.

Kto może działać w Samorządzie Mieszkańców? Kto może decydować o wydatkowaniu środków z budżetu obywatelskiego? Projekty uchwał już są, ale radni wciąż nie są zgodni.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej padło stwierdzenie, że kazimierska rada działa w podziemiu!

Ogródki kawiarniane na rynku to nieodłączny element krajobrazu większości turystycznych miast. W Kazimierzu Dolnym również.  Teraz znalazły się pod lupą Komisji Budżetu miejscowej Rady Miejskiej.

Kazimierscy radni uchwalili gminny program opieki nad zwierzętami bezdomnymi. Bezpańskie psy porzucone na terenie gminy Kazimierz Dolny trafiać będą nie do Bronowic, a do schroniska w Puławach.

Kawaler Krzyża Kawalerskiego i Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski, odznaczony między innymi Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz Złotą Odznaką „Za opiekę nad zabytkami” czy Honorową Odznaką „Za zasługi dla Lubelszczyzny, Honorowy Obywatel Gminy Janowiec nad Wisłą. Kazimierscy radni chcieliby, by Jerzego Żurawskiego uhonorować także tytułem Honorowego Obywatela Kazimierza Dolnego.

Zmarł Henryk Kozak

W wieku 80 lat zmarł wieloletni radny z Witoszyna, przewodniczący Rady Miejskiej w Kazimierzu w latach 2010 – 2014 Henryk Kozak.

Za nami już druga sesja Rady Miasta w Kazimierzu Dolnym. Jednym z punktów obrad było powołanie składów osobowych komisji stałych Rady Miejskiej. Komu powierzono przewodnictwo?

Rada Miejska w Kazimierzu Dolnym spotyka się od początku nowej VIII kadencji w godzinach przedpołudniowych. Co na to mieszkańcy?

Brak jednej konkretnej sali przeznaczonej na obrady Rady Miejskiej jest dość kłopotliwy zarówno dla radnych, jak i samych mieszkańców, którzy chcieliby w obradach uczestniczyć. Jest jednak szansa na to, by stworzyć miejsce przeznaczone właśnie na cel.

Ostatnia sesja VII kadencji przeszła do historii. W auli Gminnego Zespołu Szkół władze samorządowe – burmistrzowie, radni, sołtysi oraz urzędnicy kazimierskiego magistratu, kierownicy i dyrektorzy jednostek prowadzonych przez samorząd zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i podziękowaniami za wspólną pracę na rzecz gminy Kazimierz Dolny w latach 2014 – 2018.

O Smart City z radnymi

Podczas czerwcowego wspólnego posiedzenia komisji Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym radnym przedstawiono informacje na temat realizacji projektu Smart City. Niebawem z tematem zapoznają się również mieszkańcy.

Dobiegają końca prace przy budowie nowej szkoły w Kazimierzu. Budynek jest już wysprzątany i czeka na odbiór. Do końca mają uporządkowany zostanie teren wokół. Czy młodzież wejdzie do szkoły jeszcze w tym roku szkolnym?

Sezon turystyczny 2018 zbliża się wielkimi krokami. W Kazimierzu Dolnym pierwszy zwiastun letnich weekendów już miał miejsce. Jednak czy miasto jest już przygotowane do sezonu?

Trwa sesja Rady Miejskiej.   Transmisja na profilu społecznościowym Kazimierskiego Portalu Internetowego na Facebooku. Zapraszamy do oglądania telerelacji. 

Temat problemów Małego Rynku powraca jak bumerang. Co jakiś czas podnoszony przez mieszkańców czy radnych, jednak jak dotąd nie rozwiązany. Czy tym razem będzie inaczej?

O Rynkowej na komisji

Kawiarnia Rynkowa, a dokładniej temat jej sprzedaży budzi coraz większe kontrowersje. Rozmawiają mieszkańcy, stali bywalcy, radni… Pojawiają się coraz to nowe plotki. Co będzie dalej z Rynkową?

Za nami już ostatnia wrześniowa sesja Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym. O czym tym razem rozmawiali radni? Jakie podjęli uchwały? O tym poniżej.

Kazimierscy radni spotkali się na wspólnym posiedzeniu połączonych komisji Rady Miejskiej, by zaopiniować projekty uchwał przewidzianych w porządku obrad najbliższej sesji Rady oraz omówić sprawy bieżące.

Pokaż stopkę