Czas na budżet obywatelski

Radni podjęli uchwałę w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać projekt budżetu obywatelskiego na rok 2020.

Na co mogą być przeznaczone środki z funduszu obywatelskiego, kto może złożyć projekt, kto może wybierać – odpowiedzi na te pytania znajdziemy w uchwalonych właśnie wymaganiach, jakie powinien spełniać projekt budżetu obywatelskiego na rok 2020. To ważne, bo od momentu wejścia uchwały w życie jest tylko miesiąc na przygotowanie i zgłoszenie projektu do realizacji w ramach funduszu obywatelskiego. Kto może taki projekt złożyć?

Może go zgłosić każdy mieszkaniec miasta Kazimierz Dolny (w jego granicach administracyjnych), który w dniu składania wniosku ukończył 16 lat. I taki jest też warunek przystąpienia do głosowania, które teraz nie będzie się odbywać na zebraniu Samorządu Mieszkańców, tylko osobiście w Urzędzie Miasta i Gminy ul. Senatorska 5 za okazaniem dokumentu tożsamości na specjalnie przygotowanej karcie.

Budżet obywatelski dotyczyć będzie inwestycji poprawiających jakość życia mieszkańców na terenie miasta Kazimierza Dolnego w jego granicach administracyjnych. Miasto w jego granicach administracyjnych to pojęcie kluczowe w tej uchwale.

Warto bowiem pamiętać, że w granicach administracyjnych miasta Kazimierza Dolnego są nie tylko ulice: Albrechtówka, Browarna, Bulwar, Cmentarna, Czerniawy, Dębowe Góry, Droga Akacjowa, Droga Jaśminowa, Klasztorna, Krakowska, Krzywe Koło, Kwaskowa Góra, Lubelska, Małachowskiego, Mały Rynek, Nadrzeczna, Nadwiślańska, Norowy Dół, Plebanka, Podgórna, Podzamcze, Puławska, Rynek, Sadowa, Senatorska, Słoneczna, Szkolna, Tyszkiewicza, Witkiewicza, Zamkowa ale także 6 sołectw: Cholewianka, Doły, Góry, Jeziorszczyzna, Okale – Mięćmierz, Wylągi – ul. Doły.

Kwota przeznaczona do wydatkowania z budżetu obywatelskiego pozostaje taka sama jak dotychczas: 40 tys. zł.

Radni przyjęli uchwałę jednogłośnie.

Ciekawe, jakie projekty złożą kazimierzacy w tym roku.

Skomentuj


Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę