Rada działa w podziemiu?

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej padło stwierdzenie, że kazimierska rada działa w podziemiu!

- Rada działa w podziemiu – powiedział na ostatniej sesji Rady Miejskiej przewodniczący Komisji Rewizyjnej Ryszard Rybczyński. – Chciałbym, żebyśmy spotykali się jako rada jak najczęściej, żebyśmy ze sobą rozmawiali, żeby nie było sytuacji, że pewne tematy są omawiane zakulisowo. Powinniśmy działać otwarcie. Stanowimy jeden zespół, każdy ma w tym zespole zadanie do wykonania. Działamy w jednym interesie – w interesie naszej gminy, żeby było dobrze, żeby było sprawiedliwie, żeby było oszczędnie…

Rada działa w podziemiu … To stwierdzenie zaniepokoiło burmistrza, zwłaszcza że kolejne posiedzenie komisji Rady Miejskiej już w piątek 28 czerwca o godzinie 15:00 w budynku Gminnego Zespołu Szkół.

- Mamy poważne sprawy do omówienia, chciałbym z państwem o tych zagadnieniach porozmawiać. Nie unikam spotkań rady. Uważam, że powinniśmy ze sobą rozmawiać, dyskutować i dochodzić do wspólnych ustaleń.

Spotkanie piątkowe, tuż po rozpoczęciu Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych, poświęcone będzie między innymi kwestii zniesienia współwłasności kamienicy Gdańskiej oraz zmian w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego.

Czy kazimierska Rada Miejska działa w podziemiu?

- Czasy wojny, stanu wojennego się skończyły. Żyjemy w demokratycznym kraju, mamy demokratycznie wybraną radę. Nie słyszałem o żadnych działaniach zakulisowych – jeśli rozmawiamy, to rozmawiamy otwarcie. Wszystko jest omawiane wspólnie. Sesje są nagrywane, dostępne publicznie – mówi przewodniczący rady Mirosław Opoka. – To stwierdzenie to jakiś absurd.

Skomentuj


Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę