Godne miejsce dla Rady Miejskiej

Skomentuj (2)

Brak jednej konkretnej sali przeznaczonej na obrady Rady Miejskiej jest dość kłopotliwy zarówno dla radnych, jak i samych mieszkańców, którzy chcieliby w obradach uczestniczyć. Jest jednak szansa na to, by stworzyć miejsce przeznaczone właśnie na cel.

Posiedzenia Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym odbywały się już w różnych miejscach mniej lub bardziej przystosowanych do tego typu spotkań: w SARPie, w Koszczycu, w kontenerach szkolnych, a najczęściej w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki. Teraz pojawiła się szansa na to, by wszystkie sesje i posiedzenia komisji połączonych czy nie odbywały się w jednym i to odpowiednio dostosowanym do tego celu miejscu.

- Do tego celu staramy się przygotować jedną z sal Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym w taki sposób, aby powstały w niej odpowiednie warunki do prowadzenia obrad – mówi burmistrz elekt Artur Pomianowski. –  Ponadto sala będzie wyposażona w urządzenia umożliwiające transmisję obrad oraz sporządzanie i utrwalanie imiennego wykazu głosowań radnych.

Już trwają przygotowania do realizacji tego zadania. Warto dodać, że zmiany zostaną wprowadzone w związku z nowelizacją ustawy o samorządzie.


Pierwsza sesja nowej Rady Miasta odbędzie się 20 listopada (wtorek) o godzinie 12.00 w auli Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym. Wtedy też radni otrzymają zaświadczenia o wyborze, złożone zostaną też ślubowania, zarówno przez członków rady, jak i burmistrza.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • pijany znad Grodarza
    Zamiar przedni, a i siódmioklaści - w ramach " wychowania o społeczeństwie" - będą mogli uczyć się godnych zachowań i trosk radnego i burmistrza.
    • Wiktor
      @ Pijany... Tak, tak - przedni. Lekcje obywatelskiego wychowania. Kazimierz może stać się kolebką-kuźnią przyszłych kadr parlamentu, dyplomacji, dziennikarzy. Inżynierów z tego nie będzie bo i po co jak przyjadą z Chin

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę