Godne miejsce dla Rady Miejskiej

Skomentuj (2)

Brak jednej konkretnej sali przeznaczonej na obrady Rady Miejskiej jest dość kłopotliwy zarówno dla radnych, jak i samych mieszkańców, którzy chcieliby w obradach uczestniczyć. Jest jednak szansa na to, by stworzyć miejsce przeznaczone właśnie na cel.

Posiedzenia Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym odbywały się już w różnych miejscach mniej lub bardziej przystosowanych do tego typu spotkań: w SARPie, w Koszczycu, w kontenerach szkolnych, a najczęściej w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki. Teraz pojawiła się szansa na to, by wszystkie sesje i posiedzenia komisji połączonych czy nie odbywały się w jednym i to odpowiednio dostosowanym do tego celu miejscu.

- Do tego celu staramy się przygotować jedną z sal Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym w taki sposób, aby powstały w niej odpowiednie warunki do prowadzenia obrad – mówi burmistrz elekt Artur Pomianowski. –  Ponadto sala będzie wyposażona w urządzenia umożliwiające transmisję obrad oraz sporządzanie i utrwalanie imiennego wykazu głosowań radnych.

Już trwają przygotowania do realizacji tego zadania. Warto dodać, że zmiany zostaną wprowadzone w związku z nowelizacją ustawy o samorządzie.


Pierwsza sesja nowej Rady Miasta odbędzie się 20 listopada (wtorek) o godzinie 12.00 w auli Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym. Wtedy też radni otrzymają zaświadczenia o wyborze, złożone zostaną też ślubowania, zarówno przez członków rady, jak i burmistrza.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • pijany znad Grodarza
    Zamiar przedni, a i siódmioklaści - w ramach " wychowania o społeczeństwie" - będą mogli uczyć się godnych zachowań i trosk radnego i burmistrza.
    • Wiktor
      @ Pijany... Tak, tak - przedni. Lekcje obywatelskiego wychowania. Kazimierz może stać się kolebką-kuźnią przyszłych kadr parlamentu, dyplomacji, dziennikarzy. Inżynierów z tego nie będzie bo i po co jak przyjadą z Chin

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę