Ostatnia wrześniowa sesja. Trzecia

Skomentuj (5)

Za nami już ostatnia wrześniowa sesja Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym. O czym tym razem rozmawiali radni? Jakie podjęli uchwały? O tym poniżej.

Po wakacyjnej przerwie kazimierscy radni spotykali się dość często. We wrześniu odbyły się w sumie trzy sesje Rady Miejskiej. Ostatnia miała miejsce w czwartek, 28 września i trwała około dwóch godzin. Nad czym tym razem debatowali radni? Jakie podjęli uchwały?

Projektów uchwał przewidzianych w porządku minionej sesji było pięć. Dotyczyły one m.in. wprowadzenia zmian w wieloletniej prognozie finansowej i uchwale budżetowej na rok 2017 oraz zgody na zbycie w trybie bezprzetargowym nieruchomości położonej w Kazimierzu Dolnym, działki o nr 823/1.

Wszystkie uchwały zostały przegłosowane przez radnych w zasadzie jednogłośnie. I do żadnego projektu radni nie mieli uwag. Pytania padły natomiast z sali. Dotyczyły one zbycia nieruchomości o powierzchni 0,0009 ha, należącej do gminy.

Jak czytamy w projekcie uchwały, celem podjęcia takich działań jest polepszenie warunków zagospodarowania nieruchomości przyległej, czyli działki, na której znajduje się budynek dawnego Amfibaru.

- Żeby przeciętny mieszkaniec gminy mógł podzielić działkę dla swoich dzieci, musi mieć 1500 m² – mówi Janusz Kowalski. – Natomiast gmina może wydzielić 9 m²…

Dlaczego tak się stało?

- Budynek, o którym mowa, stoi w działce, która stanowi drogę. Dlatego też w projekcie uchwały jest przewidziany tryb bezprzetargowy, aby ten budynek mógł w całości stać na działce będącą jego własnością – odpowiada radca prawny, Jarosław Nogalski.

Jak wyjaśnia burmistrz Kazimierza Dolnego, Andrzej Pisula, chodzi głównie o to, by ułatwić właścicielowi budynku uzyskanie pozwolenia na budowę i przeprowadzenie na miejscu remontu.

- Wielokrotnie podejmowaliśmy już takie działania również dla mieszkańców gminy – mówi burmistrz Andrzej Pisula. – Pomagaliśmy ludziom w uregulowaniu własnościowych spraw, bo kiedyś budowano na małym obszarze kilka domów, a potem trzeba było jeszcze dojść jakoś do tego domu…

Na zakończenie sesji radnym przypomniano o upływającym terminie składania wniosków do budżetu obywatelskiego na rok 2018.

Zaś już w przyszłym tygodniu, we wtorek 3 października o godzinie 16.00 w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki odbędzie się spotkanie dotyczące budowy szkoły. Na spotkaniu obecni będą: główny wykonawca, projektant oraz władze miasta.

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • obserwator
  Komu potrzebne oświetlenie na Rynku ?
  Kazimierzakom wiele rzeczy jest niepotrzebnych, mają wszystko daleko...
  Głosy są na wsi i tam się pracuje nad ludźmi
  ... a mentalna wiocha ( nie mylić z wsią ) dalej będzie nami rządzić
 • nocny Marek
  Dlaczego Rynek jest nieoświetlony, przecież to nie mroki średniowiecza. Studnia od kilku miesięcy tanie w ciemnościach. Wstyd dla władz miasta!
 • boryss
  Spotkanie radnych ws prawie szkoły odbędzie się w ramach komisji wiec zostanie im wypłacona dieta .Na spotkanie które nie są opłacane radni po prostu nie przychodzą a jak już przyjdą to w liczbie 2 , 3 osób.
 • rodzic
  Po co to zebranie w sprawie szkoły. Pisula znowu będzie tłumaczył, że jest bezsilny wobec projektanta i wykonawców i szuka wsparcia u rodziców i nauczycieli.
 • woźny szkolny
  "Po wakacyjnej przerwie kazimierscy radni spotykali się dość często". Wakacyjną przerwę mają dzieci a nauczyciele urlopy . Czy radni w Kazimierzu to też dzieci?

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę