Ostatnia wrześniowa sesja. Trzecia

Skomentuj (5)

Za nami już ostatnia wrześniowa sesja Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym. O czym tym razem rozmawiali radni? Jakie podjęli uchwały? O tym poniżej.

Po wakacyjnej przerwie kazimierscy radni spotykali się dość często. We wrześniu odbyły się w sumie trzy sesje Rady Miejskiej. Ostatnia miała miejsce w czwartek, 28 września i trwała około dwóch godzin. Nad czym tym razem debatowali radni? Jakie podjęli uchwały?

Projektów uchwał przewidzianych w porządku minionej sesji było pięć. Dotyczyły one m.in. wprowadzenia zmian w wieloletniej prognozie finansowej i uchwale budżetowej na rok 2017 oraz zgody na zbycie w trybie bezprzetargowym nieruchomości położonej w Kazimierzu Dolnym, działki o nr 823/1.

Wszystkie uchwały zostały przegłosowane przez radnych w zasadzie jednogłośnie. I do żadnego projektu radni nie mieli uwag. Pytania padły natomiast z sali. Dotyczyły one zbycia nieruchomości o powierzchni 0,0009 ha, należącej do gminy.

Jak czytamy w projekcie uchwały, celem podjęcia takich działań jest polepszenie warunków zagospodarowania nieruchomości przyległej, czyli działki, na której znajduje się budynek dawnego Amfibaru.

- Żeby przeciętny mieszkaniec gminy mógł podzielić działkę dla swoich dzieci, musi mieć 1500 m² – mówi Janusz Kowalski. – Natomiast gmina może wydzielić 9 m²…

Dlaczego tak się stało?

- Budynek, o którym mowa, stoi w działce, która stanowi drogę. Dlatego też w projekcie uchwały jest przewidziany tryb bezprzetargowy, aby ten budynek mógł w całości stać na działce będącą jego własnością – odpowiada radca prawny, Jarosław Nogalski.

Jak wyjaśnia burmistrz Kazimierza Dolnego, Andrzej Pisula, chodzi głównie o to, by ułatwić właścicielowi budynku uzyskanie pozwolenia na budowę i przeprowadzenie na miejscu remontu.

- Wielokrotnie podejmowaliśmy już takie działania również dla mieszkańców gminy – mówi burmistrz Andrzej Pisula. – Pomagaliśmy ludziom w uregulowaniu własnościowych spraw, bo kiedyś budowano na małym obszarze kilka domów, a potem trzeba było jeszcze dojść jakoś do tego domu…

Na zakończenie sesji radnym przypomniano o upływającym terminie składania wniosków do budżetu obywatelskiego na rok 2018.

Zaś już w przyszłym tygodniu, we wtorek 3 października o godzinie 16.00 w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki odbędzie się spotkanie dotyczące budowy szkoły. Na spotkaniu obecni będą: główny wykonawca, projektant oraz władze miasta.

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • obserwator
  Komu potrzebne oświetlenie na Rynku ?
  Kazimierzakom wiele rzeczy jest niepotrzebnych, mają wszystko daleko...
  Głosy są na wsi i tam się pracuje nad ludźmi
  ... a mentalna wiocha ( nie mylić z wsią ) dalej będzie nami rządzić
 • nocny Marek
  Dlaczego Rynek jest nieoświetlony, przecież to nie mroki średniowiecza. Studnia od kilku miesięcy tanie w ciemnościach. Wstyd dla władz miasta!
 • boryss
  Spotkanie radnych ws prawie szkoły odbędzie się w ramach komisji wiec zostanie im wypłacona dieta .Na spotkanie które nie są opłacane radni po prostu nie przychodzą a jak już przyjdą to w liczbie 2 , 3 osób.
 • rodzic
  Po co to zebranie w sprawie szkoły. Pisula znowu będzie tłumaczył, że jest bezsilny wobec projektanta i wykonawców i szuka wsparcia u rodziców i nauczycieli.
 • woźny szkolny
  "Po wakacyjnej przerwie kazimierscy radni spotykali się dość często". Wakacyjną przerwę mają dzieci a nauczyciele urlopy . Czy radni w Kazimierzu to też dzieci?

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę