Sesje Rady będą rano?

Skomentuj (60)

Rada Miejska w Kazimierzu Dolnym spotyka się od początku nowej VIII kadencji w godzinach przedpołudniowych. Co na to mieszkańcy?

Już pierwsza sesja inaugurująca pracę nowej Rady Miejskiej rozpoczęła się dużo wcześniej niż zwykle. Termin ten jednak, z godziną włącznie, określony został przez Komisarza Wyborczego w Lublinie. Wydawało się, że kolejne sesje odbywać się będą jak dotychczas, czyli po południu. Najbliższą sesję jednak przewodniczący Rady Mirosław Opoka zwołał 5 grudnia na godzinę 10.00.

- To jest termin pilotażowy – mówi przewodniczący Rady Miejskiej Mirosław Opoka – zobaczymy, jak to będzie. Teraz jest końcówka roku, mamy sporo spraw do omówienia, w urzędzie jest sporo spraw do załatwienia, chcemy więc to zrobić w ciągu dnia. Na pewno po Nowym Roku dopasujemy się z radnymi, z mieszkańcami i będziemy pracować trochę inaczej. Tak jak będą chcieli mieszkańcy.

Mieszkańcy już podchodzą do tego pomysłu z dystansem.

- Mieszkańcy powinni mieć możliwość uczestniczenia w sesji. Dlatego też jest to niedopuszczalne, aby sesje odbywały się w godzinach pracy – skomentowała decyzję o przedpołudniowym terminie rozpoczęcia sesji Romana Rupiewicz przewodnicząca Samorządu Mieszkańców. – Postulujemy, aby ustalić stały dzień obrad sesji i stałą godzinę, najlepiej 16.00. To umożliwi nam wszystkim czynne uczestniczenie w sesjach.

W Kazimierzu długo trwała batalia o przeniesienie obrad Rady Miejskiej na godziny popołudniowe, by umożliwić uczestniczenie w pracach radnych mieszkańcom. Fakt, że niewielu z nich z tego prawa korzysta, nie powinien tego przekreślać. Mieszkańcy powinni mieć nadal możliwość obecności na sesji.

Najbliższa sesja już 5 grudnia o godzinie 10.00 w sali Gminnego Zespołu Szkół przy Szkolnej. Powołane zostaną na niej komisje Rady Miejskiej, w tym Komisja Rewizyjna oraz Komisja Skarg, Wniosków i Petycji. Określone zostanie także miesięczne wynagrodzenie burmistrza.

Skomentuj


Dodane komentarze (30)

 • Sęk
  Jeśli w urzędzie jest sporo spraw do załatwienia to sesja powinna być Panie Przewodniczący po południu. Dobrze by było zapytać innych radnych, ludzi...
  • #totylkoja
   Przecież to nie Pan Opoka wymyśla termin, tylko przede wszystkim Burmistrz... Przewodniczący tylko to ogłasza i za to obrywa, jak widać... Dalibyście już spokój z tym czepianiem się go, nudne się to robi :/
  • elo elo
   On nie wymyśla ale za to PILOTUJE
   Pewnie pilotem od telewizora...
 • Robert
  Dobrze że tylko pilotażowo.lenie nie stać ich przyjść po południu.
 • Ciekawski
  Ciekawe jakie zarobki uchwałą radni skoro poprzedni zarabiał za dużo wg obecnego to obecny powinien unueść się honorem i być konsekwentnym w tym co pisał i przyjąć najniższą. W końcu ma bogatych sponsorôw.
  • Skąpy
   Pewnie tzw. opozycja, która jest w większości, nie będzie skora sypnąć groszem :D
 • janina
  Do Ktoś.
  Widocznie Pan Mirek ma dużą kulturę i klasę żeby wdawać się w idiotyczną polemikę. Panie Mirku, życzę powodzenia i wytrwałości.
  • ...?
   A Pani droga Janino nie czyta ze zrozumieniem. Wiele osób zna Pana Mirka I potrafi ocenić Jego poziom kultury. Więc niech Pani mówi za siebie i nie ocenia innych
 • osp
  I tak do końca świata i o jeden dzień dłużej.
 • swojski
  Panie Mirku, pan sie nie boi... ;) Trzeba działać i nie zważać na etatowych krytykantów. Trzymam kciuki!
  • Ktoś
   Czyżby pan Mirek i jego brygada nie krytykowali? To wszystko wraca...
  • elo elo
   Mirek to może być na mieście!!!
   Ma być Pan Mirosław Przewodniczący Rady Miasta i oficer Policji!
   Więcej szacunku!
   A parafraza tego: "Panie Waldku..." Doskonale demaskuje intencje Dobrej Alternatywy i jej zwolenników... Widać muszą dobrze teraz chronić czyjeś tyłki...
 • Mistrz
  Jasiu zanim coś napiszesz sprawdż bo wkrótce się okaże jak zadłuży gminę nowy władający. A jeśli chodzi o panią DEDAKTOR to ostatnio też coś poprzekręcała aż przepraszał sam nowy burmistrz. Choć krótko były jego przeprosiny ale zdołano zrobić skrina.
 • Z Dołów i Gór
  Wypowiedz pani RR z fb jet bardzo kulturalna i pełna szacunku dala przewodniczącego i burmistrza. Ma prawo wyrażać swoją opinię. Niestety pani "redaktorka" usunęła jedno zdanie zaczynające się od słów "prosimy" Poniżej cytuję w całości:
  "Szanowni Państwo, niestety, najbliższa sesja rady miejskiej w Kazimierzu Dolnym odbędzie się o godzinie 10.00! Mieszkańcy powinni mieć możliwość uczestniczenia w sesji. Dlatego też jest to niedopuszczalne, aby sesje odbywały się w godzinach pracy. Prosimy szanownego Burmistrza Artura Pomianowskiego oraz szanownego przewodniczącego Mirosława Opokę o wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Postuluję, aby ustalić stały dzień obrad sesji i stałą godzinę, najlepiej 16.00. To umożliwi nam wszystkim czynne uczestniczenie w sesjach."
  Cenię dobre dziennikarstwo...
  • fanmirka
   @Z Dołów i Gór, oryginale jest " przewodniczącego Mirka Opokę" a nie Mirosława Opokę. Jakoś tak nieelegancko to wygląda. Może na mieście to Mirek ale jako przewodniczący to raczej Mirosław. Cenię dobre...
  • Z Dołów i Gór
   Ściemniasz!
   Przekopiowałem z FB prywatnego RR.
   A nawet gdyby było Mirka to co. Tacy czuli jesteście? Wszyscy się tylko obrażają.
   Pewnie też pani Romana się powinna obrazić na mnie za to RR.
  • wow
   RR to jak Rolls Royce :-)
 • Beata
  Nikczemne i nieetyczne jest dyskredytowanie Pana Opoki tym bardziej, ze sobie niczym nie zasłużył. Dzieje się to od jego wyboru i prym wiedzie w tym niestety Pani Rupiewicz. Tak nie powinna robić. To nie służy jemu, jej samej i gminie. Proszę się opamiętać. To szydzenie i takie podśmiewanie, podszczypywania jest nieetyczne i niemoralne. Przecież to tak widoczne i przykre. Niestety widać, że dalej prowadzona jest nagonka i przynosi kolejne plony w tym obraźliwe komentarze. Czy każdy kto zrobi coś nie po myśli trojga osób z Gór spotka to samo? Do czego to zmierza. Uważam, że PAni Rupiewicz powinna pomyśleć i przeprosić za tworzenie takiego a nie innego obrazu pana Opoki. Zapomniała, że jest to naprawdę dobry człowiek, pracowity i pomocny. Dobry sąsiad. Bardzo proszę się zastanowić i bardzo proszę o powstrzymanie podłości przeciwko niemu. Dajcie mu szansę.
  • #totylkoja
   Pięknie napisane.
  • Też wyborca
   No pięknie napisane bo wystarczy tylko napisać na fb że uważa się zaproponowaną godzinę z nie fortunną i już się jest:
   nikczemnym, nietycznym, szyderczym, niemoralnym, podszczypującym. Prowadzi się nagonkę i powinno powstrzymać podłości.
   Ja bym tak pięknie tego nie napisał...
  • Romek
   Od kiedy takie uznanie maja policjanci milicjanci?Czyżby coś się zmieniło? No może dlatego ,że pan Opoka rzeczywiście wielu panom i paniom pomaga.
   Jestem także zdania,że należy każdemu dać szansę. szkoda tylko ,że takiej szansy pani Romana nie miała. Hejt i seksizm niebywały.
  • Jasiu
   Beatko, pan opoka siedział grzecznie kiedy pisula zadłużał gminę, więc twoja laurka jest raczej dobrym żartem. Które ze słów Pani Romany miałyby go obrazić? Że śmiała wyśmiać, skądinąd słusznie, godzinę sesji? Opanuj się. Co złe trzeba krytykować i dobrze, że są odważni. Pan opoka niech się skupi na pracy, skoro tyle spraw ma do załatwienia. Kawał chłopa a boi się tak drobnej kobiety.
  • kolendra
   Jak widac szydzenie jest w modzie. Alez to musi radość sprawiać.
 • dobra alternatywa
  Natłok spraw-dobre sobie. Ja tam myślę, że Pan Opoka więcej dobrego by zrobił jako krawężnik pilnujący parkowania. Czujecie tę dobrą alternatywę? Będzie dobra pytanie tylko dla kogo.
  • Krawężnik
   Trochę jednak za wysoki stopniem na krawężnika, może Ty popilnuj?
  • też wyborca
   @Krawężnik
   No właśnie w tym rzecz za wysoki stopień i nie będzie robił pożytecznych rzeczy bo mu stopień nie pozwala!
   Ale "pilotoażować" godziny rady tak aby było mniej transparentnie to będzie.
   Wiadomo w policji to wszystko jest tajne... Widać że nie wie gdzie się znalazł i do czego służy RM.
 • elo elo
  @#totylkoja
  Widać, że to ty masz problem ze swoimi urojeniami. Myślisz że chciała jakiejś posady w tym "użendzie"? Miała by zrezygnować z pracy naukowej na uniwersytecie dala posadki na 4 lata?
  • #totylkoja
   Na 5 lat... Poza tym proszę Cię, na uczelniach zarabia się takie grosze, że ciepła posadka, którą w dodatku pogodzić można z "karierą" naukową to łakomy kąsek.
  • elo elo
   Widać że niewiele wiesz na ten temat i powtarzasz jakieś zasłyszane opinie. A wice burmistrz to jakieś kokosy zarabia? Pracę naukową trudno dzisiaj byłoby pogodzić z pracą wiceburmistrza. Może kiedyś...
   Powiedz mi co jest ciepłego w takiej posadce? 8 h codziennie w jakimś urzędzie przez 5 lat, a potem niewiadomo co dalej...
 • Rudy
  Ależ problem, oby tylko takie były
  . Widzę, że każda okazja jest dobra, żeby niektórzy mogli zaistnieć.
 • mar.
  Tak to czytając, to można współczuć rodzinom i otoczeniu niektórych mieszkańców, którzy z igiełki, bo nawet nie igły robią widły. Smutne to musi być raczej życie, ciągle chyba w jakiejś walce. Zdrowia!
 • Jolka
  Pani Romano a mnie pasuje o 17 -tej bo tak końce pracę i co pani na to?.Nie jest pani pępkiem Kazimierza i nie życzę sobie aby wszyscy dostosowywali się do pani widzi mi się. Ja na przykład często bywam na sesjach i nie powiem aby przychodziły dzikie tłumy więc niech pani nie robi problemu .
  • elo elo
   A ja nie chcę się dostosowywać do "pilotażowego" widzimisię pana Opoki.
   Co on jest pępkiem świata że chce sobie popilotować!
   Sesje były do tej pory po południu i doskonale wiadomo dlaczego to przeszkadza nowemu przewodniczącemu i burmistrzowi.
   Niech dalej tak pilotują to się rozwalą w katastrofie przy następnych wyborach
  • Znawca
   Za pępek świata to się Pani RR uważa. Jeżeli jest taka potrzeba do końca roku to dlaczego ma tak nie być? A jak ktoś chce to na sesji będzie
  • zdziwiona
   Włąsnie! Czytając rózne komentarze dochodzę do wniosku, że w Kazimierzu są ludzie, którzy ciągle muszą narzekać i w kimś lub czymś widzą wroga, którego nie ma. Pani Romano, człowiek musi pogodzic się z przegraną, starac się raczej współpracować!!!!! Zawsze można dojść do porozumienia i wtedy jest radosniej, a i problemów mniej
  • kazimierzak
   Myślę, że z Panią Romaną macie ten problem, że waszymi wpisami się w ogóle nie przejmuje. Jeśli uważacie, że robienie sesji z rana jest działaniem "dla mieszkańców", to gratuluję. Wiemy o co w tym działaniu chodzi - niektórzy co mogliby o coś zapytać pracują, a raczej urlopu brać nie będą by popatrzeć na smutne twarze "dobrej alternatywy". Pan Opoka zachowuje się jak dzieciak. Kawał chłopa a dzieciak. W tym przypadku "dzieciak" to eufemizm.
  • #totylkoja
   A ja myślę, że z Panią Romaną mamy ten problem, że ona w ogóle niczym się nie przejmuje, a już najmniej losem gminy i jej Mieszkańców. Udaje tylko takie zainteresowanie, żeby pod płaszczykiem tego przepchnąć swoje interesy. Nie wyszło z zostaniem zastępcą Wawra, to teraz co by nie robiła Dobra Alternatywa będzie źle - dla zasady za swoje niepowodzenie.
   Inna rzecz, że nie widzę w cytowanym tekście, aby Pan Opoka twierdził, że po pierwsze sesje będą rano (póki co raptem najbliższa jest, nie ma mowy o stałym procesie), a po drugie żeby twierdził, że to w interesie Mieszkańców. Wyraźnie podkreślał, że to tymczasowa potrzeba z uwagi na natłok spraw do ogarnięcia. Co w tym dziecinnego - pojęcia nie mam, Pan Kazimierzak chyba sam nie wyszedł jeszcze z piaskownicy z takimi tekstami.
   Przestańcie szukać sensacji, gdzie jej nie ma...
 • mezulek
  no i jestem zły zamiast do APARTU po gazetkę z zona będę musiał iść na sesje aby mieć na radnych oko
 • elo elo
  "To jest termin pilotażowy" Co on.
  Ja myślałem że on policjant a tu się okazuje że jeszcze pilot!
  W ogóle to to jestem za tym żeby obrady rady były zamknięte!
  Jak policjant to umie chyba zmykać!
 • mieszczanin
  O co w ogóle to zamieszanie? Jakaś burza w szklance wody! Kolejna! Jak tak ma wyglądać nowa rada to ja dziękuję!
 • abc
  Skoro nikogo nie interesują obrady sesji to zamykajcie się i wtedy nikt wam nie będzie przeszkadzał bo nikt nie przyjdzie Azira i podobni zastanówcie się co piszecie bo mimo 60-tki to rozumu za grosz aż wstyd!
 • Zbigniew
  ja na przykład pracuje po południu więc i tak nie przyjdę na sesje w godzinach popołudniowych i myślę że nie tylko ja. za to bardzo cieszę się że sesje będą transmitowane w internecie. myślę że to zwiększy zainteresowanie mieszkańców tym co dzieje się na sesjach
 • z wioski
  Proponuję niedzielę lub sobotę o 10.30. Wtedy najwięcej osób będzie mogło przyjść lub obejrzeć online. Chyba to dobra propozycja. Lepszej nie widzę. Każda inna jest przeciwko mieszkańcom. Czy to będzie 10.00 czy 16.00 czy 18.00. W sobotę lub w niedzielę to jedyny opcja!

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę