12 razy kazimierska OSP

Mają już swoją piosenkę, teraz przyszedł czas na kalendarz. Kazimierska OSP zbiera w ten sposób środki na doposażenie ratowników w nowe środki ochrony indywidualnej. Jak można nabyć to wydawnictwo?
„Ugasi wiejską, ugasi, stodołę, ugasi Europę kazimierska OSP! Ugasi pychówę, ugasi pragnienie, ugasi to, co chce, kazimierska OSP! – śpiewają Dziady Kazimierskie, sławiąc sprawność kazimierskich strażaków. Piosenkę już mają, czas na kalendarz. 12 miesięcy to 12 fotografii kazimierskiej OSP w akcji gaszenia pożaru, podczas pokazów i w sytuacjach reprezentacyjnych.
- Autorzy zdjęć to nasi kazimierscy fotografowie: Mateusz Stachyra oraz nasz druh Sylwester Doraczyński – mówi druh Tomasz Anysz. – Fotografie zostały wykonane podczas ważnych dla nas uroczystości. Na okładce widzimy zdjęcie zrobione tuż przed rozpoczęciem uroczystości 110 - lecia OSP na rynku, zdjęcie z miesiąca grudnia to walne zebranie sprawozdawcze w styczniu tego roku, w hotelu Król Kazimierz. Reszta zdjęć dopasowana do miesięcy – wśród nich fotografie akcji gaszenia pożarów, m.in. budynku mieszkalnego przy ulicy Senatorskiej w roku 2013 czy też pożarów traw na nieużytkach rolnych, ale także ujęcia z pokazów, które jeszcze nie tak dawno co roku organizowaliśmy na rynku z okazji dnia strażaka.
W takiej formie kazimierska OSP pokazuje się po raz pierwszy.
- Wiele jednostek wydaje takie kalendarze z powodzeniem już od lat. Przy okazji któregoś z zebrań zdecydowaliśmy, że dobrze by było, żeby takie wydawnictwo powstało też i w naszym kazimierskim wydaniu – mówi druh Tomasz Anysz.
Kalendarze, których wydano jedynie 50 egzemplarzy, nie są jedynie wydawnictwem promocyjnym. Pomogą one w zbiórce funduszy na doposażenie strażaków w potrzebny sprzęt.
- W tym roku celem naszej zbiórki jest kompletne doposażenie ratowników w nowe środki ochrony indywidualnej, tj. ubrania specjalne i ich "dodatki", takie jak rękawice czy kominiarki – czytamy na profilu OSP KSRG Kazimierz Dolny na Facebooku.
Kalendarze do nabycia za pośrednictwem profilu OSP KSRG Kazimierz Dolny na Facebooku.

Skomentuj



Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę