Z kajaka wypadł człowiek

Lipiec na kazimierskim odcinku Wisły rozpoczął się… od wypadku. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.
W samo południe kazimierscy strażacy zadysponowani zostali do wypadku na Wiśle, gdzie na wysokości przeprawy promowej z kajaka wypadł człowiek. Na szczęście jego towarzyszowi udało się przetransportować poszkodowanego na janowiecki brzeg rzeki. Z opresji wyszedł cało.
 - Nasze działania polegały na przetransportowaniu tej osoby do przeprawy promowej po stronie Kazimierza, gdzie czekała na niego policja oraz załoga zespołu ratownictwa medycznego a także na transporcie kajaka do kazimierskiej mariny – relacjonują kazimierscy strażacy na swoim profilu na Facebooku.
W akcji ratowniczej brały udział 3 jednostki straży pożarnej: z Puław i Kazimierza, drużyna WOPR z Kazimierza, zespół ratownictwa medycznego i policja.
- Przypominamy o ostrożności w trakcie korzystania rekreacyjnego z rzeki Wisły, jest to dzika i nieprzewidywalna rzeka, szczególnie teraz, kiedy stan wody jeszcze nie zdążył unormować się po niedawnym wezbraniu – apelują strażacy.

Skomentuj


Mapa

Trasy spacerowe

Bulwar nad Wisłą


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę