Z kajaka wypadł człowiek

Lipiec na kazimierskim odcinku Wisły rozpoczął się… od wypadku. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.
W samo południe kazimierscy strażacy zadysponowani zostali do wypadku na Wiśle, gdzie na wysokości przeprawy promowej z kajaka wypadł człowiek. Na szczęście jego towarzyszowi udało się przetransportować poszkodowanego na janowiecki brzeg rzeki. Z opresji wyszedł cało.
 - Nasze działania polegały na przetransportowaniu tej osoby do przeprawy promowej po stronie Kazimierza, gdzie czekała na niego policja oraz załoga zespołu ratownictwa medycznego a także na transporcie kajaka do kazimierskiej mariny – relacjonują kazimierscy strażacy na swoim profilu na Facebooku.
W akcji ratowniczej brały udział 3 jednostki straży pożarnej: z Puław i Kazimierza, drużyna WOPR z Kazimierza, zespół ratownictwa medycznego i policja.
- Przypominamy o ostrożności w trakcie korzystania rekreacyjnego z rzeki Wisły, jest to dzika i nieprzewidywalna rzeka, szczególnie teraz, kiedy stan wody jeszcze nie zdążył unormować się po niedawnym wezbraniu – apelują strażacy.

Skomentuj


Mapa

Trasy spacerowe

Bulwar nad Wisłą


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę