Sezon na podpalenia trwa w najlepsze

Od kilku dni w zasadzie codziennie pojawia się komunikat jednej z miejscowych OSP o kolejnym pożarze na terenie gminy Kazimierz Dolny. Nawet koronawirus nie jest w stanie powstrzymać ludzi przed wypalaniem traw.
Wiosną co roku płoną polskie łąki, pola i lasy. A w tych pożarach ginie wiele bezbronnych dzikich zwierząt. Pożary te zagrażają również mieszkańcom okolicznych wsi i miast, gdyż z powodu silnego wiatru ogień bardzo szybko się rozprzestrzenia. W tym roku mimo panującej epidemii koronawirusa sytuacja nie uległa zmianie.
- Okres wiosenny to ten moment, gdy statystyki biją na alarm – mówi bryg. mgr inż. Krzysztof Morawski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach. - Pożarów jest bardzo dużo. Od początku tego roku na terenie powiatu miały miejsce aż 83 pożary. Są to pożary powierzchni rolnych, lasów czy też nieużytków. W gminie Kazimierz Dolny odnotowano 40 takich zdarzeń. Ostatni tydzień był bardzo dynamiczny.
Niestety, ale większość tych zdarzeń to podpalenia. W niektórych przypadkach nieumyślne, w innych celowe. Sprawcą zawsze jest człowiek.
Sytuacja zaniepokoiła także władze samorządowe. Apel do mieszkańców wystosował burmistrz Kazimierza Dolnego Artur Pomianowski.
- W poniedziałek, 30 marca ok godz. 22:00 na ulicy Krakowskiej w pobliżu kamieniołomu, kazimierska policja udaremniła próbę takiego podpalenia – czytamy w komunikacie burmistrza Artura Pomianowskiego. - Sprawcy póki co nie udało się ująć. Policja jest jednak w posiadaniu istotnych informacji, które pomogą w ustaleniu jego tożsamości. Ze względu na nasilającą się skalę zjawiska, oraz zagrożenie, jakie ze sobą niesie, apelujemy do Państwa, by nie być obojętnym i wszelkie podejrzane zachowania zgłaszać swojemu dzielnicowemu na Posterunek Policji w Kazimierzu Dolnym - tel. 81 88 90 248 lub numer alarmowy 112.
Fot. Źródło: portal społecznościowy/profil Burmistrza Kazimierza Dolnego, Artura Pomianowskiego

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę