Pożar kampera nad Wisłą

Wczorajszej nocy na jednym z nadwiślańskich parkingów spłonął całkowicie jeden z camperów.

Na jednym z nadwiślańskich parkingów niedaleko stacji paliw wybuchł pożar. Do palącego się kampera o 22.05 przyjechała straż pożarna. W akcji gaśniczej do godziny 23.08 brały udział sumie trzy jednostki – dwie z Kazimierza i jedna z Puław.

- Z informacji pozyskanych przez świadków wynika, że zauważono tam płomienie, słyszalny był wybuch wewnątrz kapera – mówi brygadier Krzysztof Morawski rzecznik Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Puławach. – Ustalono ostatecznie, że przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w rejonie akumulatora.

Kamper uległ całkowitemu spaleniu, a dwa samochody stojące obok – jeden marki Volkswagen, drugi marki Suzuki – zostały częściowo opalone.

- Miejsce zostało przeszukane, w chwili zdarzenia w środku nikogo nie było – mówi bryg. Morawski. – Nikomu nic się nie stało.
Właściciela kampera nie ustalono. Straż pożarna podaje tylko, że pojazd oznakowany był francuskimi tablicami rejestracyjnymi.

To nie jedyny pożar auta w Kazimierzu wczorajszego dnia. Jak podają świadkowie na granicy Kazimierza i Bochotnicy niedaleko zakładu mechaniki pojazdowej zapaliło się auto. Palący się samochód mijali inni kierowcy, nawet się nie zatrzymując. Pomocy poszkodowanemu udzielił dopiero jeden z pracowników zakładu. Straży pożarnej - jak mówią świadkowie zdarzenia - nie było potrzeby wzywać.

 

Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Kazimierzu Dolnym

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę