To były tylko ćwiczenia

Skomentuj (1)

zobacz więcej (24)

Przez ostatnie dwa dni samochody służb ratowniczych niepokoiły mieszkańców Kazimierza. Na pewno jednak nic złego się nie działo. To były tylko ćwiczenia.

Ćwiczenia z działań przeciwpowodziowych prowadzili we środę strażacy na terenie wałów wiślanych w Kazimierzu Dolnym. Uczestniczyły w nich jednostki państwowych straży pożarnych z Puław i Opola Lubelskiego oraz ochotniczych straży pożarnych z Łazisk, Wilkowa, Opola Lubelskiego i oczywiście gminy Kazimierz Dolny.

- Ćwiczymy umacnianie wałów przy pomocy worków napełnianych piaskiem nie tylko ręcznie, ale także przy pomocy specjalnego urządzenia usprawniającego pracę, które jest na stanie Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim – mówi rzecznik prasowy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie asp. Tomasz Stachyra. – Worki są układane zgodnie z zasadami sztuki z obu stron wału na geowłókninie, która uszczelnia wał zniszczony np. przez bobry czy podsiąki, i dowożone quadami z przyczepkami, które są bardzo pomocne w sytuacji, gdy wały są podsiąknięte i nie może być użyty ciężki sprzęt.

Ćwiczono także podwyższanie poziomu wałów przy użyciu metalowych zapór przeciwpowodziowych oraz za pomocą specjalnych rękawów napełnianych wodą. W użyciu były także łodzie do patrolowania stanu wałów od strony rzeki. W czasie ćwiczeń sprawdzana była także łączność nie tylko pomiędzy jednostkami straży pożarnej, ale pomiędzy wszystkimi służbami ratowniczymi.

Strażaków w Kazimierzu podczas ćwiczeń odwiedził wojewoda lubelski Przemysław Czarnek w towarzystwie m. in. starosty puławskiego Witolda Popiołka i burmistrza Kazimierza Andrzeja Pisuli.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • niezależny obserwator
    Jednostek z których byli strażacy było więcej: Z.A. Puławy i OSP z terenu powiatu puławskiego (np: Wąwolnica, Płonki)

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę