Aktualności dla "filmy w Kazimierzu"

Jednym z wydarzeń Pardes Festival’18 była emisja filmu  dokumentalnego „Dybuk. Rzecz o wędrówce dusz” i spotkanie z jego reżyserem Krzysztofem Kopczyńskim. W hallu SARP-u zebrani dyskutowali o dybukach, które nękają nie tylko bohaterów filmu, ale może także i nas?

Wiadomo już, pod jakim tytułem i kiedy pojawi się w telewizji serial, do którego zdjęcia realizowane były w Kazimierzu Dolnym. Są pierwsze oficjalne spoty i informacje…

W Kazimierzu realizowano ramówkę do nowego serialu Polsatu "Recepta na miłość".

Kazimierz od lat uważany jest za jedno z najbardziej romantycznych miejsc w Polsce. Nic więc dziwnego, że scenarzyści wybierają właśnie Miasteczko do zdjęć plenerowych. Tym razem kazimierski Rynek zobaczymy w „M jak miłość”, już jesienią.

Po raz kolejny w Kazimierzu gości ekipa filmowców odpowiedzialnych za serial „Recepta na miłość”. Gdzie tym razem padają ujęcia? Jakich aktorów możemy spotkać, spacerując po Miasteczku?

Serial „Recepta na miłość” powraca do Kazimierza! Zdjęcia będą kręcone przez dwa dni i ponownie będzie okazja do zagrania w filmie.

Późna jesień i zima to w Kazimierzu czas odpoczynku.  Odpoczywają wąwozy, chodniki, wiślana promenada, Zamek. Odpoczywa Kuzmir  w całej swej okazałości.

Są w Polsce miejsca, w których fikcja miesza się z rzeczywistością i nic nie jest takim, jakim się wydaje. Odwiedza je aktor Rafał Zawierucha, który wyrusza szklakiem okolic, w których kręcono najbardziej znane polskie filmy i seriale. Dociera tam, gdzie tworzyła się historia polskiego kina i gdzie kino tworzyło historię – czytamy na stronie programu „Polska filmowa” w Canal+.

Na razie koniec

Ostatni dzień zdjęciowy dobiegł końca i ekipa filmowa opuszcza nasze Miasteczko…. lecz nie na długo. Cała akcja serialu realizowanego na razie pod tytułem „Recepta na miłość” będzie się dziać w Kazimierzu, więc zostało jeszcze wiele dni zdjęciowych. 

W Kazimierzu padł pierwszy klaps na planie nowego serialu. Pomimo niesprzyjającej pogody prace ruszyły pełną parą. Poznaliśmy też kilka nowych szczegółów na temat produkcji.

Kazimierski urok i malowniczość niejeden raz sprawiły, że zawitały do nas ekipy filmowe. Nie tak dawno temu na Rynku kręcone były sceny do „Volty”, najnowszego obrazu Juliusza Machulskiego, a już w tę środę w Miasteczku rozpoczynają się zdjęcia do nowego serialu. Filmowcy poszukują statystów.

W poniedziałek Kazimierz stanie się planem filmowym nowej komedii kryminalnej Juliusza Machulskiego pt. „Volta”. Ekipa poszukuje osób chętnych do roli statystów.

Wystawy i spektakle, spotkania i biesiady, koncerty i filmy, warsztaty i kiermasze, spacery po Kazimierzu i zwiedzanie Miasteczka. Aktorka Małgorzata Pieńkowska, pisarka Anna Wysocka – Kalkowska i cała plejada nie mniej uzdolnionych kazimierzanek, czyli dwa babskie dni w Kazimierzu nad Wisłą. Kazimierz bywa Kobietą! Szczególnie wiosną!

W mroźnych plenerach Kazimierza Dolnego toczy się akcja wideoklipu do piosenki Skubasa „Brzask”, który stanowi trzecią odsłonę muzycznego projektu Dilmah „W rytmie natury”. Czy poznajecie te miejsca?

Wkrótce ruszą zdjęcia do filmu Wojciecha Smarzowskiego „Wołyń”, a już w najbliższą niedzielę w Kazimierzu – casting do tego filmu. Niektóre sceny realizowane będą także w tutaj.

Klaps! I akcja!

Do końca października w Kazimierzu trwają zdjęcia do filmu Jana Jakuba Kolskiego „Serce, serduszko, czyli wyprawa na koniec świata”. To okazja, by podejrzeć od kuchni pracę filmowców.

Urząd Miasta informuje, że w dniach 25 - 30 października w związku z realizacją zdjęć do filmu „Serce, serduszko…” Jana Jakuba Kolskiego w Kazimierzu wystąpią pewne utrudnienia w ruchu.

W Bieszczadach rozpoczęły się zdjęcia do nowego filmu Jana Jakuba Kolskiego, pt.: "Serce, Serduszko i wyprawa na koniec świata". Do Kazimierza filmowcy zawitają pod koniec października.

Filmy Dobrowolskiego

9 listopada, w piątek, o godz.18.00, w Pensjonacie Folwark Walencja odbędzie się pokaz filmowy organizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Żydowskie Motywy i Grupą Filmową Rekontrplan.

W Kazimierzu, jak już pisaliśmy, rozgrywa się akcja nowego filmu Jacka Bromskiego. Niektóre sceny były realizowane w starym domu na ulicy Puławskiej, siedzibie rodu Piądłowskich. O „Wyprawie na księżyc” opowiada Marzena Godziszewska.

Pokaż stopkę