Przyjdź na casting do filmu "Wołyń"

Skomentuj (1)

Wkrótce ruszą zdjęcia do filmu Wojciecha Smarzowskiego „Wołyń”, a już w najbliższą niedzielę w Kazimierzu – casting do tego filmu. Niektóre sceny realizowane będą także w tutaj.

Zdjęcia do filmu Wojciecha Smarzowskiego „Wołyń” rozpoczną się jeszcze w tym roku - w połowie września po Warszawą. To tam realizowane będą sceny kampanii wrześniowej. Na początku października filmowcy przeniosą się do Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie, gdzie powstały kryte strzechą chaty tworzące scenerię wołyńskiej wsi, w której toczy się akcja filmu i realizowana będzie większość scen. W połowie października ekipa filmowa pojawi się także w Kazimierzu. Już w najbliższą niedzielę w Miasteczku odbędzie się casting do scen zbiorowych. Filmowcy poszukują około stu statystów w różnym wielu od 16 do 70 lat.

- Szczególnie zapraszamy szczupłe kobiety o naturalnym kolorze włosów, szczupłych mężczyzn oraz seniorów – mówi Paweł Mlak z Agencji Castingowej Outside z Krakowa.

Na plakatach, które mają zawisnąć w przestrzeni miasta, jest również adres kontaktowy dla tych, którzy nie będą mogli być na castingu, a chcieliby zagrać w filmie. Na adres outside@outside.com.pl należy wysłać swoje zdjęcie – portret, półzbliżenie, całą sylwetkę, a także dane kontaktowe.

Casting do filmu Wołyń odbędzie się w najbliższą niedzielę 14 września w godzinach 15.00 – 20.00 na plebanii Kościoła Farnego.

"Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego, którego scenariusz powstał na podstawie zbioru opowiadań "Nienawiść” Stanisława Srokowskiego, opowiada historię Zosi Głowackiej – polskiej wiejskiej dziewczyny zakochanej w Ukraińcu.  Życie jednak nie zawsze toczy się zgodnie z naszymi marzeniami – ojciec Zosi wydaje ją za mąż za Polaka – bogatego i dużo starszego od niej wdowca z dwójką dzieci. Życie wioski odmienia wojna, okupacja sowiecka, niemiecka. Dochodzi do mordów i okrucieństwa, najpierw Żydów, potem Polaków. Pośród tego morza zła główna bohaterka, którą zagra debiutantka Michalina Łobacz, próbuje ocalić swoje dzieci.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę