Aktualności dla "Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych"

Znany jest już program 46 Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Luodowe święto już w ten weekend. Początek 28 czerwca. Program.

Euro spoko (video)

Jeszcze niedawno zespół „Jarzębina” znali jedynie miłośnicy folkloru. Jednak odkąd utwór „Koko Euro Spoko” został wybrany oficjalną piosenką Reprezentacji Polski na Euro 2012, zespół ten znają wszyscy. Miłośnicy Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu „Jarzębinę” znają od dawna - nie jeden raz grupa ta brała udział w festiwalowych prezentacjach.

Wybrano Turystyczną Perłę Lubelszczyzny 2011! Podczas II Lubelskiej Gali Turystyki uhonorowano także Kazimierz w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny.

Trwa głosowanie Internautów na Najlepszy Produkt Województwa Lubelskiego 2011. Wśród nich znajduje się Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Zagłosujmy więc!

Kazimierz jak co roku rozbrzmiewa festiwalowymi rytmami. Słychać je nie tylko z rynku, ale właściwie z każdego zakątka miasteczka. Ludowi artyści muzykują dosłowne wszędzie – na skwerkach, placach i rogach ulic. Apogeum kazimierskiej fiesty stanowi sobotnia zabawa ludowa, która naprawdę łączy festiwalowych artystów i gości.

44 tysiące złotych wyjechało z Kazimierza jako nagrody dla uczestników 45 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. W konkursowych zmaganiach wzięło udział łącznie 800 artystów ludowych z 14 województw.

120 podmiotów wykonawczych – 13 instrumentalistów, 31 zespołów śpiewaczych, 20 śpiewaków, 21 kapel, 13 uczestników w kategorii folkloru rekonstruowanego i 22 – w kategorii „Duży – Mały” wzięło udział w 45 jubileuszowym Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Impreza organizowana jest od 1967 r.

Najbliższy długi weekend upłynie pod znakiem 45 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych . Kazimierski rynek od 24 do 26 czerwca wypełni tradycyjna muzyka z różnych stron Polski. Towarzyszyć jej będzie jak zwykle ludowe rzemiosło. Zapraszamy na święto sztuki ludowej do Kazimierza!

Przed nami jeden z długich weekendów – długi weekend czerwcowy. Spędzony w Kazimierzu Dolnym, będzie podwójnie udany, bo splata się z Festiwalem Kapel i Śpiewaków Ludowych .

Skoczne polki, oberki i walczyki w wykonaniu najlepszych kapel ludowych w Polsce zapraszały do tańca publiczność 44 Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. Kazimierskim Rynkiem w sobotę wieczór zawładnęły tańczące pary, kółka i węże, a śpiew było słychać nie tylko ze sceny.

Kazimierz na ludowo

Mimo niepewnej pogody w Kazimierzu od rana grała muzyka. Bardzo szybko zapełniły się też stragany stojące na Rynku. W nadwiślańskim Miasteczku po raz kolejny królował folklor, na każdej ulicy i w każdym zakamarku.

Ogrom deszczów, pył z wulkanów nie zniweczy naszych planów! Kazimierzu - królu drogi znów zapraszasz w swoje progi! - rozpoczął się 44 Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

Weekend w Kazimierzu

Najbliższy weekend w Kazimierzu Dolnym zapowiada się dość ciekawie. Po pierwsze folklor, który rozbrzmiewać tu będzie dzięki Festiwalowi Kapel i Śpiewaków Ludowych. Po drugie dwie ważne wystawy, gdzie jedna się właśnie kończy a druga zaczyna…

W najbliższy weekend rozpocznie się 44 Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Jak zwykle towarzyszyć mu będzie Kiermasz Sztuki Ludowej. Imprezie patronować będzie król Kazimierz, który niedawno przywdział monarsze szaty. Zapraszamy do Kazimierza 25 - 27 czerwca.

Kto zdobył basztę?

43 Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym już za nami. Najlepszym wykonawcom wręczone zostały baszty, nagrody i wyróżnienia, inni zapewne będą walczyć znów za rok. Oto wyniki konkursu.

Zakończył się 43 Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Przez scenę ustawioną na Rynku przewinęło się około 800 artystów ludowych z 12 województw. Dziś wielobarwne święto folkloru to już tylko wspomnienie i plany, żeby wrócić do Kazimierza za rok.

Czy muzyka ludowa może konkurować z dyskoteką? Pytanie wydaje się absurdalne, a odpowiedź oczywista. Czy rzeczywiście? Zapraszamy na materiał filmowy.

W piątek tradycyjnym korowodem ludowych muzyków spod Kazimierskiego Ośrodka Kultury rozpoczyna się Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. To już 43 edycja tej imprezy, której celem jest przegląd, ochrona i dokumentacja tradycji autentycznego repertuaru, stylu muzykowania i śpiewu ludowego, a także popularyzacja tych tradycji w społeczeństwie.

Powrót króla

43 Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych zbliża się wielkimi krokami. W dniach 26-28 czerwca 2009 Kazimierz Dolny znów stanie się stolicą polskiego folkloru. A co szczególnie ważne – tegoroczna edycja będzie miała swoją „maskotkę”, po latach nieobecności na rynek powraca bowiem król Kazimierz.

Festiwalowe lato 2009

W Kazimierzu Dolnym wciąż przybywa nowych imprez. Jedne goszczą tu już od lat, inne mają charakter jednorazowy. Jakie atrakcje czekają na nas w nadwiślańskim Miasteczku tego lata? Zobaczcie Państwo sami.

Pokaż stopkę