Długi weekend czerwcowy 2011

Skomentuj (2)

Przed nami jeden z długich weekendów – długi weekend czerwcowy. Spędzony w Kazimierzu Dolnym, będzie podwójnie udany, bo splata się z Festiwalem Kapel i Śpiewaków Ludowych .

W tym roku długi weekend czerwcowy wypada dość późno, bo w ostatni weekend miesiąca. Jednak dzięki temu splata się on z 45 Ogólnopolskim Festiwalem Kapel i Śpiewaków Ludowych .

 

Już w piątek, 24 czerwca , o godzinie 11.30 odbędzie się uroczyste Otwarcie Festiwalu, a zaraz po nim koncert konkursowy. Po południu na scenie zobaczymy uczestników konkursu Duży – Mały oraz zespół obrzędowy z Popowic.

 

25 czerwca, w sobotę na kazimierskim Rynku odbędą się 44 Targi Sztuki Ludowej. Przez cały dzień w mieście pobrzmiewać będzie ludowa muzyka, a wieczorem zapraszamy wszystkich na zabawę ludową z udziałem kapel festiwalowych, zagranicznych oraz koncert Orkiestry Świętego Mikołaja.

 

Tego samego dnia, na Zamku w Janowcu odbędą się IX Janowieckie Spotkania Historyczne . Aby dotrzeć do Janowca wystarczy dostać się na prom i nim przepłynąć Wisłę.

 

W niedzielę, 26 czerwca , o godzinie 10.30 odbędzie się msza św. w intencji uczestników festiwalu, a o godz. 12.00 korowód zespołów. Potem nastąpi ogłoszenie wyników i koncert laureatów. Późnym popołudniem zakończy się Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych.

 

Wszystkich tych, którzy spragnieni będą dalszych wrażeń zapraszamy o godz. 17.00 do Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów , gdzie będzie miała miejsce „Niedziela Literacka: Janusz Głowacki - Good night, Dżerżi”.

 

Zachęcamy też do spacerów po nadwiślańskim Miasteczku oraz jego uroczych okolicach. Wokół Kazimierza jest wiele ścieżek rowerowych i spacerowych, które warto przemierzyć.

 

Jeśli jeszcze nie zarezerwowali Państwo żadnego miejsca noclegowego, nie warto zwlekać. My polecamy następujące obiekty:

 

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę