Festiwalowe lato 2009

Skomentuj (2)

W Kazimierzu Dolnym wciąż przybywa nowych imprez. Jedne goszczą tu już od lat, inne mają charakter jednorazowy. Jakie atrakcje czekają na nas w nadwiślańskim Miasteczku tego lata? Zobaczcie Państwo sami.

W długi – choć tego roku niekoniecznie – majowy weekend już po raz trzeci zagości w Kazimierzu Majowy Festiwal Muzyczny. Koncerty odbywać się będą w synagodze, Kazimierskim Ośrodku Kultury, sali restauracyjnej Barbary Sarzyńskiej oraz w klasztorze oo. reformatów. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Czardasz z Krakowa.

W ostatni weekend czerwca (26-28 VI) w Kazimierzu znów zabrzmi ludowa muzyka. Na Rynku pojawi się scena, a na niej kapele ludowe z całego kraju. To już 43. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych.

Zupełnie nową imprezą są I Nadwiślańskie Spotkania z Poezją. Festiwal ten odbywał się będzie na obu brzegach Wisły – w Kazimierzu Dolnym i w Janowcu – w dniach 2-5 lipca. Celem imprezy jest prezentacja poezji, promocja jej twórców oraz integracja środowiska kultury i sztuki z całej Polski. Swoją obecność na I Nadwiślańskich Spotkaniach z Poezją potwierdzili m.in.: Stare Dobre Małżeństwo, Wolna Grupa Bukowina, Hanka Chowaniec-Rybka z zespołem, Krakowskie Przedmieście, Lubelska Federacja Bardów oraz poeci Adam Ziemianin i Ernest Bryll.

Po raz czwarty zagoszczą w Kazimierzu klezmerskie motywy. Na Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej zapraszamy od 13 – 18 lipca. W tym roku tradycyjnie już klezmerzy opanują gościnne wnętrza Knajpy U Fryzjera, skąd festiwal wyszedł, oraz synagogę i Rynek, gdzie odbędzie się kilkugodzinny koncert finałowy. A także Wisłę – po której uczestnicy imprezy popłyną w południowy klezmerski rejs.

19 lipca Zgromadzenie Sióstr Rodziny Betańskiej przy ulicy Puławskiej zaprasza na I Betański Piknik Rodzinny.

W lipcu i sierpniu po raz drugi pojawi się w Miasteczku Festiwal Kazimierskie Inspiracje. Organizatorzy z Fundacji Mars Wenus i Zdrowie zapraszają na koncerty muzyki gongów i muzyki klezmerskiej, spektakle teatralne, warsztaty taneczne tańców sufickich i tańca 5 rytmów Gabrieli Roth oraz wystawy malarstwa.

Po raz 25 zabrzmią tego lata organy kazimierskiej Fary podczas Letnich Wieczorów Muzycznych. Organizatorzy: Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kulturowego „Kazimierska Fara” oraz Kazimierski Ośrodek Kultury zapraszają we wszystkie soboty lipca i sierpnia.

Sierpień, a przynajmniej jego pierwszy tydzień, spędzić będzie można w … kinie. Tegoroczny Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi rozpocznie się już 1 sierpnia i trwać będzie 9 dni. Jakie w tym roku czekają nas filmowe niespodzianki, dowiemy się już niebawem. Na pewno będą to filmy wyjątkowe, a sam festiwal udany – jak jego poprzednie edycje.

To tylko wybrane propozycje z kalendarza kulturalnego Miasteczka. Zapraszamy do Kazimierza.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę