Festiwalowe lato 2009

Skomentuj (2)

W Kazimierzu Dolnym wciąż przybywa nowych imprez. Jedne goszczą tu już od lat, inne mają charakter jednorazowy. Jakie atrakcje czekają na nas w nadwiślańskim Miasteczku tego lata? Zobaczcie Państwo sami.

W długi – choć tego roku niekoniecznie – majowy weekend już po raz trzeci zagości w Kazimierzu Majowy Festiwal Muzyczny. Koncerty odbywać się będą w synagodze, Kazimierskim Ośrodku Kultury, sali restauracyjnej Barbary Sarzyńskiej oraz w klasztorze oo. reformatów. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Czardasz z Krakowa.

W ostatni weekend czerwca (26-28 VI) w Kazimierzu znów zabrzmi ludowa muzyka. Na Rynku pojawi się scena, a na niej kapele ludowe z całego kraju. To już 43. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych.

Zupełnie nową imprezą są I Nadwiślańskie Spotkania z Poezją. Festiwal ten odbywał się będzie na obu brzegach Wisły – w Kazimierzu Dolnym i w Janowcu – w dniach 2-5 lipca. Celem imprezy jest prezentacja poezji, promocja jej twórców oraz integracja środowiska kultury i sztuki z całej Polski. Swoją obecność na I Nadwiślańskich Spotkaniach z Poezją potwierdzili m.in.: Stare Dobre Małżeństwo, Wolna Grupa Bukowina, Hanka Chowaniec-Rybka z zespołem, Krakowskie Przedmieście, Lubelska Federacja Bardów oraz poeci Adam Ziemianin i Ernest Bryll.

Po raz czwarty zagoszczą w Kazimierzu klezmerskie motywy. Na Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej zapraszamy od 13 – 18 lipca. W tym roku tradycyjnie już klezmerzy opanują gościnne wnętrza Knajpy U Fryzjera, skąd festiwal wyszedł, oraz synagogę i Rynek, gdzie odbędzie się kilkugodzinny koncert finałowy. A także Wisłę – po której uczestnicy imprezy popłyną w południowy klezmerski rejs.

19 lipca Zgromadzenie Sióstr Rodziny Betańskiej przy ulicy Puławskiej zaprasza na I Betański Piknik Rodzinny.

W lipcu i sierpniu po raz drugi pojawi się w Miasteczku Festiwal Kazimierskie Inspiracje. Organizatorzy z Fundacji Mars Wenus i Zdrowie zapraszają na koncerty muzyki gongów i muzyki klezmerskiej, spektakle teatralne, warsztaty taneczne tańców sufickich i tańca 5 rytmów Gabrieli Roth oraz wystawy malarstwa.

Po raz 25 zabrzmią tego lata organy kazimierskiej Fary podczas Letnich Wieczorów Muzycznych. Organizatorzy: Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kulturowego „Kazimierska Fara” oraz Kazimierski Ośrodek Kultury zapraszają we wszystkie soboty lipca i sierpnia.

Sierpień, a przynajmniej jego pierwszy tydzień, spędzić będzie można w … kinie. Tegoroczny Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi rozpocznie się już 1 sierpnia i trwać będzie 9 dni. Jakie w tym roku czekają nas filmowe niespodzianki, dowiemy się już niebawem. Na pewno będą to filmy wyjątkowe, a sam festiwal udany – jak jego poprzednie edycje.

To tylko wybrane propozycje z kalendarza kulturalnego Miasteczka. Zapraszamy do Kazimierza.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę