Aktualności dla "Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych"

W najbliższy weekend w Kazimierzu słychać będzie znowu ludowe granie. Uroczyste otwarcie 49. Festiwalu Kapel  i Śpiewaków Ludowych w piątek 26 czerwca o godzinie 11.00

Barwnym korowodem ludowych muzyków rozpoczął się XLIX Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. W Kazimierzu znowu brzmi ludowa muzyka!

Koncertem „Lubelszczyzna żegna gości festiwalowych” zakończył się 48. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Ucichła już rozbrzmiewająca przez cały weekend ludowa muzyka a szaleństwo sobotniej potańcówki stało się wspomnieniem. Nadszedł więc czas na podsumowanie tegorocznej edycji Festiwalu.

Sobota festiwalowa w Kazimierzu bez zabawy ludowej obejść się nie może. Chętni do tańca zarówno w Klubie Tyndyryndy na Małym Rynku jak i między sceną a studnią na Dużym Rynku ochoczo poddawali się muzyce. 

Białym głosem

Festiwalowe Tyndyryndy to splot wielu różnorodnych atrakcji. Jednym z punktów programu były warsztaty śpiewu białego, które poprowadziła Agata Harz.

W Kazimierzu Dolnym znów rozbrzmiewa ludowa muzyka. Barwnym korowodem tuż przed piątkowym południem rozpoczął się 48. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych.

XLVIII Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym jak zwykle wystartuje pod koniec czerwca. Gwiazdą imprezy będzie w tym roku Transkapela.

Na Rynku pojawił się król. Jeszcze jest co prawda w negliżu, ale i tak to niechybny znak, że Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych tuż tuż. 

Tegoroczny Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych zakończył się dość nietypowo. Bowiem tuż po uroczystym zamknięciu imprezy na kazimierskiej scenie pojawili się muzycy ubrani równie kolorowo co ludowcy, a jednak prezentujący inny rodzaj folkloru. O kim mowa? O Dziadach Kazimierskich, oczywiście.

Baszty już rozdane

Rozdano już festiwalowe nagrody główne we wszystkich kategoriach. Baszty pojechały na Mazowsze, Dolny Śląsk, Podkarpacie i na Ziemię Łódzką. Zakończył się 47. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Czas na podsumowania.

O główną nagrodę Baszty w konkursie Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu od 2011 r. walczą także muzycy, którzy wykonują repertuar ludowy przyswojony drogą odmienną niż tradycyjna. To kategoria folkloru rekonstruowanego. Kto w tym roku powiezie Basztę do domu?

Grubo po północy zakończyła się na Rynku dyskoteka przy muzyce najlepszych kapel ludowych w Polsce. Jej ukoronowaniem był koncert Kapeli ze Wsi Warszawa.

 

Król być powinien

Tyle było zabiegów, żeby przywrócić festiwalową statuę króla Kazimierza Miasteczku. Kiedy się w końcu udało, monarcha stał tylko w czasie czterech festiwali. W tym roku na rynku się nie pojawił. Powód: oszczędności nie przekonuje miłośników Kazimierza, który bądź co bądź funkcjonuje dzięki turystom.

I rozpoczął się 47. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Przez dwa kolejne dni w nadwiślańskim Miasteczku rozbrzmiewać będzie ludowa muzyka, która niejednego z nas zapewne porwie do tańca…

Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych po raz 47 wystartuje dziś w Kazimierzu. Konkursowe zmagania odbywają się zwykle pod czujnym okiem króla chłopów – Kazimierza Wielkiego, którego kilkunastometrowa statua góruje nad Rynkiem. Jednak nie w tym roku. Gdzie jest król?

Koncerty, widowiska obrzędowe, targi ludowego rękodzieła, warsztaty muzyczne, taneczne i rękodzielnicze, zajęcia dla najmłodszych, zabawa przy muzyce kapel, w tym Kapeli ze Wsi Warszawa. Znamy już program XLVII Festiwalu Kapel i śpiewaków Ludowych. Początek - 27 czerwca!

Jeszcze tylko dwa tygodnie i kazimierski Rynek znów rozbrzmi ludową muzyką i rozbłyśnie barwnymi strojami z różnych zakątków Polski. XLVII Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych zaczyna się już 27 czerwca. Gwiazdą imprezy będzie Kapela ze Wsi Warszawa.

W sobotnią noc rynek aż dudnił od ludowej muzyki. Kapele przygrywały do tańca, ale nogi potencjalnych taneczników mimo skocznych rytmów i wielkiej ochoty czekały jakoś na specjalną zachętę. I taka się w końcu pojawiła...

Pod koniec czerwca rusza 46 edycja Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. Zanim poznamy program, przyjrzyjmy się ofercie Klubu Festiwalowego Tyndyryndy.

Blisko 800 ludowych muzyków z różnych stron Polski wystąpi w czasie trwania 46 Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym 29 czerwca – 1 lipca. Impreza jak co roku rozpoczęła się barwnym korowodem spod budynku Kazimierskiego Ośrodka Kultury.

Pokaż stopkę