Hołubce na bruku (video)

Skomentuj (1)

zobacz więcej (15)

Kazimierz jak co roku rozbrzmiewa festiwalowymi rytmami. Słychać je nie tylko z rynku, ale właściwie z każdego zakątka miasteczka. Ludowi artyści muzykują dosłowne wszędzie – na skwerkach, placach i rogach ulic. Apogeum kazimierskiej fiesty stanowi sobotnia zabawa ludowa, która naprawdę łączy festiwalowych artystów i gości.

Zabawy ludowej na kazimierskim rynku, organizowanej podczas Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych, po prostu nie można opuścić. To najweselsza część imprezy, podczas której melodie do tańca przygrywają wszyscy muzycy – i ci, którzy rywalizowali w konkursie, i ci – zaproszeni jako goście – z kraju i zagranicy.

 

W tym roku gwiazdą tanecznego wieczoru była Orkiestra Świętego Mikołaja z Lublina, ale zebrani nie mniej wesoło bawili się przy muzyce ukraińskiej, litewskiej czy rodzimej polskiej z różnych regionów kraju. Po kazimierskim bruku tupały obcasy nie tylko ludowych trzewików i trzewiczków, prowadząc swoich właścicieli w koła i korowody, w tańce parami, gdzie tradycyjne krakowiaki, polki czy oberki nabierały cech zupełnie współczesnych tańców disco. Zresztą – popatrzcie sami…

 

Fot. Mateusz Stachyra

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

 • folk day
  zdjecia piekne kolorowe , oddajace atmosfere
  mlodosc widac i to cieszy
  ze tradycja sie przenosi
  z pokolenia co odchodzi
  na te piekne buzie mlode
  strojne regionalne stroje
  te spodnice , te zakiety
  chusty w kwiaty
  co to sroja , kazda bialoglowe
  wianki i zapaski biale
  wyszywane , haftowane
  koroneczki i wstazeczki
  jest sie czym wychwalac ............... dziekuje i pozdrawiam

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę