Perłowy Festiwal Kapel!

Skomentuj (1)

Wybrano Turystyczną Perłę Lubelszczyzny 2011! Podczas II Lubelskiej Gali Turystyki uhonorowano także Kazimierz w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny.

W konkursie Najlepszy Produkt Turystyczny Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym zajął trzecie miejsce. Lepsze okazały się tylko Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa, które od 8 lat na pograniczu polsko – ukraińskim organizuje administrator Parafii Greckokatolickiej w Lublinie ks. Stefan Batruch. Imprezę tę wyróżniono także tytułem "Perełki Lubelszczyzny". Drugie miejsce kapituła konkursowa przyznała szlakowi kajakowemu Bug-Krzna.


Turystyczną Perłą Lubelszczyzny uznano położone w powiecie chełmskim Wojsławice miłośnikom twórczości Andrzeja Pilipiuka znane jako miejsce akcji jego opowiadań o przygodach zamieszkującego w sąsiednim Starym Majdanie wiejskiego egzorcysty i bimbrownika, Jakuba Wędrowycza.


Kazimierz Dolny został uznany za Perłę Lubelszczyzny w 2005 r. podczas drugiej edycji konkursu organizowanego przez Kurier Lubelski i Radio Lublin.

 

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę