Aktualności dla "Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych"

Przez dwa festiwalowe dni na deskach kazimierskiej sceny wystąpiło 15 kapel, 24 zespoły śpiewacze, 18 instrumentalistów, 20 solistów śpiewaków 23 grupy w konkursie „Mistrz i Uczeń”. W sumie około 500 artystów ludowych z 14 województw. Nagrody główne – baszty – wyjechały z Kazimierza do województw: małopolskiego, łódzkiego, dwie pozostały na Lubelszczyźnie.
Rozpoczął się w 54. Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. W pełnym reżimie sanitarnym.
Do Kazimierza za parę dni zawitają oczekiwani od czerwca muzycy ludowi. Festiwal Kapel i Śpiewaków zakończy tegoroczne wakacje.
Festiwal Kapel i Śpiewaków zakończy tegoroczne wakacje.  Organizatorzy podali daty: 28 i 29 sierpnia.
Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych z Targami Sztuki Ludowej w Kazimierzu Dolnym – jak informuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – został wpisany do krajowego rejestru dobrych praktyk w ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Tegoroczny 53. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych upłynął pod znakiem dobrej zabawy. Było kolorowo, głośno i radośnie. W całym Kazimierzu...

Baszty dla najlepszych

Dobiegła końca ludowa kazimierska bajka. Święto muzyki i rzemiosła ludowego za nami.

Hej zabawa, zabawa

Na scenie na Dużym Rynku i w klubie Tyndyryndy, na skwerze, przy Grodarzu i każdej jednej wolnej przestrzeni w Miasteczku śpiewają i grają artyści ludowi. Jak zabawa, to zabawa! Fotoreportaż.

Targi Sztuki Ludowej już zostały otwarte. Kazimierz rozbrzmiewa ludową muzyką. 53. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych został uroczyście otwarty.

Wkrótce Kazimierz rozbrzmi muzyką ludowych kapel i śpiewaków. Rozbłyśnie kolorami ludowych strojów. Jaki będzie tegoroczny Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu?

Wkrótce w Kazimierzu rozpocznie się Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Pierwszą jego zapowiedzią jest król. Właśnie przybył.

Baszty rozdane

52. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych za nami. Do kogo w tym roku trafiły Baszty – główne festiwalowe nagrody?

Od ucha! Do tańca!

W sobotę wieczorem cały kazimierski rynek śpiewał i tańczył. 52. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych tradycyjnie dał okazję do zabawy ludowej, na którą wszyscy czekali.

Garncarze i przedstawiciele plastyki obrzędowej, rzeźbiarze i twórcy zabawki ludowej, hafciarki i koronczarki – w tym te z Koniakowa, których słynne koronki właśnie wpisane zostały na Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO – około stu twórców ludowych we wszystkich dyscyplinach charakterystycznych dla danego regionu zaprezentowało się na Rynku podczas 50. Jubileuszowych Targów Sztuki Ludowej w Kazimierzu Dolnym.

Rozpoczął się 51. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Będzie jak co roku barwnie, będzie dźwięcznie.

Już za tydzień po raz 51. na kazimierskim Rynku zabrzmi ludowa muzyka. Zapraszamy na Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych.

Ponad tysiąc twórców ludowych – śpiewaków, instrumentalistów, rzemieślników – przyjechało do Kazimierza na 50. Jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. W konkursie muzycznym jak zwykle wystartuje ich ponad 800.

 

Przed nami 50. już, Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. W ostatni weekend czerwca do Kazimierza Dolnego przyjadą muzycy z całej Polski. Będą śpiewy, tańce i wspaniała ludowa zabawa.

Nowe szaty króla

Król Piast powrócił na Rynek. Festiwal Kapel i Śpiewaków więc tuż tuż.

Jest taki czas, kiedy kazimierska Baszta zwielokrotnia swój wizerunek i – jakby tego było mało – opuszcza Miasteczko. To Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. W tym roku główne nagrody festiwalowe – Baszty – wyjechały na Śląsk, Podlasie, do Małopolski i w Łódzkie.

Pokaż stopkę