Euro spoko (video)

Skomentuj (12)

Jeszcze niedawno zespół „Jarzębina” znali jedynie miłośnicy folkloru. Jednak odkąd utwór „Koko Euro Spoko” został wybrany oficjalną piosenką Reprezentacji Polski na Euro 2012, zespół ten znają wszyscy. Miłośnicy Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu „Jarzębinę” znają od dawna - nie jeden raz grupa ta brała udział w festiwalowych prezentacjach.

„Jarzębina”. Jeszcze niedawno grupa ta znana była jedynie miłośnikom muzyki ludowej. Dziś piosenkę „Koko Euro Spoko” zna każdy Polak. Jakże mogłoby być inaczej, skoro wybrana została ona przez nas samych jako oficjalna piosenka Reprezentacji Polski na Euro 2012.
     
Jednak w Kazimierzu „Jarzębina” znana jest nie od dziś. Ta grupa śpiewacza z Kocudzy – wsi położonej w województwie lubelskim – od lat gości na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych organizowanym w Kazimierzu Dolnym. Trzykrotnie – w roku 2001, 2007 i 2011 – zdobyła w kategorii zespołów śpiewaczych główną nagrodę Festiwalu – Złotą Basztę.

Zespół „Jarzębina” składa się z wielopokoleniowych grup: śpiewaczej i obrzędowej. Podczas występów członkinie zespołu często ubrane są w regionalny strój biłgorajsko - tarnogrodzki. Obecnie w skład zespołu wchodzą: Irena Krawiec, Lucyna Jargiło, Monika Jargiło, Janina Dyjach, Beata Oleszek, Janina Oleszek, Bogumiła Smagała oraz Władysława Dycha.


Czy w roku bieżącym, sławne śpiewaczki zawitają do nadwiślańskiego Miasteczka? To okaże się już za miesiąc podczas kolejnej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych, który odbędzie się w dniach 28 czerwca – 1 lipca. Jednak wszystko wskazuje na to, że w czerwcu mogą być one bardzo zapracowane…

 

Skomentuj


Dodane komentarze (12)

 • emigrator
  jaka pilka, taki "hymn" ...
 • pijany znad Grodarza
  kotowaty, ależ Ty mnie WYROŻNIASZ. Znasz sie na rzeczy.
 • agent
  dżes patologia to ty a nie ten zespól
 • kotowaty
  znawcy.....z pijanym (jak zwykle)na czele.Ludzie zaglosowali i tyle
 • dżes
  powiem tyle,ten hymn to patologia,kilka babek ze wsi i tyle
 • Ulka
  @myszowaty - Nałkowska sie w grobie przewraca ;-(
 • myszowaty
  pijany z nad grodarza- takie jaja mamy od ponad 20 lat,nie dziwi cię to?????Że z ludzie z ludzi.... (ludziom zgotowali taki los)
 • Krystyna
  Dlaczego my mamy zawsze być poważni? Wszyscy wiedzą że te mistrzostwa to dla naszej reprezentacji możliwość zagrania meczu inauguracyjnego i chyba jeszcze dwóch, może zdobędą jakąś bramkę a nawet jakiś punkt ale z grupy nie wyjdą i to dopiero będzie wstyd,że nie wspomnę o naszych autostradach.
  Przynajmniej hymn mamy wesoły, refren wpada w ucho i co tu się wstydzić własnego folkloru.
 • zbigniew
  Przypominam, że to "hymn" w cudzysłowie. Nie państwowy, ale Euro 2012, praktycznie tylko kibiców, dla zabawy śmiechu i rytmicznego śpiewania. Raczej przyśpiewka. Pozostanie na długo w pamięci, jako wesoła część byłej, za chwilę, imprezy. Problem mają "wielcy" znawcy, kompozytorzy i tekściarze, którzy przegrali z normalnymi, chcącymi się bawić wesoło. Może wreszcie nadeszła normalność. Pozdrawiam Jarzębinki. Pośmiewiskiem Europy, jeżeli jesteśmy, to z powodu polityki i posłów. Amen.
 • mefi
  Utwór Libera był by bardziej na miejscu,
  A takie ludowe śpiewanie to śmiech na sali dla większosci ludzi,
  mało kto to lubi i tego słucha.
 • dżes
  dokładnie tak,pośmiechowisko na całą Europe,myśle że najlepsze było wykonanie utworu Czyste Szaleństwo w wykonaniu Liber i InoRos
 • pijany znad Grodarza
  Hymn to BARDZO POWAŻNA SPRAWA. Zobowiazuje on do okreslonych , poważnych zachowań. Zawołanie :" kokospoko" wywołuje ŚMIECH. Głupim jest, by o Hymnie decydowano poprzez wysyłanie SMS. JAJCARZY było zbyt dużo. Pozostaje ŻAL.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę