Odliczanie już się zaczęło

Skomentuj (3)

Trwa montaż namiotów III Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Do rozpoczęcia imprezy zostało już tylko 15 dni!

Pierwszy tir z elementami konstrukcji namiotów kinowych przyjechał w środę 16 lipca w nocy. Drugi – niedługo po nim. Aluminiowe elementy rozłożono już na boisku szkolnym Zespołu Szkół nad Wisłą. Obok w stosach czekają fragmenty podłogi. Trzeci tir przywiezie m.in. plandeki. Oba namioty kinowe oraz namioty Cafe Kocham Kino i Empik Cafe staną do soboty. W pełnej gotowości będą za 5 dni.

- Hale namiotowe, które obecnie są montowane w miasteczku festiwalowym, to nie są zwyłe hale eventowe. Obie hale kinowe są pod naszym kątem specjalnie przygotowane – mówi producent festiwalu Zbigniew Dobrosz. Firma wynajmująca hale, która jest jednocześnie ich producentem, podwyższyła aż do 5m boki dużej hali kinowej (kino PGE - Świat pod namiotem). Również specjalnie dla nas przygotowano, poza poszyciem nieprzepuszczającym światło, wewnętrzną czarną powłokę, aby polepszyć "kulturę" oglądania filmów. Dopełnieniem są: profesjonalna widownia na ponad 900 miejsc, nagłośnienie Dolby Digital i "oczywiście" klimatyzacja. To są jedyne dwie takie konstrukcje w Polsce, a być może i w Europie.

Ekipy techniczne mają do zadaszenia około 1500 m kwadratowych powierzchni kinowej i klubowej. Duży namiot – Kino PGE – o powierzchni 30 x 30 m pomieści 936 miejsc, mały - 15 x 20 m ok. 300 miejsc. Obsługa festiwalu pojawi się w Kazimierzu 30 lipca, a dzień później w południe zaczną pracować kasy – na razie bilety po cenach promocyjnych można – do 25 lipca – kupić w Internecie.

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę