Spiżowy krzyk

Kto z nas nie zna takich utworów jak „Dziwny jest ten świat” czy „Pod Papugami” Czesława Niemena… Wydaje się, że są to jego największe przeboje. Jednak teraz, kiedy ukazała się kolejna jego płyta zatytułowana „Spiżowy krzyk”, to może się zmienić…

We wtorek 5 sierpnia w Salonie Empiku w Kazimierzu Dolnym gościła Małgorzata Niemen. W ramach trwającego tu Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi zaprezentowała ona nową płytę swego nieżyjącego już męża Czesława Niemena. „Spiżowy krzyk” jest najchętniej kupowaną płytą w kazimierskim Empiku.

Podczas spotkania żona artysty wyznała, że prawdopodobnie ukażą się jeszcze dwie płyty Czesława Niemena, a na ten rok zapowiadane jest także jego pierwsze koncertowe DVD. Pracująca nad tym wydawnictwem TVP Kultura planuje wydać w sumie siedem tytułów DVD z koncertami artysty.

"Spiżowy Krzyk" to kompilacja nagrań z różnych okresów twórczości Czesława Niemena. Na płycie znajdują się takie utwory, jak "Proroctwo Wernyhory", "Cztery ściany świata" czy "Narodziny miłości".

Nowa płyta ukazuje mniej znane, ale równie atrakcyjne oblicze artysty. Utwory zostały zestawione według pewnego klucza, który najprościej opisać można jako ulubione nagrania żony artysty. Na pewno jest to wybór subiektywny, ale może właśnie dzięki temu oryginalny i dotąd niespotykany. Bez wątpienia krążek ten zabierze nas w muzyczną podróż przez świat smaków i emocji jednego z największych artystów naszych czasów.

Na spotkanie z Małgorzatą Niemen przybyło mnóstwo ludzi – zapewne oddanych fanów artysty. Rozmawiano o powstawaniu płyty, o prawdziwej filozoficznej naturze i zainteresowaniach Niemena. Na koniec podpisywano płyty, komu nie udało się już dostać „Spiżowego krzyku” stawał w kolejce choć po autograf – a kolejka była bardzo długa.

 

Fot. Mateusz Stachyra

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę