Bossa nova na Dwóch Brzegach (video)

Koncert brazylijskiej bossa novy odbył się w klimatycznych murach kazimierskiego zamczyska na otwarcie festiwalu Dwa Brzegi. Przed nadwiślańską publicznością wystąpili Francis i Oliwia Hime z zespołem.

Koncert przygotowany specjalnie na otwarcie festiwalu Dwa Brzegi upamiętniał jednocześnie 50 rocznicę bossa novy, która jako odrębny styl narodziła się w Brazylii w 1958 r. Tych, którzy nie mieli okazji być na kazimierskim zamku zapraszamy na materiał video, a także na festiwal. Film w reż. Marcela Camusa „Czarny Orfeusz” z 1959 r., który spopularyzował brazylijską bossa novę obejrzeć można będzie na zamku w czwartek 6 sierpnia o godz. 22.00. Więcej informacji o programie Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi - tutaj.

 

OLIVIA HIME (1943) Brazylijska śpiewaczka i autorka tekstów, Olivia Hime jest współwłaścicielką i menadżerem muzycznym wydawnictwa muzycznego Biscoito Fino. W 2005 roku, piosenka “Cancao Transparente”, skomponowana przez Olivię i jej męża, Francisa Hime, została nominowana do Latynoskiej Nagrody Grammy dla Najlepszej Brazylijskiej Piosenki.

 

FRANCIS HIME (1939) Wybitny kompozytor brazylijskiej muzyki popularnej od lat 60tych.
 Otrzymał klasyczne wykształcenie muzyczne, komponuje symfonie i muzykę kameralną. Jest również aranżerem, pianistą i piosenkarzem. Jego największe przeboje powstały jako wynik współpracy ze sławnymi poetami brazylijskimi, np. Viniciusem de Moraes, Chico Buarque’em, Gilberto Gilem, Geraldo Carneiro, a także Olivią Hime. Wiele jego utworów zostało nagranych przez brazylijskich piosenkarzy, takich jak Elis Regina, Gal Costa, Caetano Veloso, Milton Nascimento, Maria Bethânia i Joyce; a także międzynarodowych, np. Billego Evansa, Tony’ego Benneta, Kenny’ego Burrela, i wielu innych.

 

Francis i Olivia Hime razem z Miltonem Nascimiento, Chico Buarque, Marią Bethânia, Edu Lobo, Joycem, Gilberto Gilem and Caetano Veloso, należą do drugiego pokolenia artystów grających bossa-novę.

Skład zespołu:

Francis i Olivia Hime oraz: Dirceu Leite (instrumenty dęte), Gabriel Improta (gitary), Diego Zangado (instrumenty perkusyjne), André Santos (kontrabas) i Francis (wokal i fortepian).

 

 

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę