Robert Więckiewicz na 2 Brzegach

Skomentuj (6)

Tegoroczny Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi gości wielu wybitnych twórców. Jednym z nich jest aktor Robert Więckiewicz, z którym mogliśmy się spotkać w Cafe Kocham Kino.

Robert Więckiewicz w ostatnim czasie jest jednym z najbardziej rozchwytywanych polskich aktorów. Na swoim koncie ma udział w takich filmach jak: „W ciemności”, „Wymyk”, „Baby są jakieś inne” czy „Lejdis”. Obecnie zakończył on zdjęcia do filmu pod tytułem „Wałęsa”, gdzie wciela się w postać głównego bohatera – prezydenta Lecha Wałęsy.

 

Do Kazimierza Dolnego Robert Więckiewicz by spotkać się ze swoimi widzami, ale także by zaprosić nas wszystkich na projekcje filmowe. Bowiem na tegorocznym Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi mamy okazję by zobaczyć kilka produkcji z jego udziałem.

 

Podczas spotkania w Cafe Kocham Kino aktor opowiadał o ostatnich filmach, o przygotowaniach do kolejnych ról oraz odpoczynku, który od czasu do czasu jest zwyczajnie niezbędny.

 

Jak przygotowywał się Pan do najnowszego filmu, w którym wciela się Pan w rolę prezydenta Wałęsy? – pytała zaciekawiona uczestniczka spotkania.

 

- Podszedłem do tego filmu jak do kolejnego zadania aktorskiego – tłumaczył Robert Więckiewicz. – Nie zastanawiałem nad tym. Nie porównywałem. Starałem się zrobić to najlepiej jak potrafię, ale po swojemu.

 

Aktor był także pytany o film „Wymyk”, który na wielu widzach zrobił ogromne wrażenie. Tak jak i sama rola Roberta Więckiewicza, która bez wątpienia różniła się od jego pozostałych ról.

 

- Być może reżyser zobaczył we mnie coś, czego inni nie widzą – zastanawiał się Robert Więckiewicz. - Bo ja rzeczywiście kojarzony jestem bardziej z rolami silnych mężczyzn, a w „Wymyku” jest odwrotnie. Bohater początkowo udaje, że jest twardy, jednak z czasem widzimy, jak nie radzi sobie on z otaczającą go rzeczywistością. Ja sam też jestem taki. Czasem żartuje sobie, że jestem tak bardzo nieśmiały, że to zamienia się w śmiałość. W tym filmie chciałem zagrać człowieka, który boi się żyć, boi się sam siebie. Bo on w pewnym sensie nie żyje, a jedynie wyobraża sobie to życie. Otacza się różnymi gadżetami, by ukryć swoje prawdziwe lęki.

 

- Ja osobiście bardzo lubię ten film – przyznaje Robert Więckiewicz. – Dotyka on bowiem takich sfer, których każdy z nas się boi. Bo każdy z nas może przecież postawić się w sytuacji, w jakiej znalazł się mój bohater.

 

Mimo tego, że Robert Więckiewicz bardzo dużo pracuje, od czasu do czasu znajduje także czas na odpoczynek. Jak wtedy spędza czas?

 

- Jest to bardzo intymne pytanie – mówi Robert Więckiewicz. – Nie mogę więc tak absolutnie szczerze na nie odpowiedzieć. Najczęściej po prostu nie robię nic. Żyje, jestem, ale staram się zupełnie nic nie robić. I to jest właśnie najfajniejsze, bo ja uwielbiam nic nie robić. Wtedy jest szansa na to, bym na powrót stał się sobą, Robertem.

 

 

Fot. Mateusz Stachyra

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • emigrator
  ahhhhhaaaa, darek dzieki za wyjasnienie. czytam pytanie olka raz jeszcze i raz jeszcze i nie wiem skad taki wniosek wyciagneles. tu chyba nie czytanie ze zrozumieniem jest problemem a pisanie z sensem(lub jego brakiem)...
 • Darek
  Czytajcie ze zrozumieniem.W pytaniu Olka chodzi o przeszłość agenturalną P. Wałęsy, czy zostanie pokazana w filmie P. Wajdy.
 • kaczka z grilla
  O, moher dziś bardzo aktywny. Będzie burza.....
 • emigrator
  @olek jestes bardzo spotrzegawczy, tak to ten pan zagral te role . gdybys mial wiecej pytan wal smialo postaramy sie odpowiedziec
 • pijany znad Grodarza
  Ale Olek WALNĄŁ. Jakiej grubości był styropian na którym spałeś i myślałeś o swojej przyszłej WIELKOŚĆI?.
 • Olek
  Panie Więckiewicz,czy Pan zagrał rolę agenta Bolka? proszę o odpowiedż.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę