Robert Więckiewicz na 2 Brzegach

Skomentuj (6)

Tegoroczny Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi gości wielu wybitnych twórców. Jednym z nich jest aktor Robert Więckiewicz, z którym mogliśmy się spotkać w Cafe Kocham Kino.

Robert Więckiewicz w ostatnim czasie jest jednym z najbardziej rozchwytywanych polskich aktorów. Na swoim koncie ma udział w takich filmach jak: „W ciemności”, „Wymyk”, „Baby są jakieś inne” czy „Lejdis”. Obecnie zakończył on zdjęcia do filmu pod tytułem „Wałęsa”, gdzie wciela się w postać głównego bohatera – prezydenta Lecha Wałęsy.

 

Do Kazimierza Dolnego Robert Więckiewicz by spotkać się ze swoimi widzami, ale także by zaprosić nas wszystkich na projekcje filmowe. Bowiem na tegorocznym Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi mamy okazję by zobaczyć kilka produkcji z jego udziałem.

 

Podczas spotkania w Cafe Kocham Kino aktor opowiadał o ostatnich filmach, o przygotowaniach do kolejnych ról oraz odpoczynku, który od czasu do czasu jest zwyczajnie niezbędny.

 

Jak przygotowywał się Pan do najnowszego filmu, w którym wciela się Pan w rolę prezydenta Wałęsy? – pytała zaciekawiona uczestniczka spotkania.

 

- Podszedłem do tego filmu jak do kolejnego zadania aktorskiego – tłumaczył Robert Więckiewicz. – Nie zastanawiałem nad tym. Nie porównywałem. Starałem się zrobić to najlepiej jak potrafię, ale po swojemu.

 

Aktor był także pytany o film „Wymyk”, który na wielu widzach zrobił ogromne wrażenie. Tak jak i sama rola Roberta Więckiewicza, która bez wątpienia różniła się od jego pozostałych ról.

 

- Być może reżyser zobaczył we mnie coś, czego inni nie widzą – zastanawiał się Robert Więckiewicz. - Bo ja rzeczywiście kojarzony jestem bardziej z rolami silnych mężczyzn, a w „Wymyku” jest odwrotnie. Bohater początkowo udaje, że jest twardy, jednak z czasem widzimy, jak nie radzi sobie on z otaczającą go rzeczywistością. Ja sam też jestem taki. Czasem żartuje sobie, że jestem tak bardzo nieśmiały, że to zamienia się w śmiałość. W tym filmie chciałem zagrać człowieka, który boi się żyć, boi się sam siebie. Bo on w pewnym sensie nie żyje, a jedynie wyobraża sobie to życie. Otacza się różnymi gadżetami, by ukryć swoje prawdziwe lęki.

 

- Ja osobiście bardzo lubię ten film – przyznaje Robert Więckiewicz. – Dotyka on bowiem takich sfer, których każdy z nas się boi. Bo każdy z nas może przecież postawić się w sytuacji, w jakiej znalazł się mój bohater.

 

Mimo tego, że Robert Więckiewicz bardzo dużo pracuje, od czasu do czasu znajduje także czas na odpoczynek. Jak wtedy spędza czas?

 

- Jest to bardzo intymne pytanie – mówi Robert Więckiewicz. – Nie mogę więc tak absolutnie szczerze na nie odpowiedzieć. Najczęściej po prostu nie robię nic. Żyje, jestem, ale staram się zupełnie nic nie robić. I to jest właśnie najfajniejsze, bo ja uwielbiam nic nie robić. Wtedy jest szansa na to, bym na powrót stał się sobą, Robertem.

 

 

Fot. Mateusz Stachyra

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • emigrator
  ahhhhhaaaa, darek dzieki za wyjasnienie. czytam pytanie olka raz jeszcze i raz jeszcze i nie wiem skad taki wniosek wyciagneles. tu chyba nie czytanie ze zrozumieniem jest problemem a pisanie z sensem(lub jego brakiem)...
 • Darek
  Czytajcie ze zrozumieniem.W pytaniu Olka chodzi o przeszłość agenturalną P. Wałęsy, czy zostanie pokazana w filmie P. Wajdy.
 • kaczka z grilla
  O, moher dziś bardzo aktywny. Będzie burza.....
 • emigrator
  @olek jestes bardzo spotrzegawczy, tak to ten pan zagral te role . gdybys mial wiecej pytan wal smialo postaramy sie odpowiedziec
 • pijany znad Grodarza
  Ale Olek WALNĄŁ. Jakiej grubości był styropian na którym spałeś i myślałeś o swojej przyszłej WIELKOŚĆI?.
 • Olek
  Panie Więckiewicz,czy Pan zagrał rolę agenta Bolka? proszę o odpowiedż.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę