Maldito Tango i nie tylko (video)

zobacz więcej (8)

Koncertem argentyńskiego króla tanga Daniela Melingo rozpoczął się V Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Artysta spotkał się z publicznością dzień później.

Koncert Daniela Melingo rzeczywiście miał miejsce na Dwóch Brzegach – dwóch brzegach Wisły – w janowieckim zamku w sobotę i w kazimierskim Klubie Kocham Kino w niedzielę 31 lipca. Typowe spotkanie z twórcą w festiwalowym klubie przerodziło się bowiem zupełnie spontanicznie w rodzaj minikoncertu. Daniel Melingo śpiewał i grał na klarnecie, a towarzyszący mu Rodrigo Guerra akompaniował na gitarze klasycznej użyczonej przez… młodą gitarzystkę z publiczności! Czy w wykonywanych utworach pobrzmiewają wpływy polki i mazurka i słychać polonizmy, o których m.in. mówiono podczas spotkania?  Sprawdźmy to na wideo.

Kim jest Daniel Melingo? Przez międzynarodową prasę okrzyknięty został latynoskim Tomem Waitsem. Jego grę z publicznością podczas koncertów porównuje się do zachowania scenicznego Bobby’ego Ferrina. Droga do „przeklętego tanga” prowadziła go z konserwatorium muzycznego, które w klasie gitary i klarnetu ukończył na kierunku muzyka dawna. Potem w swoich muzycznych poszukiwaniach odszedł od akademickiego pojmowania sztuki. Zanim odkrył tango, szukał muzycznych inspiracji podróżując m.in. po Brazylii czy Hiszpanii. Na Dwóch Brzegach słuchaliśmy utworów z dwóch ostatnich jego płyt „Santa Milonga” i "Maldito Tango".

 

Co jeszcze przed nami podczas Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi? Zobacz program.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę