Maldito Tango i nie tylko (video)

zobacz więcej (8)

Koncertem argentyńskiego króla tanga Daniela Melingo rozpoczął się V Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Artysta spotkał się z publicznością dzień później.

Koncert Daniela Melingo rzeczywiście miał miejsce na Dwóch Brzegach – dwóch brzegach Wisły – w janowieckim zamku w sobotę i w kazimierskim Klubie Kocham Kino w niedzielę 31 lipca. Typowe spotkanie z twórcą w festiwalowym klubie przerodziło się bowiem zupełnie spontanicznie w rodzaj minikoncertu. Daniel Melingo śpiewał i grał na klarnecie, a towarzyszący mu Rodrigo Guerra akompaniował na gitarze klasycznej użyczonej przez… młodą gitarzystkę z publiczności! Czy w wykonywanych utworach pobrzmiewają wpływy polki i mazurka i słychać polonizmy, o których m.in. mówiono podczas spotkania?  Sprawdźmy to na wideo.

Kim jest Daniel Melingo? Przez międzynarodową prasę okrzyknięty został latynoskim Tomem Waitsem. Jego grę z publicznością podczas koncertów porównuje się do zachowania scenicznego Bobby’ego Ferrina. Droga do „przeklętego tanga” prowadziła go z konserwatorium muzycznego, które w klasie gitary i klarnetu ukończył na kierunku muzyka dawna. Potem w swoich muzycznych poszukiwaniach odszedł od akademickiego pojmowania sztuki. Zanim odkrył tango, szukał muzycznych inspiracji podróżując m.in. po Brazylii czy Hiszpanii. Na Dwóch Brzegach słuchaliśmy utworów z dwóch ostatnich jego płyt „Santa Milonga” i "Maldito Tango".

 

Co jeszcze przed nami podczas Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi? Zobacz program.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę