Dwa Brzegi: Koncert Otwarcia

Skomentuj (1)

zobacz więcej (10)

Tomasz Stańko New York Quartet wystąpił na inauguracyjnym koncercie siódmego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Jeden z najlepszych i najbardziej znanych artystów jazzowych na świecie zaprezentował na kazimierskim Rynku utwory z płyty "Wisława".

W sobotni wieczór kazimierski Rynek zamienił się w wielką salę koncertową. A wszystko to za sprawą koncertu, który otworzył tegoroczny Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Na scenie wystąpili wybitni artyści - Tomasz Stańko New York Quartet z programem inspirowanym poezją Wisławy Szymborskiej.


Płyta zatytułowana „Wisława” na rynku fonograficznym pojawiła się nakładem renomowanej wytwórni ECM Records. Materiał do niej powstał w Nowym Jorku, w słynnym kompleksie Avatar Studios. Jak piszą recenzenci, „krążek sygnowany przez Tomasz Stańko New Yorker Quartet to dowód na znakomitą, wysublimowaną interakcję muzyków”.


W skład zespołu, oprócz samego Tomasza Stańki, wchodzą: David Virellese - fortepian, Thomas Morgan - kontrabas oraz Gerald Cleaver - perkusja.


Tegoroczny koncert otwarcia Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi przyciągnął całe tłumy ludzi w różnym wieku i z różnych stron Polski. Wszystkich połączyło jednak jedno – chęć posłuchania dobrej muzyki. Kto był - potwierdzi, kto nie był – niech żałuje.


Dla tych, którzy chcieli być, a nie mogli, krótki fotoreportaż oraz materiał video. Cały koncert będzie można obejrzeć w niedzielę 28 lipca o godz. 22.50 w TVP 2.

 

Fot. M. Stachyra

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • pijany znad Grodarza
    Szok. Byłeś?. Bo ja, tak.. Niesamowite. Nie mogło być inaczej. Tytuł - " Wisława" - zobowiązuje.
    Żałuj, że nie byłeś.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę