Dwa Brzegi: Koncert Otwarcia

Skomentuj (1)

zobacz więcej (10)

Tomasz Stańko New York Quartet wystąpił na inauguracyjnym koncercie siódmego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Jeden z najlepszych i najbardziej znanych artystów jazzowych na świecie zaprezentował na kazimierskim Rynku utwory z płyty "Wisława".

W sobotni wieczór kazimierski Rynek zamienił się w wielką salę koncertową. A wszystko to za sprawą koncertu, który otworzył tegoroczny Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Na scenie wystąpili wybitni artyści - Tomasz Stańko New York Quartet z programem inspirowanym poezją Wisławy Szymborskiej.


Płyta zatytułowana „Wisława” na rynku fonograficznym pojawiła się nakładem renomowanej wytwórni ECM Records. Materiał do niej powstał w Nowym Jorku, w słynnym kompleksie Avatar Studios. Jak piszą recenzenci, „krążek sygnowany przez Tomasz Stańko New Yorker Quartet to dowód na znakomitą, wysublimowaną interakcję muzyków”.


W skład zespołu, oprócz samego Tomasza Stańki, wchodzą: David Virellese - fortepian, Thomas Morgan - kontrabas oraz Gerald Cleaver - perkusja.


Tegoroczny koncert otwarcia Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi przyciągnął całe tłumy ludzi w różnym wieku i z różnych stron Polski. Wszystkich połączyło jednak jedno – chęć posłuchania dobrej muzyki. Kto był - potwierdzi, kto nie był – niech żałuje.


Dla tych, którzy chcieli być, a nie mogli, krótki fotoreportaż oraz materiał video. Cały koncert będzie można obejrzeć w niedzielę 28 lipca o godz. 22.50 w TVP 2.

 

Fot. M. Stachyra

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • pijany znad Grodarza
    Szok. Byłeś?. Bo ja, tak.. Niesamowite. Nie mogło być inaczej. Tytuł - " Wisława" - zobowiązuje.
    Żałuj, że nie byłeś.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę