Dwa Brzegi pod hasłem miłości

Skomentuj (1)

Już tylko kilka dni dzieli nas od tegorocznego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Jak wygląda program imprezy? Co tym razem przygotowali dla nas organizatorzy?

Siódma edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 27 lipca – 4 sierpnia. Przez dziewięć dni Kazimierz Dolny wypełniać będzie szeroko pojęta sztuka. Będą pokazy filmowe, spotkania z twórcami, koncerty, wystawy, warsztaty i wykłady. A co na początek?

 

Tegoroczne Dwa Brzegi rozpoczną się filmem „W kręgu miłości” tuż przed jego polską premierą. Gościem specjalnym pokazu będzie reżyser – Felix van Groeningen. Seans odbędzie się o godzinie 16.30 w Kinie PGE.

 

- Po raz kolejny w Kazimierzu Dolnym kino spotka się z teatrem i muzyką – zapowiadają organizatorzy. - „W kręgu miłości” jest filmową adaptacją dramatu Johana Heldenbergha (który gra w filmie główną rolę męską) i Mieke Dobels. (…) Ta oparta na faktach historia zachwyciła festiwalowych widzów i otrzymała Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Label Europa Cinemas na tegorocznym MFF w Berlinie. W polskich kinach film zadebiutuje 6 września.

 

Wieczorem na kazimierskim Rynku odbędzie się zaś koncert otwarcia. Na scenie po gołym niebem wystąpi Tomasz Stańko New York Quartet. Zapraszamy o 21.00.

 

Co dalej? Kilkanaście premier, czołówka wybitnych twórców i przegląd najnowszych trendów rodzimej kinematografii – jest to propozycja Działu Programowego festiwalu dla miłośników polskiego kina.

 

- Słowo klucz to w tym roku „MIŁOŚĆ” – piszą organizatorzy. - Taki tytuł nosi nie tylko nagrodzony na 63. KFF dokument Filipa Dzierżawskiego, który pokażemy w sekcji Muzyka Moja Miłość, ale również historia kryzysu małżeństwa Marii (Julia Kijowska) i Tomka (Marcin Dorociński) opowiedziane w filmie Sławomira Fabickiego.

 

Gościem specjalnym Festiwalu będzie także Stanisława Celińska, która tym razem wystąpi w roli bohaterki sekcji „I Bóg stworzył… aktora”. Zobaczymy kilka filmów z udziałem aktorki, będziemy mogli uczestniczyć w spotkaniu w Cafe Kocham Kino oraz wybrać się na koncert, podczas którego usłyszymy jak Stanisława Celińska śpiewa.

 

Oprócz tego nie zabraknie także pokazów filmowych na Małym Rynku, spotkań z twórcami w Empiku oraz Lekcji Kina.

Więcej szczegółów w programie:

 

Jak co roku, tym razem również istnieje możliwość rezerwacji biletów na wydarzenie i pokazy filmowe. System rezerwacji już funkcjonuje. 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • annaa
    Jak co roku program jest tak bogaty, że trudno mi wybrać te najbardziej interesujące filmy i koncerty. Lubię mieć takie problemy ;)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę