Spotkanie z twórcami "Paradoksu" (video)

zobacz więcej (6)

„Paradoks” to nowy serial, który jesienią będziemy mogli oglądać w telewizyjnej Dwójce. Podczas Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi zawitali do Kazimierza twórcy tego projektu, m.in. Bogusław Linda, Anna Grycewicz, Cezary Łukaszewicz i Greg Zgliński.

Pośród różnorodnych spotkań organizowanych w ramach Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbyło się także spotkanie z twórcami serialu „Paradoks”. Projekt ten będziemy mogli zobaczyć już jesienią w telewizyjnej Dwójce. Teraz możemy jedynie opowiedzieć w skrócie o czym będzie ten serial.

 

Otóż głównym bohaterem serialu jest niepokorny inspektor Marek Kaszowski (Bogusław Linda), który lubi chadzać własnymi ścieżkami. A to nie zawsze podoba się jego zwierzchnikom. Inspektorowi partnerować będzie Joanna Majewska (Anna Grycewicz), komisarz Biura Spraw Wewnętrznych. Jej głównym zadaniem jest przyjrzenie się pracy Kaszowskiego. W śledztwach obok głównych bohaterów uczestniczą także: Młody (Cezary Łukaszewicz), Monika (Gabriela Muskała), Marcin (Sebastian Pawlak) oraz Basia (Ewa Skibińska).

 

Serial kryminalny „Paradoks” reżyseruje Greg Zgliński, twórca m.in. świetnego „Wymyku”, który także na kazimierskim festiwalu filmowym możemy zobaczyć. Zaś scenariusz napisał Igor Brejdygant.

 

 

- "Paradoks" to zwycięzca konkursu scenariuszowego zorganizowanego przez TVP – mówi Jerzy Kapuściński, dyrektor telewizyjnej "Dwójki". - Tekst Igora Brejdyganta wygrał jednogłośnie konkurs na serial kryminalny, który w TVP ogłosiliśmy w grudniu ubiegłego roku. Pokonał 39 innych projektów.

 

- Telewizja zaczęła robić seriale psychologiczne a kino poszło w stronę widowni dla dzieci – mówi Bogusław Linda. - Paradoksalnie tu właśnie znaleźliśmy swoją szansę. Dlaczego paradoksalnie? Ponieważ telewizja cały czas pilnuje moralności, podczas gdy w kinie można już swobodnie przeklinać.

 

- Główny bohater to człowiek z piętnem przeszłości, który w ramach funkcjonowania w systemie prawa - jest w końcu policjantem - raczej stoi po stronie sprawiedliwości, niż trzyma się litery prawa - mówi Igor Brejdygant.

 

Producentem serialu jest Agencja Filmowa TVP oraz Opus Film. Serial emitowany będzie od września w czwartkowe wieczory na antenie TVP 2.


Fot. Mateusz Stachyra

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę