Premiera „Kapitału ludzkiego” na zamknięcie Dwóch Brzegów

Polską premierą „Kapitału ludzkiego” - thrillera z elementami kina noir – zakończy się 8. edycja Festiwalu Dwa Brzegi.

Film Paolo Virzìego, jednego z najczęściej nagradzanych przez Europejską Akademię Filmową twórców filmowych, ze znakomitą, wielokrotnie nagradzaną rolą Valerii Bruni Tedeschi (Nagroda dla Najlepszej Aktorki FF Tribeca) otrzymał m.in. 7 nagród David di Donatello ( włoski odpowiednik Oskarów), pokonując "Wielkie piękno" Paolo Sorrentino.

Akcja filmu zaczyna się w nocy w wigilijną noc, kiedy rowerzysta zostaje potrącony przez samochód. Wypadek staje się pretekstem do opowieści o dwóch rodzinach: Bernaschich i Ossola. Paolo Virzi, uważany za jednego z czołowych spadkobierców najlepszych tradycji włoskiej komedii.

Podczas 8. Edycji Dwóch Brzegów premierę ma również film „O koniach i ludziach ", zwycięzca Festiwalu w Goeteborgu.  Film obejrzymy razem w reżyserem - Benedikt Erlingsson będzie gościem Dwóch Brzegów.

Do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą od 2 do 10 sierpnia. Bilety na festiwal są dostępne w e-sklepie na www.dwabrzegi.pl .

 

Tekst i foto: DwaBrzegi.pl

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę