Na przejażdżkę kolejką

Już w najbliższy weekend 3 maja Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa rozpocznie kolejny sezon turystyczny. Jak wygląda tegoroczna oferta? Czy pojawią się jakieś nowości?

Tegoroczny sezon turystyczny możemy uznać za rozpoczęty. Na kazimierskim Rynku pojawiły się już przykawiarniane ogródki i stragany z drobnymi upominkami. Są meleksy, bryczki i jeepy na nieco dalsze podróże. Bardzo ciekawą wycieczkę możemy również odbyć „Nadwiślaninem”. Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa na tory wraca w najbliższą niedzielę, 3 maja. Jak w roku ubiegłym, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca pociąg będzie kursował do stacji w Poniatowej. We wszystkie pozostałe – do Opola Lubelskiego.

- Zapraszamy na przejazd wąskotorowym pociągiem po malowniczych terenach Kotliny Chodelskiej i Lubelskiego Powiśla połączony z ogniskiem oraz zwiedzaniem zabytkowej stacji, ostatniej kolejki wąskotorowej na Lubelszczyźnie – zachęcają organizatorzy wycieczek wąskotorówką.

Już od kilku lat Zarząd Dróg Powiatowych w Opolu Lubelskim, zarządca Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej obiecuje, że niebawem trasa wydłuży się aż do Nałęczowa. Wstępnie mówiono o tym, że już w 2014 roku torowisko będzie przygotowane do przejazdu pociągu. Jednak termin ten ciągle się przesuwa w czasie. Kiedy pojedziemy więc wąskotorówką do Nałęczowa?

- Kolejką do Nałęczowa w tym sezonie nie pojedziemy – mówi dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu Lubelskim z siedzibą w Poniatowej. – Oczywiście powodem tych opóźnień jest brak funduszy. Złożyliśmy projekt o dofinansowanie, niestety pieniądze nie zostały jeszcze podzielone. I nie wiadomo, kiedy zostanie to rozstrzygnięte.
Prace naprawcze odcinka do Nałęczowa już częściowo zostały wykonane. Naprawiony został m.in. wiadukt w Rogalowie. Jednak naprawić trzeba jeszcze mostek w Wąwolnicy, wykonać przegląd torowiska i wymienić część podkładów kolejowych.

Przypomnijmy, że kolejka kursuje we wszystkie niedziele od maja do końca września 2015 r. Z Karczmisk pociąg odjeżdża o godzinie 11.00. Powrót planowany jest na godzinę 15.00.
 
Ceny biletów na całą trasę 30 km z ogniskiem w Polanówce:
- dorośli: 20 zł
- dzieci i młodzież od 6 do 19 lat: 13 zł
- dzieci do lat 6: bezpłatnie
Ceny biletów na  trasę 20 km (bez ogniska): Karczmiska-Opole-Karczmiska
- dorośli: 17 zł
- dzieci i młodzież od 6 do 19 lat: 11 zł
- dzieci do lat 6: bezpłatnie
Ceny biletów na  trasę 10 km (z ogniskiem ): Karczmiska-Polanówka-Karczmiska
- dorośli: 11 zł
- dzieci i młodzież od 6 do 19 lat: 8 zł
- dzieci do lat 6: bezpłatnie

 

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Długi Weekend majowy 2021 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę