Aktualności dla "okolice Kazimierza"

Już niedługo nadejdzie długi czerwcowy weekend! Jeśli szukacie idealnego miejsca na wypoczynek, najlepszym wyborem na pewno będzie Kazimierz Dolny. Atrakcji z pewnością nie zabraknie!

Przygotowania do letniego sezonu idą pełną parą. Już niebawem na pobliskie tory powróci Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa. Z jakiej oferty będziemy mogli skorzystać w tym roku?

Sobótki

Noc Kupały, zwana powszechnie sobótkami obchodzona jest w najkrótszą noc w roku. Obchody te zapoczątkowali jeszcze Słowianie i do dziś obrzędy te są pielęgnowane. Jak noc świętojańska wygląda w XXI wieku?

W tym roku Boże Ciało wypada 7 czerwca. Tak więc już za niespełna miesiąc czeka nas kolejny długi weekend. Jak spędzić ten zapewne ciepły, pełen słońca czas? My tradycyjnie zapraszamy do Kazimierza. Atrakcji na pewno nie zabraknie.

W ostatnie dni lata zachęcamy wszystkich do długich spacerów i wycieczek rowerowych. Jeśli brak Państwu pomysłów na weekendową wyprawę, mamy małą podpowiedź: zabytkowe kościoły i kaplice w okolicach Kazimierza.

Pokaż stopkę