Wąskotorówka przygotowana do sezonu

Skomentuj (6)

zobacz więcej (8)

Przed nami kolejny sezon turystyczny, a skoro tak - na tory wyruszą niebawem pociągi Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej.

Na kartach kalendarza już kwiecień, a za oknem piękna słoneczna pogoda. Można by rzec: wiosna w pełni. Zaczyna się więc powoli sezon turystyczny, którego niejako oficjalne otwarcie odbywa się w długi weekend majowy. Wtedy też, tzn. 1 maja, wznowi działalność Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa.

- Jesteśmy już przygotowani do sezonu – mówi Stanisław Ogonek, kierownik Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej. – Pierwszy kurs przeznaczony dla turystów indywidualnych odbędzie się 1 maja o godzinie 11.00. Jednak grupy zorganizowane mogą robić rezerwacje już na kwiecień.

Począwszy od 1 maja kolejka kursować będzie jak w latach ubiegłych, czyli w każdą niedzielę od maja do końca września oraz dodatkowo 3 maja. Pociąg wyrusza ze stacji w Karczmiskach o godzinie 11.00. Trasa wiedzie z Karczmisk do Opola Lubelskiego i z powrotem, później zaś pasażerowie jadą do Polanówki, gdzie odbywa się ognisko. Około godziny 14.30 kolejka wraca z Polanówki do Karczmisk.

Co ważne, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca wąskotorówka kursuje do Poniatowej (zamiast do Opola Lubelskiego).

Jak wygląda cennik? Od lat tak samo. Za pełny przejazd wraz z ogniskiem zapłacimy 20 zł. Dzieci i młodzież od lat 6 do 19 – 13 zł, zaś najmłodsi podróżnicy (do lat 6) nie płacą nic. Istnieje oczywiście możliwość kupna biletu na dowolną część trasy czy też transportu wózka dla dziecka. Wszystkich szczegółowych informacji udzielają pracownicy Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • Radio Erewań
  Dziękuję, jestem z Was dumny.
  Jednak ze względu na blokowanie części moich wPISów i Wyborcze, przepraszam wybiórcze ich prezentowanie na portalu, a jednocześnie brak reakcj na haniebną formę niektórych komentarzy balszoje spasiba i do swidania.
  • kazimierzanka
   Goodbye my "friend".... :)
 • Radio Erewań
  Ale przynajmniej jest aPOlityczny.
  • Redakcja
   @Radio Erewań, w odpowiedzi przypomnę nasz komentarz z 28 marca, bo może Pan go nie czytał: "@Radio Erewań, w ramach apolityczności naszego portalu obok posła Karpińskiego, który już nie pamiętam, kiedy się ostatnio pojawił w Kazimierzu, zawsze jest tu miejsce dla wszystkich znanych postaci - niezależnie od opcji politycznej - którzy Kazimierz odwiedzają. Nie raz, nie dwa pisaliśmy o spotkaniach z panią poseł Sadurską. Ostatnio cytowaliśmy pana posła Szulowskiego. Pisaliśmy tu o wizytach prezydenta Kwaśniewskiego, prezydenta Kaczyńskiego, prezydenta Komorowskiego i o innych polityków. Wystarczy poszukać :-) " Dodam także, że w piątek przyjedzie do Kazimierza Bus 500+, zapraszamy w imieniu organizatorów akcji. http://www.kazimierzdolny.pl/zaproszenia/bus-500+-na-kazimierskim-rynku/31345.html
  • Baku
   Pan Erewań jest typowym człowiek głębokiej wiary w PIS i nic mu nie pomoże. Wierzy w Boga Kaczyńskiego i wszędzie widzi jego wrogów. Dziwię się redakcji, że traci czas na takie bzdury. I tak nikt go nie przekona, bo ma swoją prawdę. Jak w przypadku chyba każdej osoby wierzącej w PIS ta prawda jest inna niż rzeczywistość. Mamy tego przykład na blogu
 • trzeźwy znad Wisły
  Pełno tu sponsorowanych artykułów, redakcjo opamiętajcie sie !!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę