Aktualne warunki narciarskie w Kazimierzu (15.03)

Skomentuj (23)

Na prawdziwie białą zimę czekaliśmy w tym sezonie dość długo. Najbardziej ochoczo śniegu i mrozów wyglądali narciarze. Zima w końcu nadeszła, jednak wszystko wskazuje na to, że powoli nas opuszcza. Bowiem sezon zimowy 2011/2012 możemy uznać za zakończony!

Wszystkie stoki narciarskie położone w Kazimierzu Dolnym są już nieczynne. Choć wszyscy właściciele ośrodków chcieliby, by sezon narciarski 2011/2012 był jak najdłuższy, pogody nie da się zaplanować czy zmienić. A w związku z tym, że za oknem mamy wiosnę, sezon narciarski 2011/2012 trzeba było zakończyć.

 

 

 

Nazwa stacji Jak dojechać? Ilość czynnych wyciągów
Warunki
Grubość pokrywy śnieżnej Temperatura
Kamery Ostatnia aktualizacja
Kazimierz Dolny Mapka - brak
-
- Kamerka Kazimierz 15.03.2012
Parchatka Mapka -
brak
-
- Kamera Parchatka 15.03.2012
Celejów Mapka -
brak
-
- - 15.03.2012
Rąblów Mapka -
brak - - Kamera Rąblów 15.03.2012

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (23)

 • Paweł
  Okazuje się, że zawarte w powyższym komentarzu pożegnanie z narciarskim sezonem było przedwczesne. W Dzień Kobiet znów jeździliśmy na stoku w Kazimierzu, a warunki - słońce, przygotowany stok - były równie świetne, jak te które kilka dni temu mieliśmy w Białce i w Zębie. Jak nie będzie deszczu to do niedzieli da się w Kazimierzu jeszcze naprawdę fajnie pojeździć.
 • Paweł
  Serdeczne podziękowania dla Stacji Narciarskiej Kazimierz za ten sezon! Był kapryśny, krótki... Ale starania właścicieli o odpowiedni poziom oferowanych usług, niepowtarzalną atmosferę i profesjonalne kontynuowanie narciarskich tradycji Kazimierza zasługują na uznanie! Jeszcze wczoraj tam jeździliśmy!...
 • mix
  Dlaczego temperatury na stokach są dwukrotnie zaniżone.Przy temperaturze faktycznej minus dwadzieścia stopni nie da się jeździć.
 • Paweł
  Tak! Stacja w Kazimierzu ma swoją atmosferę, nie ma kolejek (!), stok - może niezbyt długi - ma fajną konfigurację z takim "pazurkiem" na końcu. "Ośla łączka" bardzo przyjazna dla nowicjuszy, instruktorzy pełni zaangażowania... I widać, że właściciele się starają. Od ubiegłego sezonu pojawiło się wiele "plusów". Tak trzymać! Czekamy (cierpliwie!) na długą trasę.
 • stad
  brawo dla wlascicieli wyciagu.Jest super.Po tylu latach mamy wreszcie wyciag
 • robert
  byłem dziś na stoku w kazimierzu pierwszy raz i powiem szczerze nie spodziewałem się że może być tak fajnie dzieci na małym stoku a ja się nazjeżdzałem za wszystkie czasy
 • Rafał
  Celejów także cały czas jest otwarty i warunki są bardzo dobre.
 • Kate
  Ja też polecam, warunki super:)
 • maja
  wczoraj byłam na stoku w kazimierzu ,jak na taką pogodę to warunki były super a jakie piękne widoki na przełom wisły
 • Rafał
  sorki za małą pomyłkę.pisałem szybko i nie za uwarzyłem że popełniłem błąd.tam miało być od wczoraj.
 • tak sobie myśle
  "..jest otwarte do wczoraj..."
  Oj, @Rafał,Rafał! Ty chyba jesteś początkujący... z języka polskiego.
 • Rafał
  To nie prawda że w Celejowie jest zamknięte.Pracuję tam i jest otwarte do wczoraj.Lecz trzeba się kontaktować z nami o aktualnych warunkach panujących na stoku.Zapraszamy narciarzy zaawansowanych w jeździe jak i początkujących.
 • tak sobie myśle
  Byłem dzisiaj(17.01.) w Rąblowie przed południem.
  Można było "od bidy" trochę pojeździć, trochę, bo do jazdy nadawał się tylko fragment stoku (między wyciągiem a wysepką z armatką) ale tu zaczęły się szybko pojawiać przetarcia.
  O 12,00 się wyniosłem, bo ludzi zaczęło przybywać i w tych warunkach to szkoda kasy.
  Jeszcze niech trochę dośnieżą.
 • tak sobie myśle
  Kłaniają się także inne umiejętności.
  @Rush, zamieszczając komentarz:
  -pod artykułem o Kazimierzu,
  -w okolicznościach, kiedy warunki pogodowo-śniegowe zmieniały sie bardzo szybko;coś było otwarte a za godzine już nie, zrozumiałem Twój komentarz jak go zrozumiałem.
  Na narty mogę sobie pozwolić wieczorami, wyprawa do Chrzanowa to trzy godziny samochodem tam i z powrotem,a jazda na nartach? Koszt paliwa 180km = ok.80zł
  W weekend po godz 12,00 wszędzie jest jednakowy tłok.
  Więc o jakie warunki chodzi?Nachylenie stoku przy długości 400m ?
  Na NARTY jadę w większe góry, a okoliczne stoki traktuję jako rozgrzewkę i element życia towarzyskiego
  O satysfakcji nie mówmy, bo ja i tak najbardziej lubię apres ski.
  To z kolei najlepiej mi "wchodzi" w Rąblowie, bo lubię sącząc grzańca patrzeć na jeżdżących i dłuugo jeszcze tak będzie.
 • Rush
  Do: tak sobie myślę
  Czytanie ze zrozumieniem kłania się. Ale wytłumaczę Ci o co mi chodziło. A mianowicie o to, że jedynie w Chrzanowie - w kontekście satysfakcjonującej jazdy na nartach - są odpowiednie warunki do uprawiania tego sportu na Lubelszczyźnie. Może jeszcze Rąblów wypada całkiem przyzwoicie na tle Chrzanowa. A reszta, mam tu na myśli, np. Kazimierz czy Parchatka to takie lokalne wydziabane na siłe stoki, ale raczej dla rodzinnych saneczkarzy. Wiem, wiem. Zaraz podniesie się larum, i znajdą się obrońcy tych wyciągów. Tak więc dla poprawy humoru powiem że miło by było gdyby właściciel stoku w Kazimierzu-Oczyszczalnia udostępnił go dzieciom i młodzieży z Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym BEZPŁATNIE (o ile pokaże się jakiś śnieg). Z narciarskim pozdrowieniem. Rush.
 • tak sobie myślę
  Taaa...
  Tylko na czym?
  Bo Chrzanów też zamkniety od 27.12 do odwołania czyli praktycznie póki nie przyjdą mrozy.
 • Rush
  Pojeździć na Lubelszczyźnie to można, ale w Chrzanowie. I tyle w temacie.
 • Paweł
  Pozdrawiam wszystkich oczekujących! Pozdrowienia od użytkownika Blizzardów! :-)
 • tak sobie myślę
  Rossignol???
  Nie znam.
 • glejt
  Karol, popatrz choćby na kamerkę w Rąblowie niedowiarku i nie wprowadzaj w błąd - śnieg tam jest, wyciąg pracuje, ludzie jeżdżą.
  Tak sobie myślę - a na Rossignolach może być? :)) Pozdrawiam również

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę