Aktualne warunki narciarskie w Kazimierzu (15.03)

Skomentuj (23)

Na prawdziwie białą zimę czekaliśmy w tym sezonie dość długo. Najbardziej ochoczo śniegu i mrozów wyglądali narciarze. Zima w końcu nadeszła, jednak wszystko wskazuje na to, że powoli nas opuszcza. Bowiem sezon zimowy 2011/2012 możemy uznać za zakończony!

Wszystkie stoki narciarskie położone w Kazimierzu Dolnym są już nieczynne. Choć wszyscy właściciele ośrodków chcieliby, by sezon narciarski 2011/2012 był jak najdłuższy, pogody nie da się zaplanować czy zmienić. A w związku z tym, że za oknem mamy wiosnę, sezon narciarski 2011/2012 trzeba było zakończyć.

 

 

 

Nazwa stacji Jak dojechać? Ilość czynnych wyciągów
Warunki
Grubość pokrywy śnieżnej Temperatura
Kamery Ostatnia aktualizacja
Kazimierz Dolny Mapka - brak
-
- Kamerka Kazimierz 15.03.2012
Parchatka Mapka -
brak
-
- Kamera Parchatka 15.03.2012
Celejów Mapka -
brak
-
- - 15.03.2012
Rąblów Mapka -
brak - - Kamera Rąblów 15.03.2012

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (23)

 • Paweł
  Okazuje się, że zawarte w powyższym komentarzu pożegnanie z narciarskim sezonem było przedwczesne. W Dzień Kobiet znów jeździliśmy na stoku w Kazimierzu, a warunki - słońce, przygotowany stok - były równie świetne, jak te które kilka dni temu mieliśmy w Białce i w Zębie. Jak nie będzie deszczu to do niedzieli da się w Kazimierzu jeszcze naprawdę fajnie pojeździć.
 • Paweł
  Serdeczne podziękowania dla Stacji Narciarskiej Kazimierz za ten sezon! Był kapryśny, krótki... Ale starania właścicieli o odpowiedni poziom oferowanych usług, niepowtarzalną atmosferę i profesjonalne kontynuowanie narciarskich tradycji Kazimierza zasługują na uznanie! Jeszcze wczoraj tam jeździliśmy!...
 • mix
  Dlaczego temperatury na stokach są dwukrotnie zaniżone.Przy temperaturze faktycznej minus dwadzieścia stopni nie da się jeździć.
 • Paweł
  Tak! Stacja w Kazimierzu ma swoją atmosferę, nie ma kolejek (!), stok - może niezbyt długi - ma fajną konfigurację z takim "pazurkiem" na końcu. "Ośla łączka" bardzo przyjazna dla nowicjuszy, instruktorzy pełni zaangażowania... I widać, że właściciele się starają. Od ubiegłego sezonu pojawiło się wiele "plusów". Tak trzymać! Czekamy (cierpliwie!) na długą trasę.
 • stad
  brawo dla wlascicieli wyciagu.Jest super.Po tylu latach mamy wreszcie wyciag
 • robert
  byłem dziś na stoku w kazimierzu pierwszy raz i powiem szczerze nie spodziewałem się że może być tak fajnie dzieci na małym stoku a ja się nazjeżdzałem za wszystkie czasy
 • Rafał
  Celejów także cały czas jest otwarty i warunki są bardzo dobre.
 • Kate
  Ja też polecam, warunki super:)
 • maja
  wczoraj byłam na stoku w kazimierzu ,jak na taką pogodę to warunki były super a jakie piękne widoki na przełom wisły
 • Rafał
  sorki za małą pomyłkę.pisałem szybko i nie za uwarzyłem że popełniłem błąd.tam miało być od wczoraj.
 • tak sobie myśle
  "..jest otwarte do wczoraj..."
  Oj, @Rafał,Rafał! Ty chyba jesteś początkujący... z języka polskiego.
 • Rafał
  To nie prawda że w Celejowie jest zamknięte.Pracuję tam i jest otwarte do wczoraj.Lecz trzeba się kontaktować z nami o aktualnych warunkach panujących na stoku.Zapraszamy narciarzy zaawansowanych w jeździe jak i początkujących.
 • tak sobie myśle
  Byłem dzisiaj(17.01.) w Rąblowie przed południem.
  Można było "od bidy" trochę pojeździć, trochę, bo do jazdy nadawał się tylko fragment stoku (między wyciągiem a wysepką z armatką) ale tu zaczęły się szybko pojawiać przetarcia.
  O 12,00 się wyniosłem, bo ludzi zaczęło przybywać i w tych warunkach to szkoda kasy.
  Jeszcze niech trochę dośnieżą.
 • tak sobie myśle
  Kłaniają się także inne umiejętności.
  @Rush, zamieszczając komentarz:
  -pod artykułem o Kazimierzu,
  -w okolicznościach, kiedy warunki pogodowo-śniegowe zmieniały sie bardzo szybko;coś było otwarte a za godzine już nie, zrozumiałem Twój komentarz jak go zrozumiałem.
  Na narty mogę sobie pozwolić wieczorami, wyprawa do Chrzanowa to trzy godziny samochodem tam i z powrotem,a jazda na nartach? Koszt paliwa 180km = ok.80zł
  W weekend po godz 12,00 wszędzie jest jednakowy tłok.
  Więc o jakie warunki chodzi?Nachylenie stoku przy długości 400m ?
  Na NARTY jadę w większe góry, a okoliczne stoki traktuję jako rozgrzewkę i element życia towarzyskiego
  O satysfakcji nie mówmy, bo ja i tak najbardziej lubię apres ski.
  To z kolei najlepiej mi "wchodzi" w Rąblowie, bo lubię sącząc grzańca patrzeć na jeżdżących i dłuugo jeszcze tak będzie.
 • Rush
  Do: tak sobie myślę
  Czytanie ze zrozumieniem kłania się. Ale wytłumaczę Ci o co mi chodziło. A mianowicie o to, że jedynie w Chrzanowie - w kontekście satysfakcjonującej jazdy na nartach - są odpowiednie warunki do uprawiania tego sportu na Lubelszczyźnie. Może jeszcze Rąblów wypada całkiem przyzwoicie na tle Chrzanowa. A reszta, mam tu na myśli, np. Kazimierz czy Parchatka to takie lokalne wydziabane na siłe stoki, ale raczej dla rodzinnych saneczkarzy. Wiem, wiem. Zaraz podniesie się larum, i znajdą się obrońcy tych wyciągów. Tak więc dla poprawy humoru powiem że miło by było gdyby właściciel stoku w Kazimierzu-Oczyszczalnia udostępnił go dzieciom i młodzieży z Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym BEZPŁATNIE (o ile pokaże się jakiś śnieg). Z narciarskim pozdrowieniem. Rush.
 • tak sobie myślę
  Taaa...
  Tylko na czym?
  Bo Chrzanów też zamkniety od 27.12 do odwołania czyli praktycznie póki nie przyjdą mrozy.
 • Rush
  Pojeździć na Lubelszczyźnie to można, ale w Chrzanowie. I tyle w temacie.
 • Paweł
  Pozdrawiam wszystkich oczekujących! Pozdrowienia od użytkownika Blizzardów! :-)
 • tak sobie myślę
  Rossignol???
  Nie znam.
 • glejt
  Karol, popatrz choćby na kamerkę w Rąblowie niedowiarku i nie wprowadzaj w błąd - śnieg tam jest, wyciąg pracuje, ludzie jeżdżą.
  Tak sobie myślę - a na Rossignolach może być? :)) Pozdrawiam również

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę