Ferie w Kazimierzu

Skomentuj (3)

Ferie na Lubelszczyźnie rozpoczęły się dość mroźnie. Jednak nie oznacza to, że mamy przez całe dwa tygodnie siedzieć w domu. W Kazimierzu Dolnym atrakcji nie brakuje i na pewno każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

W Kazimierskim Ośrodku Kultury od 31 stycznia (wtorek) do 4 lutego (sobota), w godzinach od 10.00 do 14.00  odbywają się półkolonie dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. W programie m.in. zajęcia plastyczne, zajęcia terenowo- ruchowe, wyjścia do muzeów, prezentacja WOPR oraz wizyta w straży.
 
Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich chętnych w drugim tygodniu ferii: 6 - 10 lutego na zajęcia pod tytułem "Fascynujący świat przyrody". Spotkania w bibliotece odbywać się będą codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 12.00. W poniedziałek poznamy „Tajemnicze życie ptaków”, we wtorek posłuchamy o „Różnorodności świata dzikich zwierząt”. W środę zaś znajdziemy się „W świecie roślin”. W czwartek zostaniemy „omnibusem przyrody” a w piątek zagramy w „Przyrodnicze gry internetowe”.

Miłą niespodzianką dla młodych, jak i starszych kazimierzaków będą Warsztaty Teatralne 2012. Poprowadzi je popularny aktor i wielki sympatyk Kazimierza – Dariusz Jakubowski. Jest to kolejna edycja zajęć pod znakiem muz teatru. Organizatorami zajęć są Kazimierski Ośrodek Kultury i Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów. Warsztaty rozpoczną się w tymczasowej siedzibie Kazimierskiego Ośrodka Kultury 6 lutego a skończą 10 lutego.

Warto przypomnieć, że dzieci oraz młodzież szkolna w okresie tegorocznych ferii zimowych zwolniona jest z opłat za bilety wstępu do Muzeum Czartoryskich w Puławach.  Przyjść może każdy, kto chciałby aktywnie spędzić wolny czas, a przy okazji odkryć ciekawą historię Puław.

Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym zaprasza wszystkich chętnych – spośród uczniów klas IV-VI oraz gimnazjum – do wzięcia udziału w zajęciach sportowych w dniach od 6 do 10 lutego w godzinach od 9.00 do 11.00 w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza.

Natomiast Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kazimierzu organizuje w pierwszym tygodniu ferii zimowych  (30.01 - 3.02.2012r.), w godzinach od 10.00 do 13.00 różnorodne zajęcia dla uczniów. W poniedziałek odbędą się zajęcia plastyczno – ruchowe, we wtorek – zawody sportowe, w środę zajęcia muzyczno – informatyczne, w czwartek – zabawy ruchowe, a w piątek – zajęcia plastyczno-teatralne.

Także Szkoła Podstawowa w Rzeczycy proponuje swoim podopiecznym spory wachlarz różnorodnych zajęć. W planach jest rajd pieszy i ognisko 7 lutego o godz. 9.00. 8 lutego od godz. 9.00 w szkole prowadzone będą zajęcia warsztatowe „Trening zastępowania agresji”. 9 lutego, również od godz. 9.00 pedagodzy zapraszają na zajęcia teatralne w ramach programu „Spójrz inaczej”. Zaś 10 lutego, od godz. 9.00 trwać będą zajęcia sportowe.

Oprócz tego zachęcamy wszystkich do jazdy na nartach czy snowboardzie na stokach narciarskich położonych w Kazimierzu i jego najbliższej okolicy. Zniżek dla osób indywidualnych raczej nie ma, ale wystarczy przyjechać grupą, a wcześniej się zaanonsować i na pewno jakiś rabat uda się uzyskać.

 

Oferty noclegowe.

 

Miłych ferii!

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę