Ferie w Kazimierzu

Skomentuj (3)

Ferie na Lubelszczyźnie rozpoczęły się dość mroźnie. Jednak nie oznacza to, że mamy przez całe dwa tygodnie siedzieć w domu. W Kazimierzu Dolnym atrakcji nie brakuje i na pewno każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

W Kazimierskim Ośrodku Kultury od 31 stycznia (wtorek) do 4 lutego (sobota), w godzinach od 10.00 do 14.00  odbywają się półkolonie dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. W programie m.in. zajęcia plastyczne, zajęcia terenowo- ruchowe, wyjścia do muzeów, prezentacja WOPR oraz wizyta w straży.
 
Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich chętnych w drugim tygodniu ferii: 6 - 10 lutego na zajęcia pod tytułem "Fascynujący świat przyrody". Spotkania w bibliotece odbywać się będą codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 12.00. W poniedziałek poznamy „Tajemnicze życie ptaków”, we wtorek posłuchamy o „Różnorodności świata dzikich zwierząt”. W środę zaś znajdziemy się „W świecie roślin”. W czwartek zostaniemy „omnibusem przyrody” a w piątek zagramy w „Przyrodnicze gry internetowe”.

Miłą niespodzianką dla młodych, jak i starszych kazimierzaków będą Warsztaty Teatralne 2012. Poprowadzi je popularny aktor i wielki sympatyk Kazimierza – Dariusz Jakubowski. Jest to kolejna edycja zajęć pod znakiem muz teatru. Organizatorami zajęć są Kazimierski Ośrodek Kultury i Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów. Warsztaty rozpoczną się w tymczasowej siedzibie Kazimierskiego Ośrodka Kultury 6 lutego a skończą 10 lutego.

Warto przypomnieć, że dzieci oraz młodzież szkolna w okresie tegorocznych ferii zimowych zwolniona jest z opłat za bilety wstępu do Muzeum Czartoryskich w Puławach.  Przyjść może każdy, kto chciałby aktywnie spędzić wolny czas, a przy okazji odkryć ciekawą historię Puław.

Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym zaprasza wszystkich chętnych – spośród uczniów klas IV-VI oraz gimnazjum – do wzięcia udziału w zajęciach sportowych w dniach od 6 do 10 lutego w godzinach od 9.00 do 11.00 w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza.

Natomiast Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kazimierzu organizuje w pierwszym tygodniu ferii zimowych  (30.01 - 3.02.2012r.), w godzinach od 10.00 do 13.00 różnorodne zajęcia dla uczniów. W poniedziałek odbędą się zajęcia plastyczno – ruchowe, we wtorek – zawody sportowe, w środę zajęcia muzyczno – informatyczne, w czwartek – zabawy ruchowe, a w piątek – zajęcia plastyczno-teatralne.

Także Szkoła Podstawowa w Rzeczycy proponuje swoim podopiecznym spory wachlarz różnorodnych zajęć. W planach jest rajd pieszy i ognisko 7 lutego o godz. 9.00. 8 lutego od godz. 9.00 w szkole prowadzone będą zajęcia warsztatowe „Trening zastępowania agresji”. 9 lutego, również od godz. 9.00 pedagodzy zapraszają na zajęcia teatralne w ramach programu „Spójrz inaczej”. Zaś 10 lutego, od godz. 9.00 trwać będą zajęcia sportowe.

Oprócz tego zachęcamy wszystkich do jazdy na nartach czy snowboardzie na stokach narciarskich położonych w Kazimierzu i jego najbliższej okolicy. Zniżek dla osób indywidualnych raczej nie ma, ale wystarczy przyjechać grupą, a wcześniej się zaanonsować i na pewno jakiś rabat uda się uzyskać.

 

Oferty noclegowe.

 

Miłych ferii!

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę